הוד השרון

"עברה שנה מאז הבחירות וכרגע הבעיות לא נפתרות"

יו"ר האופוזיציה, יפעת קריב, טוענת לאוזלת ידה של העירייה בטיפול בבעיות שמטרידות את תושבי העיר. "עברה שנה מאז הבחירות. זה די זמן כדי לגרום לשינוי לפחות בכמה פרמטרים"

קרן שלהבת 07/11/2019
קריב. "הדלת שלי פתוחה לכל תושב", צילום: קרן שלהבת

 רגע לאחר ביטול ישיבת העירייה שהייתה אמורה להיערך ביום שלישי, יצאה יו"ר האופוזיציה יפעת קריב עם מכתב למנכ"ל העירייה שבו היא מעלה שאלות ובעיות שמטרידות את תושבי העיר ולדבריה פונים אליה: הקמת נקודת הזנקה של מד"א, הסעות לבעלי צרכים מיוחדים, בעיות הריח ממכון הטיהור, הקמת תחנת הכוח, בעיית הפקקים ועוד".

קריב: "עברה שנה מאז הבחירות וכרגע הבעיות לא נפתרות. השבוע, ביום שלישי הייתה אמורה להתקיים ישיבת מועצה לאחר שזו לא התקיימה מאז אוגוסט. כחברי המועצה קיבלנו הודעה שהישיבה נדחתה לעוד שבועיים ל- 19.11. לאחרונה אני מקבלת עשרות פניות מתושבים שמתלוננים על מחדלים שונים ועל בעיות מהותיות בעיר שלא נפתרות. כיו"ר האופוזיציה וכמי שאכפת לה מהעיר, החלטתי להעלות את הפניות של התושבים במכתב למנכ"ל העירייה.

 יפעת קריב, התמודדה בבחירות האחרונות על תפקיד ראש העיר והפסידה לאמיר כוכבי. כיום היא מכהנת כיו"ר האופוזיציה בעירייה. היא הצטרפה לחברת "קנביט" - חברה לגידול קנאביס. במכתב אותו כתבה כאמור היא כוללת את כל הבעיות והמחדלים שלדבריה מעלים בפניה התושבים.

יפעת: "אני מגיעה ממקום של רצון בשינוי. עברה שנה מאז הבחירות והרחובות של גיל עמל של ושכונת גיורא למשל עדיין מוזנחים. עומדים להקים לנו תחנת כוח שכולם מתנגדים לה. אין לנו בעיר נקודת הזנקה של מד"א, למרות שבמד"א הביעו את הסכמתם והדבר קל למימוש. בעיית הריחות מהמכון טיהור ועוד".

את מעלה טענות לגבי מטרדים ומחדלים שכוכבי ירש אותם מהקדנציה של אדיב.

"זה נכון אבל עברה שנה מאז הבחירות. זה די זמן כדי לגרום לשינוי לפחות בכמה פרמטרים. הבעיה הכי בוערת כיום היא עניין בניית תחנת הכוח. עדיין לא הבנתי אם ראש העיר רק מתנגד לבנייה או פועל כדי שהתחנה לא תוקם באזור שלנו. אני רוצה לראות טרקטורים ברחובות ותוכנית עבודה למשך 5 השנים הבאות".

מה את עושה כיו"ר האופוזיציה למען התושבים?

"אני מתנדבת במועצת העיר כיו"ר האופוזיציה ומשתמשת בכלים שהמחוקק מאפשר לי. אני מעלה שאילתות והצעות לסדר היום. הדלת שלי פתוח לכל תושב".

האם תתמודדי שוב בבחירות הבאות?

 "כרגע אני נמצאת במקום טוב. היקום מזמן לי את מה שאני צריכה באותו הרגע. יצאתי למסע הבחירות והגעתי למקום השני. בעת הבחירות היו כאלו שהכפישו אותי וטענו שאני רוצה להיבחר כדי להפשיר את האדמות שלי. אני מוכנה לחלק את האדמות שלי לכל דורש. אני רואה את עצמי כשליחת ציבור ולא משנה באיזה תפקיד. כרגע אני במקום טוב. אני ממשיכה לתרום לעיר וגם לחברה הישראלית בכל דרך שאני יכולה. הצטרפתי לחברת 'קנביט' שבאמצעותה אני מנסה להנגיש את הקנביס הרפואי לציבור החולים. כשיגיע היום אשקול זאת".

כשמדברים על עשייה, את זו שיזמת תיקון לחוק למניעת הטרדות מיניות כלפי תופעת הפצת סירטונים ותמונות בעלי אופי מיני. לאור התרבות מקרי האלימות הקשים כלפי נשים שתפי אותנו כיצד מטפלים בבעיות אלו בעיר?

"יזמתי את התיקון לחוק למניעת הטרדות מיניות בשנת 2016. התיקון לחוק קובע איסור פרסומם של תצלום, סרט או הקלטה של אדם המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום. עבירה זו תיחשב הטרדה מינית שעונשה עד חמש שנות מאסר. על פי התיקון, המפיץ יוגדר עבריין מין והנפגעת תוכר כנפגעת הטרדה מינית. מדובר בחוק פורץ דרך שהוביל תקדים חקיקתי הן בישראל והן ברמה העולמית ויצר התעניינות רבה מפרלמנטים ברחבי העולם.

 "לגבי העיר אני כל הזמן מעלה לסדר היום את הבעיה שאין טיפול הולם באימהות חד הוריות, המרכז לנפגעי תקיפה מינית שקיים באזורנו פועל רק ברעננה. בעבר הייתי יו"ר מועצת נשים, ונשיאת ארגון ההתנדבות מעגל נשים בהוד השרון. כאמור הדלת שלי פתוחה לכל תושב ולכל אישה".

מעיריית הוד השרון נמסר: ישיבת המועצה של חודש ספטמבר התקיימה כסדרה ובמועדה החוקי וזאת למרות שחברת המועצה קריב באמת לא נכחה גם בה ולכן אולי התבלבלה. 

כשירות לציבור (ולחברת המועצה) אנו שבים ומזכירים שכלל הישיבות משודרות בשידור חי ומועלות לאתר העירייה. 
ישיבת המועצה של חודש אוקטובר תוכננה להתקיים לאחר החגים בסמוך לסוף חודש אוקטובר אך לבקשת האופוזיציה בהם שני חברי סיעתה של חברת המועצה קריב - (צילום מסך מצורף) הסכים ראש העירייה לדחות את הישיבה ולאחד את ישיבות אוקטובר ונובמבר, זאת לאחר קבלת הסכמת היועץ המשפטי לעירייה. 
יש לציין שבניגוד לשנים קודמות, המועצה ויתרה השנה על פגרת הישיבות המוקנית לה בחוק. 
בנוגע לשאילתות, כל שאילתה שתוגש בהתאם לחוק תענה.
 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוכרזו הזוכים בתחרות הצילום "דורות"
מרכז יזמות חדש נחנך בקריית ים
סוסות שעברו התעללות פונו בצפון
קריב ודואני הודיעו רשמית על האיחוד ביניהם
סיור בבתי עסק בקניון רננים
מי משגיח על המשגיחים?
משה בלפור נגד החברה הכלכלית
גבר כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה
פועל כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה בנתיבות
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא