הוד השרון

היו"ר מדבר

יוסי שאבי, יו"ר קבוצת הכדורגל של הפועל הוד השרון, מסביר כיצד הקבוצה נקלעה לחובות כספיים כבדים, מה הוא עשה כדי להוציא אותה ממצב זה ומה הוא מצפה מהעונה הזאת

זאב גולדשמיט 25/09/2019
יוסי שאבי. אנחנו בשליטה מלאה, צילום: זאב גולדשמיט

לאחר ניצחון והפסד בשני המחזורים הראשונים, הפועל הוד השרון חזרה מכפר קאסם עם נקודת ליגה, אחרי שסיימה בתיקו 1:1 מול הפועל כפר קאסם שועאע. הוד השרון כבשה ראשונה מפנדל של  אשד רע בדקה התשיעית, אבל ספגה שער שוויון בדקה ה- 30. בדקת הסיום החטיא חלוץ הוד השרון, איתי הרשקו, הזדמנות לשער ניצחון כשבעט לקורה. הוד השרון שיחקה בעשרה שחקנים מהדקה ה-30 בשל הרחקה בכרטיס אדום של אור לוינשטיין.                           

קבוצת הכדורגל של הוד השרון עברה קיץ סוער, שבו היה חשש להמשך קיומה בשל חובות המוערכים בכ-800 אלף שקל. החובות הצטברו במשך מספר עונות. בעונה שעברה שבה ההנהלה שיחררה שחקנים בשל חוסר יכולת לעמוד בתקציב. מאז, ראשי המועדון עמלו רבות כדי להגיע להסדר חובות, והקבוצה נרשמה בהתאחדות בדקה ה-90 אחרי שהצליחה להסדיר אישור מנהל תקין.

מי שעומד בראש המועדון הוא יוסי שאבי, שתקופה ארוכה שמר על שתיקה, מספר בראיון ל"הוד הכפר" על התקופה הקשה שעבר, ומנסה להסביר לאן מועדות פניה של הפועל הוד השרון.                          

"אני שמח שהפועל הוד השרון חיה ונושמת, ומתפקדת על בסיס סגל שחקנים צעיר" פתח שאבי את השיחה, "אין ספק שבקיץ הייתי מאוד מודאג, והיה חשש אמיתי להמשך הפעילות. עד לפני חודש וחצי לא הייתה קבוצה, אבל נלחמתי כדי להציל את הפועל הוד השרון. היום אני קורא לכל תושבי הוד השרון לעזור לנו ולתרום כספים, כל אחד לפי יכולתו. מבחינה כלכלית אנחנו זקוקים לסיוע, אין לעיר הוד השרון קבוצת כדורגל אחרת".

יוסי, אתה אומר לתושבים שיתרמו לקבוצה, אבל החובות נוצרו בתקופתך. איפה האחריות שלך?

"מדובר בחובות שהצטברו מזה  מספר שנים עוד מהתקופה שהייתה בליגה א'. פחדנו כל הזמן לרדת ליגה ולכן הבאנו שחקני רכש, ונכנסנו לבעיות כלכליות, עד שעצרנו את זה. לצערי בסוף נכנסנו לחובות וגם ירדנו לליגה ב'. מאז דאגתי לייצב את המצב הכלכלית, ולאט לאט נשלם את החובות. היום מצבנו יותר רגוע, אנחנו בשליטה מלאה, ומתקיימים רק ממה שיש. בהפועל הוד השרון משחקים היום שחקנים מקומיים, צעירים, על מנת לבנות שלד לשנים הבאות. אין ספק שנעשו טעויות, בשנים קודמות הבאנו שחקנים שדרשו סכומים שלא יכולנו לעמוד בהם. כתוצאה מכך בעונה שעברה לא יכולנו לשלם לשחקנים משכורות".

האם אתה זוכר את כל השחקנים שעברו בשנים האחרונות בהפועל הוד השרון?

"בשמות? לא. עברו אצלנו הרבה שחקנים. היינו בסוג של סחרור. למדנו מניסיון העבר, יותר לא נשתולל ולא נשלם מעבר ליכולת שלנו".

כיצד קרה שהגעתם לחובות של 800 אלף שקל?

"זה לא היה צריך לקרות, אבל 800 אלף שקל לארבע-חמש שנים זה לא הרבה כשהקבוצה שיחקה בליגה השלישית והביאה לכאן את הפועל קריית שמונה. בשנים קודמות קיבלנו תקציבים נמוכים, תחילה 240 אלף, וכשעלינו לליגה א' קיבלנו 360 אלף, וכל אחד מבין שבתקציב כזה קשה להחזיק מעמד בליגה. רק מאמן בליגה א' לוקח 150 אלף שקל, ושחקנים לקחו שמונת אלפים, תשעת אלפים שקל חודש. התקציב שלנו כששיחקנו בליגה א' היה מיליון שקל, נמוך בהרבה מהקבוצות האחרות העמידו תקציב כפול ואפילו יותר. אז כשחרגנו מהתקציב הלווינו כסף לקבוצה, כולל אני שהבאתי כסף מהבית".

כיצד הסדרתם את החובות?

"סוגרים לאט לאט. יש שחקנים שנתנו להם את מה שמגיע להם, אם זה אדיר בונקר, דודי הילל, רום בראון, ועוד שחקנים, וואלה לא זוכר את כל השמות. הגענו להסדר עם מס הכנסה, והשנה הכרזנו על עונת הבראה".

כיצד הרשית לעצמך בעונה שעברה לנהל קבוצה בלי לשלם לשחקנים?

"לא קיבלנו כסף מספטמבר 2018 ועד לפני חודשיים. שילמנו מכיסנו הפרטי כמה שיכולנו, כי הליגה הייתה בעיצומה והיינו חייבים להופיע למשחקים".

מדוע עזב המנכ"ל עזרא חלף?

"היה לו קשה, הוא עזב מרצונו הטוב".

מיניתם מנכ"ל אחר?

"מאיפה יש לנו כסף למנכ"ל? אף אחד לא מאייש את התפקיד הזה, כמו שאמרתי לך מתקיימים ממה שיש ומקווים להישאר בליגה".

 מה התקציב של הפועל הוד השרון העונה?

"200 אלף שקל לשוטף. אנחנו לא משלמים לשחקנים סכומים גבוהים, רק הוצאות נסיעה. אני גאה בשחקנים ובמאמן על מה שהם עושים. סוף סוף משחקים בתקציב שפוי ועד עכשיו הקבוצה נראית די טוב".

קורא לחובבי הספורט לתרום

כמה זמן ייקח לכם לכסות את החובות?

"אני מקווה שבתקופה של שנתיים, זו התכנית. אם יבואו כמה ספונסרים ויעזרו לנו, אז הכל יסתדר. זו לא הקבוצה שלי, זו קבוצת הייצוג של הוד השרון, לכן אני קורא לתושבי העיר חובבי הספורט שיתרמו".

האם נגזר כל השנים על הפועל הוד השרון לשחק בליגה ב'?

"השנה אנחנו נהיה בליגה ב', מתאים לי לעצור את הסחף. אתה עוד תשמע על הפועל הוד השרון. עוד כמה שנים הקבוצה תחזור לליגה א' ואפילו לליגה לאומית, אבל זה תלוי במידת התמיכה והתרומות".

מדוע שלא תמסור את ניהול הקבוצה לאנשים אחרים?

"מי שיכול לבוא לנהל קבוצה בליגה ב', שיבוא, אבל שידאג גם להביא כסף".

יום כיפור מתקרב. על מה אתה מכה על חטא?

"אין לי מה להכות על חטא. מה שהיה, מאחורינו, אנחנו עם הפנים קדימה. בהזדמנות זאת אני מאחל לכל תושבי הוד השרון שנה טובה, שנה ספורטיבית מוצלחת, שנת אושר ושגשוג לתושבינו ולכל עם ישראל".                                                                                     

  בשבת הקרובה אין מחזור משחקים בליגה ב'. במחזור הבא (ב-4/10) הפועל הוד השרון תתמודד נגד הפועל קריית אונו, שמוליכה את הטבלה. לאחר שלושה מחזורים הפועל הוד השרון נמצאת במקום השמיני עם ארבע נקודות.

עוד בהוד השרון
קרן שלהבת 10/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
כפר סבא בטוחה בדרכים
אישום: גנב סחורה מבית עסק בו עבד
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
קרון לממכר מזון יוצב בפארק רעננה
קרון לממכר מזון יוצב בפארק רעננה
זמן הטוטו
תוצרת תשעט
תוצרת תשע"ט
משקיעים במשפחות הצעירות
אלחמיסטר בקמפיין חדש
כובשת עולמות