הוד השרון

מדוע בנו מעלית אם לא משתמשים בה?

הורים שבאים לאסוף את ילדיהם ממתחם הגנים ברחוב הסתיו וברחוב שביל התיכון בהוד השרון נאלצים לעלות במדרגות, לעתים עם עגלות, משום שהמעליות לא פועלות

קרן שלהבת 25/09/2019
המעלית לא עובדת במתחם הגנים, צילום: קרן שלהבת

המעליות במתחם הגנים ברחוב הסתיווברחוב שביל התיכון מושבתות וההורים נאלצים לטפס עם ילדיהם במדרגות שתי קומות.

"הגן ממוקם בקומה שנייה ובכל פעם שאני מגיע לכאן לקחת את בני בן ה-5, אני נאלץ לטפס עם בתי התינוקת במדרגות", מספר הדר אב לילד שלומד בגן סיתוונית.

אם נוספת שבתה לומדת בגן סיתוונית מספרת שזו השנה הראשונה שבה בתה לומדת בגן. "יש לי תינוק קטן בעגלה. כמובן שאין מצב שאני אשאיר אותו בעגלה. בכל יום שאני מגיעה עם בתי לגן, אני נאלצת לקחת את בני על הידיים. קרה לא פעם שכמעט נפלתי עם התינוק במדרגות. אני לא מבינה למה לא מפעילים את המעלית".

תלונות דומות התקבלו מגן שקנאי ברחוב שביל התיכון שגם שם קיימת מעלית, אך היא לא בשימוש. "זו חלמאות לשמה". אומר אחד האבות. "אני לא מבין מדוע השקיעו כל כך הרבה כסף כדי לבנות מעלית אם היא לא שמישה".

פניתם לעירייה כדי לקבל תשובות או פיתרון לבעיה?

הדר: "הוועד של הגן פנה לעירייה בבקשה שהם יפעילו את המעליות ובתגובה העירייה ענתה שזה מסכן את הילדים. הם חוששים שהילדים ילחצו על הכפתורים וישחקו במעלית. הם יכלו לבנות מעלית שמותאמת לגן. לא יתכן שעשרות הורים יאלצו לסבול מידי יום. מדובר בשני גנים בכל מתחם שזה אומר כ-60 משפחות שסובלות מכך".

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "ראש העירייה אמיר כוכבי הנחה את הצוותים המקצועיים למצוא פיתרון בטיחותי שיאפשר נגישות מקסימלית למבוגרים המגיעים למתחם הגנים ורוצים להשתמש במעלית מבלי לסכן את ילדות וילדי הגנים. כמו כן הנחה ראש העירייה שבכל תכנון עתידי של מרחב ציבורי יעשה מראש התכנון הבטיחותי שיאפשר נגישות מלאה מבלי לפגוע בבטיחות".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארבה באיזור הערבה התיכונה
חשש לכניסתו של נחיל ארבה
הרסגור-הנדין. זימן ישיבה בשכונה
עושים סוף למטרד ריחות הלולים?
פרויקט אומנות לכל בית
אומנות בבית
תאונת אופנוע סמוך לצומת גבעון
רוכב אופנוע נפצע קשה סמוך לצומת גבעון
כתב אישום בגין הונאה והברחת רכבים
המחנכים מסין באו ללמוד בבית הספר של בית אקשטיין
אור לסינים
הזוכים בגמר פרויקט הנואם הצעיר ברמת השרון
זוכים בגמר פרויקט "הנואם הצעיר" ברמת השרון
המרכז הגאה ייבנה מחדש ויוגדל