הוד השרון

רוזי שנדל הלכה לעולמה

רוזי שנדל מוותיקות הוד השרון הלכה לעולמה בגיל 106

קרן שלהבת 19/09/2019
רוזי חוגגת בשנה שעברה יום הולדת, צילום: פרטי

ביום שבת הלכה לעולמה בגיל 106 רוזי שנדל מוותיקות הוד השרון.

"סבתה הלכה לעולמה בשיבה טובה", אומרת תמי מורן נכדתה. "היא הייתה צלולה ועצמאית עד לרגעיה האחרונים. היא התעקשה לעשות הכל בעצמה ונמנעה מלקבל עזרה. היא הייתה אישה מיוחדת במינה ואצילית. סבתה השאירה אחריה שני בנים, שישה נכדים ונכדות ו-13 נינים ונינות".

רוזי שנדל נולדה בשנת 1913 בעיירה אייכנהאוזן בגרמניה. הוריה היו בעלי אטליז. לישראל היא החליטה לעלות בעקבות אהבתה להנס בעלה, שהדביק את רוזי באהבתו לישראל. בשנת 1936 השניים עשו עלייה. אביה של רוזי מת בשואה, אך אמה ושלושת אחיה הצליחו להימלט מציפורני הנאצים. אחרי מגורים קצרים בקיבוץ השתקעו בהוד השרון. בתחילה התגוררו במרתף בבית אצל משפחה ברמתיים. אחרי כן שכרו צריף ממשפחת קרני. 12 שנה התגוררו בצריף, ומשם עברו לבית פרטי ברחוב הבנים. בבית זה התגוררה עד למותו של בעלה. בשנים האחרונות לחייה התגוררה רוזי בדיור מוגן 'עד 120' בהוד השרון.

"הבריאות שלי זה מתנה מאלוהים", אמרה בראיון שערכנו עמה כשחגגה יום הולדת 100. "מעולם לא התאמצתי לשמור על בריאותי וחייתי חיים רגילים. עבדתי קשה, אולם גם נהגתי לבלות עם חברים ולשמוח בחלקי. אני חושבת שמה שהכי גרם לכך היה הקשר החם עם המשפחה שלי".

לסיום מספרת נכדתה: "סבתא קבלה מכתב ברכה אישי מהנשיא שמעון פרס, ז"ל, כשמלאו לה מאה ב-2013. סבתא עזרה בחייה לכולם ונהגה להתנדב. כנראה שהסוד שלה לאריכות ימים היה לפעול ולעשות למען אחרים. היא תמיד חשבה על אחרים לפני שחשבה על עצמה. בנוסף, היא הייתה אדם מאוד צנוע, תמיד הסתפקה במה שיש, לא עניין אותה לצבור רכוש, היא מהדור הסגפני של פעם".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
לביא. מה היו השיקולים בסגירת הגנים?
שבעה גני ילדים ייסגרו בשנת הלימודים הבאה
נתפסו אלפי חבילות סיגריות מוברחות
"צריך להפסיק לחיות ככה"
שריפה בבית פרטי בכפ"ס
נדחתה עתירת בן ארי סקעת על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד ברעננה
נדחתה עתירת בן ארי סקעת על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד ברעננה
קו 525 , יעבור דרך שכונת מורשה
קו 525 של אגד ייתן מענה לתושבי שכונת מורשה
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לכפר ויתקין
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לכפר ויתקין
ארבר צפון
אושרה תכנית פינוי בינוי ראשונה בנווה עופר