הוד השרון

"הגיע הזמן לבטל את אגרת השמירה"

חבר מועצת הוד השרון, משה חנוכה פנה לראש העירייה בדרישה לבטל את אגרת השמירה. לטענתו שירותי השמירה בעיר אמורים להיות חלק אינטגראלי מהשירות הניתן לתושבים

קרן שלהבת 28/11/2019
חנוכה. לבטל את המס העקיף, צילום: פרטי

חבר המועצה משה חנוכה פנה לראש העירייה בדרישה לבטל את אגרת השמירה, לאחר שצפה בכתבת התחקיר של מתן חודורוב בה נחשפו תושבים רבים לסוגיית אגרת השמירה.

אגרה זו החלה להגבות בערי מדינה בשנת 2002 כצורך דחוף של הרשויות המקומיות בתגבור אבטחת התושבים על רקע אירועי האינתיפאדה.

במכתב שכתב לראש העיר ציין חנוכה: "לצערי, עיריית הוד השרון היא אחת מתוך 87 הרשויות שבוחרות להמשיך ולגבות את האגרה. מדובר במס עקיף לכל דבר ועניין בו משתמשות העיריות להגדיל את הכנסותיהן".

בהמשך מכתבו כתב כי שירותי השמירה המקובלים ניתנים בעיר מהווים חלק יסודי ואלמנטרי מהשירות הניתן לתושבים. "כשם שאין לנו את הלגיטימציה לגבות 'עמלת פינוי אשפה' או 'אגרת אירועי תרבות' או מס 'גינון כיכרות' אסור לנו לעצום עיניים  נוכח הגבייה הלא צודקת של הכספים המשמשים להוצאות השוטפות של העירייה. ביטחון התושבים וביטחונם של ילדי בית הספר והגנים, הינם פרט בסיסי ומתבקש".

לדבריו של חנוכה ומבדיקה שערך, עולה כי בתקציב העירייה לשנת 2019 תכננה העירייה להגדיל את הכנסותיה מאגרה זו בכ- 5 מיליוני שקלים נוספים.

״נראה שהעירייה לא זקוקה לתוספת תקציבית זו גם בשנת 2020, בייחוד נוכח הפרסומים כי רק השנה החליטה לחסוך מאות אלפי שקלים מתקציב השמירה באמצעות מעבר לרכבי סיור היברידיים, נוכח העובדה כי רוענן מערך האבטחה העירוני, שבמסגרתו בוטלו השומרים בגנים, כשבמקומם מופעלת סיירת אופנוענים שהביאה לחיסכון משמעותי בתקציבים אלו״.

בסיומו של המכתב מבקש חנוכה מראש העיר להנחות את אנשי המקצוע לביטול האגרה החל מחודש ינואר 2020 ולהצטרף לראשי ערים שכבר ביטלו את "המס העקיף".

מעיריית הוד השרון נמסר: כזכור כבר בדיונים סביב אישור הפחתת הארנונה לשנת 2020 ביוני השנה ובהזדמנויות נוספות, הנחה ראש העירייה שאם דרישת ההפחתה לא תתקבל על ידי שרי הפנים והאוצר יש לבטל את אגרת השמירה באופן מיידי. ההחלטה של שר הפנים על צו הארנונה צפויה להתקבל בחודש הבא ולפיה נפעל.

ההפחתה בארנונה בשני הצווים האחרונים אותה מוביל ראש העירייה מסתכמת בכשמונה מיליון שקלים במסי התושבים אל מול חמישה מיליון הנכנסים מאגרת שמירה. בכל מקרה הודיע ראש העירייה, שגם אם תאושר הפחתת הארנונה גביית אגרת השמירה תיפסק בהמשך השנה ותביא את צמצום המיסוי לסך של כשלוש עשרה מיליון ש"ח בשנה אל מול פעולות שנעשות להגדלת הכנסות מאזורי תעסוקה לטובת רווחת התושבות והתושבים.
 

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סדר טו בשבט בגרעין התורני
רוצים לגדול בשקט
שי לחג מ"הקרן לידידות"
הרצל שומר על הבריאות
הרצל שומר על הבריאות
עמק הצבאים בירושלים זכה בפרס לקיימות ע"ש נחמה ריבלין
רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה בפתח תקווה
כמה משכירי דירות אינם מדווחים כחוק?
תלונות על הזנחה בסמטה ברח אבן גבריול
תלונות על הזנחה בסמטה ברח' אבן גבירול