הוד השרון

"נולדת לנצח"

קרן סגמן (43) תושבת הוד השרון, מפעילה פרויקט סיוע התנדבותי בשם "נולדת לנצח" למשפחות המתמודדות עם מחלה קשה של אחד מבני המשפחה, וקוראת לתושבי העיר להתנדב למיזם

קרן שלהבת 14/11/2019
קרן (מימין) עם המתנדבות איריס ואורה. מבשלות ותורמות, צילום: פרטי

קרן סגמן, תושבת הוד השרון, מנהלת מזה כשלוש שנים בהתנדבות את פרויקט "סירי לידה" בעיר, במסגרתו מתנדבים מסייעים לנשים אחרי לידה בבישול ארוחות משפחתיות. לפני חצי שנה החליטה סגמן להרחיב את הפעילות והשיקה את פרויקט "נולדת לנצח", על אותו משקל – רק שהפעם הסיוע מוענק למשפחות המתמודדות עם מחלה קשה של אחד מבני המשפחה.

 "הפרויקט הוקם לזכרה של שרון משטה גברא, ז"ל, שנפטרה בשנת 2018 ממחלת הסרטן", מסבירה סגמן, "במהלך התקופה ששרון הייתה בטיפולים המתנדבות של 'סירי לידה' בישלו למשפחה במשך מספר חודשים ועד יום מותה. במסגרת ההתנדבות ב'סירי לידה' נחשפתי מספר פעמים למשפחות שמתמודדות עם מקרים לא פשוטים וסייענו להן באמצעות אוכל. בעקבות ההירתמות של המתנדבות והמתנדבים, החלטתי לקדם פרויקט ייעודי לתושבי העיר תחת הכותרת "נולדת לנצח".

לפני כשנתיים ראיינו את שרון ובעלה עוז משטא גברא מהוד השרון. שרון בת ה-38 שחלתה בפעם השנייה בסרטן, החליטה לנסות לרפא את עצמה בדרך פחות קונבנציונאלית. המשפחה קראה לציבור לסייע להם בתרומות כדי לממן את הטיפולים הלא קונבנציונלים. המשפט "נולדת לנצח" היה חרוט בנפשה של שרון שעשתה הכל כדי להחלים. "אני רוצה להמשיך לחיות לצד בעלי ולראות את הילדים שלי גדלים. אני רוצה להאמין שאצליח להתגבר שוב", כך אמרה ל"הוד הכפר" והמליצה לכל הנשים להיבדק ולא להיות שאננות. הצמידים שהיו על ידה של שרון עם המשפט: 'נולדת לנצח' היוו בהמשך את מקור ההשראה של קרן.

קרן: "את שרון פגשתי כשהייתה חולה. הגענו אל ביתה במסגרת הפרויקט 'סירי לידה'.  היו לה 3 ילדים. אני והמתנדבות הגענו לבקרם עם סירי אוכל והפתעות. לצערנו, היא לא שרדה את המחלה. לאחר שהיא נפטרה החלטנו להנציח אותה במסגרת פרויקט חדש בשם 'נולדת לנצח'. שרון רצתה להחלים מהמחלה בכל לבה. היא הסתובבה וענדה צמידים שהכיתוב עליהם היה 'נולדת לנצח', משפט שליווה אותה מהרגע שחלתה. המיזם פועל במשך חצי שנה ומופעל על ידי מתנדבות תושבות העיר. במסגרת זו כולן מבשלות בתורנות עבור משפחות שאחד מבני משפחתם חולה. כיום, אנחנו זקוקים לעוד מתנדבים וקוראים לכל משפחה מהוד השרון שזקוקה לעזרה לפנות אלינו. בנוסף נשמח לתרומה של ספקים כמו חנויות ירקות ומוצרי מזון. המתנדבות קונות את מוצרי המזון, וככל שיהיו לנו יותר תרומות, נוכל לסייע ליותר משפחות. כיום אנחנו מסייעות ל-8 משפחות שמתרגשות בכל פעם מחדש שאנחנו מגיעות אליהן עם סירי אוכל והפתעות לילדים".

כיצד אתן מגיעות למשפחות?

"הקמתי קבוצת ווטסאפ, שבאמצעותה מצטרפות אלינו מתנדבות חדשות. מצב המשפחות מגיע אלינו מפה לאוזן. כשאנחנו שומעות על כך אנחנו פונות בעדינות לאותה משפחה ומציעות את עזרתנו. מדובר בפרויקט שכל כולו על טהרת הנתינה. אותן משפחות חגות סביב החולה ולא מוצאות זמן לבשל לעצמן או לטפל במטלות היומיומית של הבית, וכאן אנחנו נכנסות לתמונה"

במה כרוכה ההתנדבות?

"כל מתנדבת לוקחת על עצמה לבשל ארוחה חמה פעם בשבוע לאחת המשפחות. אנחנו לא עמותה, כך שכל אחת אחראית לקנות את מוצרי המזון בעצמה. חשוב לנו לציין שלא מדובר במשפחות שמטופלות ברווחה או במסגרת עירונית כלשהי והדרך להגיע אליהן היא בעיקר מפרסום של תושבים. מחמם את הלב לדעת שיש לנו בעיר קהילה מקסימה עם נתינה ועשייה רחבה להתנדב".

מתנדבות ומתנדבים המעוניינים לקחת חלק בפרויקט מוזמנים לפנות לקרן, בטלפון 050-2707111


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
דירה להשכיר הצגה לילדים עם 'סוואנה קידס'
מכת פתיחה
פצוע קשה בתאונה בחמת גדר
חשד: ניקו את החדרים וגם את הכספת
מועצת העיר אילת יוצאת לדרך
תצפית משביל סובב כינרת
בפסח מטיילים באגם הלאומי ללא תשלום
תומר רוזנפלד מנהל סניף הרצליה, חנה פריזן יור חב פעילים, עדי שפיר מנהלת אזור השרון
מחשבים מסלול מחדש
תלונה: נער חרדי הותקף במרכז הרצליה
תלונה: נער חרדי הותקף במרכז הרצליה