הוד השרון

"הצוואה של אבא הייתה שכולנו שנמשיך לעבוד במכולת ונשמור עלייה"

כך אומר בני שבת תושב הוד השרון מחנות המכולת "שבת" על שם אביו שנפטר לפני מספר שנים. בחנות עובדים 5 מבני המשפחה שרובם מתגוררים באותה השכונה

קרן שלהבת 10/10/2019
משפחת שבת, צילום: קרן שלהבת

מכולת "שבת" נפתחה בשנת 1990 על ידי יחזקאל שבת תושב גיל עמל. ילדיו של יחזקאל בני, רחל ושרה ועבוד עזרו לו בתחזוקת החנות ובכל מה שנדרש. בני המשפחה מספרים על צוואתו של האב שביקש מהם להמשיך לקיים את מפעלו ולהישאר מלוכדים כמשפחה.

יחזקאל שבת התגורר עם אשתו וילדיו, רחל, שרה, בני ועבוד בגיל עמל.  ליחזקאל 7 נכדים וחנותו מפרנסת כיום 16 נפשות.

בנו בני מספר איך הכל התחיל: "אבא הקים את המכולת לפני 29 שנים כדי שכולנו נעבוד בה. הוא היה איש משפחה שדאג לכולנו. אני נמצא בחנות מאז שאני זוכר את עצמי. גם אני וגם ואחיי תמיד עזרנו לאבא. היינו 4 אחים שני אחים ושתי אחליות. לפני חצי שנה אחי עבוד, נפטר. במהלך הזמן הילדים של אחותי אור ואלעד הצטרפו אלינו כיום הם חלק מצוות העובדים".

בני: "אבא תמיד דאג שנהיה מלוכדים. הוא היה איש משפחה מסור ודאג לפרנסת הבית. הוא היה לוקח אותנו לטיולים ובלה איתנו הרבה למרות שעבד מאוד קשה.

לא קשה לכם לעבוד ביחד המון שעות, זה לא יוצר מתחים?

"אנחנו רגילים לעבוד ביחד כבר שנים. לפעמים כל אחד מושך לכוון אחר אחרי הכל זה לא קל לעבוד כל היום יחד. יש לכולנו דאגות שהחנות תמשיך לקיים את המשפחות שלנו. לפני 4 שנים נאלצנו לעזוב את המיקום המקורי של החנות ופתחנו אותה מחדש מעבר לכביש. אנחנו אוהבים אחד את השני מתגברים על המחלוקות. מה שהכי חשוב לנו הוא לקיים את צוואתו של אבי שביקש שתמיד נעבוד יחד כמשפחה במפעל חייו.

אור בן  ארויה 28 נכדו: "אני ואחי אלעד (הילדים של שרה)התחלנו לעבוד במכולת מגיל מאוד צעיר. זה היה נחמד לעבוד במקום משפחתי. התחלתי לעזור במכולת בגיל 14. במהלך השנים התגייסתי לצבא לאחר מכן עבדתי בחברת אלדן אך חזרתי לכאן. 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בשורה לילדי עוטף עזה
ימי הולדת לניצולי השואה ברחובות
ימי הולדת לניצולי השואה ברחובות
הכוח הנשי של רחובות
מעמדים לתכשיטים
מעמדים לתכשיטים ואריזות מתנה מושקעות
מפריז, לונדון וניו יורק לראשון לציון
מפריז, לונדון וניו יורק לראשון לציון
ב 30.10 הוד השרון יוצאת לדרך חדשה
ב 30.10 הוד השרון יוצאת לדרך חדשה
הדמיה של שער ההזנקה
מרוץ לילה - לראשונה בפ"ת
אחוז ניכר מהאוכלוסייה מעוניין בטיפולים קוסמטיים על בסיס קבוע
כיצד לבחור את הקוסמטיקאית המושלמת עבורך?