הוד השרון

"גם לכלבים שלנו מגיע לרוץ חופשי"

למעלה משנה ממתינים בעלי הכלבים לתשובת העירייה בנוגע להקמת גינת כלבים בשכונת נווה נאמן. גם הגינות הקיימות בשאר חלקי העיר דורשות טיפול יסודי

קרן שלהבת 24/10/2019
גינת הכלבים בפארק עתידים. אין הצללה צילום: פרטי

תושבי נווה נאמן מרגישים מקופחים בכל הנוגע להקמת גינת כלבים בשכונתם. "פנינו עשרות פעמים לעירייה וגם הקמנו עצומה באינטרנט כדי לזרז את העניינים אך בינתיים אנחנו שומעים רק הבטחות". כך אומרת שני בן הרוש.

לדברי בעלי הכלבים הם ממתינים למעלה משנה לתשובת העירייה. שני ושרון אשר מתגוררות בשכונה מספרות כי הן ותושבים נוספים הקימו עצומה אותה שלחו לעירייה עלייה חתמו יותר מ-100 איש.

 "אנו, תושבי שכונת נווה נאמן בהוד השרון, מבקשים מעיריית הוד השרון הקמת גינת כלבים בשכונה. מקום מגודר שבו אנו נוכל לשחרר את כלבינו בחופשיות. הגינה מאפשרת לכלבים להוציא אנרגיה רבה. כרגע כמעט בכל מקום בעיר יש גינת כלבים. נודע לנו שלאחרונה הוקמה גינה נוספת ברחוב הגולן בגיל עמל ובפארק 4 עונות. רובנו כאן שוכרים יחידת דיור ללא חצר גדולה. כרגע כדי לשחרר את הכלבים אנחנו נאלצים לנסוע לפרדסים", נכתב בעצומה.

בן הרוש: "מדובר בשכונה גדולה כשלמרבית התושבים יש כלב או שניים. לצערנו אין לנו ולו גינה אחת שבה אנחנו יכולים לשחרר את הכלבים שלנו. קרה לא פעם ששחררנו את הכלבים ללא רצועה וחטפנו דוח גם אם מדובר בכלב קטן".

לפני 8 חודשים פתחתן עצומה, משהו השתנה מאז?

שרון: "לאחרונה פנינו לסגן ראש העיר נאור שירי והוא מנסה לעזור לנו. מאז שפנינו אליו עברה כבר חצי שנה וכלום לא השתנה. אנחנו מקווים שבעירייה ייקחו את הנושא ברצינות וימצאו מקום בשכונה שבה יוכלו להקים את הגינה".

בעבר חלק מהתושבים התנגדו להקמת הגינה, היכן זה עומד כיום?

"בעבר מספר בעלי הכלבים בשכונה היה קטן. כיום המספר הולך וגדל. יש כאן דרישה של כ-150 בעלי כלבים לבנייתה. אנחנו קהילה מאוד מגובשת וכולנו רוצים אחד בטובת האחר. הכלבים שלנו הם חלק מהקהילה היפה הזאת שנקראת נווה נאמן. לתושבים רבים מהשכונה יש הולך על ארבע ולפעמים אפילו יותר מאחד. במקום שהכלב יסתובב ויטיל את מימיו על המתקנים בגינת הילדים, יהיה לו מקום תחום משלו שיוכל לנוע בחופשיות".  

מה קורה בשאר חלקי העיר?

בעקבות תלונות התושבים מנווה נאמן החלטנו לערוך סיור בעיר ולבדוק מה מציעות שאר הגינות לבעלי הכלבים. בעיר הוד השרון נבנו 7 גינות מגודרות.

 בצד המזרחי: בפארק עתידים, בפארק הארכיאולוגי בגיל עמל, ברחוב הגולן.

 בצד המערבי: פארק 4 עונות, גן האם ברחוב בן גוריון, בבני ברית  וברחוב סמטת האבן. בסיור שערכנו רוב הגינות היו מוזנחות, בחלקן הברזיות לא היו תקינות והטענה הרווחת של מרבית התושבים הייתה על העדר הצללה או קירוי מפני הגשם.

ישראלה, תושבת מגדיאל, בעלת שני כלבים גדולים: "הגינות בעיר לא מטופחות. שמים חול ים שזה ממלא בוץ גם את הכלבים וגם אותנו. כרגע זו משימה מאוד קשה להיכנס לגינה גם עם הכלבים וגם עם הילדים. זה אבסורד שיש כאן במתחם עתידים גינה גדולה ולא שימושית. כרגע אני נאלצת לטייל עם הכלבים בשאר רחבי הפארק. אני ממליצה למי שבנה את הגינות בעיר לנסוע ולבקר בגינות שבנו בתל אביב. שם אנשים יכולים לשחרר את הכלבים שלהם לשבת לקרוא ספר וליהנות".

מיטל, תושבת שכונת גיל עמל בעלת כלב קטן: "אני מתגוררת בשכונת גיל עמל ונוהגת לטייל עם הכלב שלי בגינה הציבורית ברחוב ששת הימים. לפני כ-5 שנים הקימו במתחם גינת כלבים ומאוד שמחתי על כך. עם הזמן כל המתחם של הגינה הפך לבורות. הגינה לא מטופחת ומאוד קטנה. תיכף יתחיל החורף ואז יהיה בלתי אפשרי להיכנס לשם עם הכלבים. בחורף הכל מתמלא מים ובוץ. נשמח אם לפחות ישתלו כאן דשא".

מעיריית הוד השרון נמסר: "בשבועות הקרובים תסתיים הכנת תוכנית גינות הכלבים ברחבי העיר לרווחת כלבים ותושבים כאחד. הגינות יתוקצבו גם בתקציב 2020 ויבנו בהתאם, גם בנוה נאמן."

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
העבודות ברחוב אוורבוך. תשתית ניקוז חדשה
קו ניקוז חדש ברחוב אוורבוך ברמת השרון
 מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
אישום: מכר תרופות באופן בלתי חוקי במלש"ח
אשה נהרגה בתאונה סמוך לשבי שומרון
עת לעזור
סוחבים את כל הליגה על הגב
מטלון. רוצה לסגור מעגל
חזרה לימי אושוויץ
רפורמה במתווה ההעסקה של הסייעות בגני הילדים
רפורמה במתווה ההעסקה של הסייעות בגני הילדים