הוד השרון

מי תולה דגלי חב"ד בהוד השרון?

מספר תושבים בהוד השרון מתריעים על תליית דגלים, שנראים כדגלי חב"ד ומאשימים את חב"ד בהשתלטות על המרחב הציבורי. לדברי הרב שמשון טל, מנהל סניף חב"ד בהוד השרון אין לו ולמתנדביו בעיר קשר לתליית הדגל

קרן שלהבת 30/10/2019
הדגל שעורר סערה, צילום: קרן שלהבת

לאחרונה נתלו מספר דגלים בפינת רחוב דרך רמתיים פינת רחוב הבנים בהוד השרון. צבעי הדגלים צהוב ועליהם מתנוסס כתר כחול והם משויכים, ככל הנראה, לתנועת חב"ד. תושבים שהבחינו בדגל שנתלה על תורן מעל למספרה בפינת הרחוב, וכן סמוך למאפייה כמה מטרים בהמשך, העלו פוסט במספר דפים בפייסבוק ביניהם 'הוד השרון חופשית' 'ובפורום אביב למען הקהילה'.

באחד הפוסטים נכתב: "השתלטות חב"ד על המרחב הציבורי. לאחרונה חלה עליית מדרגה בעזות מצח של הכת המשיחית שפעיליה החלו לתלות דגלי משיח במקומות מרכזיים בעיר - לעיתים בצורה מסוכנת ומסכנת. בעיר בעלת צביון חילוני, תלייה פיראטית של דגלי חב"ד באה להתריס כנגד הריבונות של המדינה והשלטון העירוני". 

 בפוסט אחר תנועת חב"ד הואשמה שוב כי היא תולה דגלים לא תקניים בעיר לקידום אג'נדות חברתיות.

בסיור שערכנו במקום נתקלנו רק בדגל אחד (את השני הורידו). הערנו את תשומת ליבם של תושבי העיר שעברו במקום ושאלנו מה הם חושבים על כך. את רוב התושבים הדגל בכלל לא עניין והם חלפו על פנינו.

 ענת תושבת העיר ואם לשני ילדים: "אני לא מבינה על מה העניין. זה לא שעמדו כאן באמצע הרחוב וניסו להחזיר אותנו בתשובה, כולה תלו דגל. מי שחושש שהדגל ישפיע בצורה כזו או אחרת על צביונה של העיר הרחיק לכת. בעיר ישנם תושבים חילוניים ודתיים ויש מקום לכולם".

חב"ד: אין לנו קשר לתליית הדגל

פנינו לרב שמשון טל, מנהל סניף חב"ד בהוד השרון. לדבריו אין לו ולמתנדביו בעיר שום קשר לתליית הדגל. "לפני מספר ימים הגיעו אליי מהעירייה וביקשו ממני להוריד את הדגלים. הסברתי להם שאין לי שום קשר לכך. הסברתי לפקחים שזה לא אנחנו ושהמקום עליו תלו את הדגל הוא בכלל בבעלות פרטית של מתחם חנויות ליד מאפיית שיבולת. הפקחים הבינו את העניין והלכו. אני ממליץ לכל אותם אנשים שמפזרים שמועות, לבדוק קודם את המקרה. כנציג חב"ד, כאן בעיר, אני יכול לספר שישנם הרבה אנשים שנעזרים בנו. רק ביום כיפור הגיעו לאוהל התפילות שלנו 300 איש. הגיע הזמן שנחיה בשלום אחד עם השני ושכל אחד יכבד את רעהו לא משנה מהי אמונתו".

למי זה מפריע?

משה מאיה בעל החנות לכלי רכב 'מסקינטייפ' שבחזית החצר של חנותו נתלה אחד הדגלים מספר: "נתקלתי בתופעה של אנשים שתולים דגלים של 'ביאת המשיח'. אחד הדגלים נתלה ליד החנות שלי. הגיע לכאן פקח שביקש שאוריד את הדגל, הוא חשב שאני תליתי אותו. הסברתי לו שהדגל לא נתלה על ידי והם הורידו אותו ונסעו".

יש לך מושג מי תלה את הדגלים?    

"אין לי מושג מי תלה אותו. הגעתי באחד מן הבקרים לעבודה וראיתי את הדגל תלוי בחזית של הכניסה לחנות שלי. לא תיארתי לעצמי שזה מפריע למישהו אז לא התלוננתי".

אנשים שנכנסו לחנות העירו לך?

"לא. הדגל היה תלוי שבוע וחצי ואף אחד לא העיר על כך. לדעתי יש דברים יותר חשובים ומעניינים להתעסק איתם".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עטיפת הספר , הציור האחרון של ואן גוך
הציור האחרון של ואן גוך
אבות השנה
סיעור מוחות ברעננה
סיעור מוחות ברעננה
קניון סירקין פותח דוכן שכולו טוב TNX
דוכן שכולו טוב נפתח בקניון עופר סירקין
מוצרי וישי
מנקים ומנקים את עור הפנים
חוף עתלית
הים שלנו נקי יותר
הכביש נפתח, הפקקים החלו
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה