הוד השרון

מרכז מסחרי חדש בשכונת גיל עמל?

הוגשה בקשה לתוספת 250 מ"ר להקמת המרכז המסחרי החדש ברחוב גולומב בשכונת גיל עמל בהוד השרון, תושבים מהשכונה והורים לתלמידים שלומדים בבית הספר תל"י הסמוך חוששים כי הקמת המרכז תגרום לעומסי תנועה ותהרוס את צביונה הכפרי של השכונה

קרן שלהבת 13/11/2019
מיקום המרכז המסחרי שעתיד להיבנות, סמוך לבית הספר תל״י, צילום: קרן שלהבת

תושבי שכונת גיל עמל והורים לתלמידים אשר לומדים בבית הספר תל"י, שממוקם סמוך לשטח בו עתיד להיבנות מרכז מסחרי, חוששים מעומסי תחבורה ובעיות בטיחותיות. התוכנית להקמת מרכז מסחרי שאושרה בעבר עמדה על הקמת מרכז מסחרי על שטח של 400 מטר ברחוב גולומב בשכונת גיל עמל, רחוב קטן שממוקם סמוך לבית הספר. לאחרונה הוגשה בקשה לתוספת 250 מ"ר, בקשה שמעוררת התנגדויות, הן מצד התושבים והן מצד הורי התלמידים.

"שכונת גיל עמל נמצאת מאחור בכל הנוגע להתפתחות עירונית. מעבר לפיתוח הגינות הציבוריות לא נעשה דבר כדי לשפר את חזותה ופיתוחה. החשש שלנו הוא מהמיקום שנבחר. אנחנו מצפים מהוועדה המקומית לבדוק היטב את השפעת הבנייה לפני שזו תחל ותהרוס את צביונה של השכונה", אומרים תושבים המתגוררים בשכונה.  

"מדובר בשטח שנמצא סמוך ליציאה והכניסה לבית הספר תל"י, למגרש ספורט ולאולם ספורט. אנחנו לא רוצים לחשוב מה יקרה כאן בעת היציאה של הילדים מבית הספר", אומרים מספר הורים ששמעו על הכוונה להקים את המרכז. "יווצרו כאן בשעות הלימודים פקקים נוראיים. מדובר ברחובות צפופים, שגם כיום אין בהם מקום למעבר של שתי מכוניות ובטח שלא לחנייה".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מדובר בתוכנית בניה למסחר בהיקף של בסך הכל 400  מטרים אשר אושרה כבר ב1972 כחלק מתכנית הר 3/302.

לאחרונה מתוך רצון לקדם את התוכנית, הוגשה בקשה לתוספת של כ-26% (250 מ"ר) ובסה"כ כ-650 מ"ר. הקלה זאת עוד לא אושרה ולאחר שתופקד תיפתח להתנגדויות הציבור. ניתן לעיין כבר עכשיו במסמכי התכנית באתר העירייה ובאתר של מנהל התכנון או להגיע לאגף התכנון במנהל הנדסה בשעות קבלת הקהל ולקבל הבהרות על התכנית.

"בימים אלה  מקודמות תוכניות פיתוח חדשות לאזור התעשייה גיל עמל לצד שיקום ופיתוח תשתיות ברחובות השכונה והקצאת קרקע לשירותי חירום בשכונה".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גאווה בהוד השרון
גאווה בהוד השרון
תאונה עם אופניים חשמליים ואוטובוס
פריצה נועזת  לחנות שעונים בקניון ערים
פריצה נועזת לחנות שעונים בקניון "ערים"
יאיר זיגדון, יור הנהגת ההורים ביהס דקל
גינות שעשועים יוקצו לילדים אלרגיים
טיפים לשיפוץ הבית
משפצים את הבית? קבלו טיפים שיעזרו לכם
הורי הנדיב עתרו לבית המשפט
חשד: נערה נאנסה בגן ציבורי בכפס
חשד: נערה נאנסה בגן ציבורי בכפ"ס
עובדי העירייה התנסו במוגבלויות שונות