הוד השרון

סוחבים את כל הליגה על הגב

הפעל הוד השרון ספגה חמישייה מקלאנסווה וצונחת למקום האחרון במחוז דרום א'. למרות זאת, המאמן יניב לוזון אופטימי ובטוח שעם חיזוקים נכונים קבוצתו תישאר בליגה

זאב גולדשמיט 06/11/2019
יניב לוזון. אופטימי למרות המקום האחרון, צילום: זאב גולדשמיט

אין יותר נמוך מזה. קבוצת הכדורגל הפועל הוד השרון מליגה ב' הובסה ביום שני בביתה 5:0 להפועל קלאנסוה וירדה לראשונה העונה למקום האחרון (מחוז דרום א'), אחרי שנועלת הטבלה הקודמת, בני יפו, ניצחה את שמשון ת"א ועברה אותה בטבלה. מתחילת העונה הפועל הוד השרון השיגה חמש נקודות בלבד בתשעה משחקים, כאשר ניצחה במשחק אחד, שניים סיימה בתוצאות תיקו והפסידה בשישה משחקים נוספים. הבעיה של הקבוצה היא במשחק ההגנה, ביותר מידי משחקים ספגה תבוסות, כפי שקרה השבוע. המאזן שלה הוא 24 שערי חובה, שזה יותר מ-2.5 שערים למשחק.                                                                   

במשחק האחרון הוד השרון הגיעה עם הרבה ציפיות לנצח, אבל קלאנסווה כבשה שער מוקדם כבר בדקה הרביעית והכניסה את הוד השרון ללחץ. הוד השרון ירדה למחצית בפיגור של שני שערים, והתפרקה במחצית השניה כשספגה שלושה שערים נוספים. ביום שישי מצפה להוד השרון משחק תחתית חשוב נגד עוצמה חולון, הנאבקת אך היא בתחתית, ואחר כך הליגה הרביעית תצא לפגרת שזרוע בת שלושה שבועות.                                                           

בהוד השרון לא מתייאשים, אם ניתן להסתמך על שיחה אופטימית עם המאמן יניב לוזון. "זה לא נעים לקבל חמישה שערים במשחק. זה מה שקורה שסופגים שער בדקות הראשונות, שער שפוגע בביטחון של השחקנים" אמר לוזון, "הליגה רק החלה. ננסה להתחזק בפגרה, נעשה סדר, ובשום אופן לא הרמנו ידיים".

יניב, ספגתם 24 שערים. זה לא נראה לך יותר מידי?

"בהחלט הרבה. אנחנו סופגים שערים קלים מידי. נצטרך לעצור את הסחף ולהתחזק בחלק האחורי. אי אפשר להיות מסננת שמקבלים שערים על ימין ועל שמאל. נגד קלאנסווה עלינו עם שיטת משחק מסוימת, אבל שער מקרי שלהם בדקה רביעית שיבש את תכנית המשחק. אחר כך יותר מידי שחקנים שלנו עלו כדי להשוות וקרה מה שקרה. נצטרך להתחזק בחלק האחורי".

האם אתה מצטער שלקחת את הקבוצה לידיך?

"ממש לא. ידעתי שיהיה קשה, אלה חבלי לידה. נרים את הראש, נתחזק במקומות הנכונים והכל יסתדר. במחצית השניה היו לנו שתי קרנות, שמהן כמעט הבקענו, וקאלנסווה בהתקפה מתפרצת כבשה עוד שער וסגרה את הסיפור".

איך תתחזקו, אם בתחילת העונה ההנהלה אמרה שאין כסף לחיזוק?

"נכון, אבל אנחנו נשחרר שחקנים ונביא במקומם שני שחקנים שישדרגו את הקבוצה. אני סומך על ההנהלה שתעשה מאמץ להתחזק בשחקנים . כולם מבינים שבהרכב הזה יהיה קשה להישאר בליגה ב'".

מדוע לחפש רחוק, אולי אתה תחזור לשחק?

"אתה צודק...אולי אחזור לשחק אחרי הפגרה. הלו, אני בן 38, שכחת?"

נו, אז מה. ראיתי שגם משה סיני ויניב קטן חזרו לשחק?

(צוחק) "כן, מיד אחרי שננתק את השיחה אתקשר לסיני , אשאל אם הוא פנוי ומעוניין לשחק בהוד השרון..."

אתה נשמע לי רגוע. אתה בכלל מודאג ?

"בוודאי שאני מודאג. היינו יכולים להיות היום עם עוד ארבע-חמש נקודות, כייוון  שבאמת הצגנו העונה משחקים טובים ובמקום להבקיע ולנצח, ספגנו והפסדנו. נגד קלאנסווה לא הגיע לנו. ספגנו חמישה שערים והשוער עידן וקסלמן לא היה אשם באף אחד מהשערים. שיחקנו חלש, אבל נלמד מהטעויות ונתקן".

אתם רואים את כל הליגה מלמטה. תישארו בליגה ב'?

"אני מאמין גדול בקבוצה. צריך להיות חזקים ולהשאיר את המועדון בליגה ב'. אנחנו מתאמנים בין שלושה לארבעה אימונים, שחקנים מאוד רוצים להצליח. נעשה את החיזוקים הדרושים, ואם תצלצל אלי בעוד חודש וחצי, אני מאמין שהקבוצה תיראה טוב יותר וגם הניצחונות יגיעו".                                                                          

קבוצת הנוער של הפועל הוד השרון, מצמרת הליגה הארצית, ניצחה השבוע את הפועל מרמורק 0:2 משערים שכבשו אילן גססה וגיא כהן. קבוצת הנוער עם 17 נקודות במקום השלישי נצמדה לשניה בטבלה, הכח עמידר ר"ג, לה אותו מספר נקודות. בסיום העונה שתי הקבוצות שבמקומות 1-2 יעלו לליגה הלאומית.


עוד בהוד השרון
קרן שלהבת 10/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נערה נפצעה במהלך רכיבה על סוס
צעיר נתפס עם מעל קילוגרם סמים
אישום: פרץ לבתי עסק ברחבי הארץ וגנב רכוש וכסף
אכיפה עם רחפנים בכינרת
שרדו את השואה לפני 74 שנים וכעת תמונתם תתנוסס בגאון בגרמניה ופולין
קמפיין בינלאומי ליום השואה
צעיר נורה בטבריה
מתפללים בבית הכנסת אהבת ישראל
בדרך לשלום בית
תוכי נזירי
"מינים פולשים של תוכים – סכנה לחקלאות"