הוד השרון

"לא ייתכן שבחמישה גנים לא יהיה ולו ממ"ד אחד"

במתחם גני הילדים ברחוב אסירי ציון, שכוללים חמישה גני עירייה, אין ממ"ד או שטח מוגן. השבוע, חלק מההורים המודאגים לא שלחו את ילדיהם לגנים

קרן שלהבת 13/11/2019
גן ללא מיגון, צילום: קרן שלהבת

במתחם גני הילדים ברחוב אסירי ציון בהוד השרון, שכוללים חמישה גני עירייה, אין ממ"ד או שטח מוגן.

"בכל רגע יכול לקרות כאן אסון. דיברנו עם ראש העירייה אמיר כוכבי, שסיפר שבקרוב יוקמו גנים חדשים עם שטח מוגן. אנחנו מודאגים ולא יכולים להמתין בעת שהסכנה מרחפת מעל ראשי ילדינו", כך אומרת ענבל מושינסקי, אם לילד בגן חצב.

מירום שיף יו"ר הנהגת ההורים היישובית: "לאור המצב העירייה כינסה ישיבת חירום כדי לדון בהתנהלות בכל הנוגע לפעילות הגנים ובתי הספר בעיר בהתאם להוראות פיקוד העורף. המטרה שלנו היא שיהיה מרחב מוגן בכל גן בעיר. ראש העיר התחייב בפנינו שיש לו תוכנית מסודרת ובקרוב בכל גן בעיר יהיה מרחב מוגן, ושבנוסף ייבנו מבנים חדישים שיכללו מרחבים מוגנים. בעירייה הכניסו מיגוניות לגנים, אבל פיקוד העורף קבע שהן לא ימגנו את הגנים בעת נפילה של טיל. כרגע גם אנחנו וגם בעירייה פועלים לפי הנחיות פיקוד העורף. 

היום(רביעי), בהתאם להנחיות, הילדים הועברו ללמוד בביה"ס נחשון.

מה עושות הגננות בזמן חירום?

ענבל: "הרבה הורים נשארו עם ילדיהם בבית בשל המצב, אני בינהם. לצערנו הגננות הן כמונו חסרות אונים. בעבר הן קיבלו הנחיות להיצמד עם הילדים לאחד הקירות בזמן של אזעקה. הבעיה בגן 'חצב', שבו בני לומד, שכל הגן מוקף בחלונות, כך שגם להיצמד לקיר הם לא יכולים. השהייה בגנים מאוד מסוכנת. לא ייתכן שבחמישה גנים לא יהיה ולו ממ"ד אחד".

מעיריית הוד השרון נמסר: בהנחיית ראש העירייה גני העירייה הלא ממוגנים הועתקו על ידי העירייה למיקומים ממוגנים ברחבי העיר למרות שלא חל שינוי בהנחיות פיקוד העורף. זאת מתוך רצון לתרגל את המערכת במידה והמצב יתפתח בעתיד לעימות ארוך.

רכש המיגוניות שתוקצב לכלל הגנים בוטל בשל הנחיה של פיקוד העורף שקבע כי המיגוניות אינן אפקטיביות לטילים מהסוג שעשוי להגיע לאזורנו ואף עשויות להוות מלכודת.

ראש העירייה הנחה, ותוכנית זאת בתכנון - לבנות ממ"דים במקבצים בהם יש אפשרות מבחינת מקום ובמקביל להגביר את קצב בניית הגנים בעיר כדי לצמצם ולהוציא משימוש את הגנים הבודדים שישארו נטולי מיגון. כל הפעולות נעשות ביידוע ושיתוף הנהגת הורים יישובית. 
אנו מזכירים להמשיך להישמע להנחיות פיקוד העורף, בתקווה לשובם של הימים השקטים.
 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גרובר. נעשה בשיתוף פעולה
עליה בתקציב עיריית רמה"ש
מצדיעים לחיילי המילואים
מצדיעים לחיילי המילואים
צביקה צרפתי הכריז על התמודדות לראשות העירייה
צביקה צרפתי הכריז על התמודדות לראשות העירייה
התקיים כנס להצגת מתווה הצהרונים
זהירות – סיכות ראש
בכפר הירוק חושבים ירוק
רוכב אופנוע החליק ונפצע קשה
רוכב אופנוע החליק ונפצע קשה
ב(ע)ין השורות