הרצליה

"אני נגד התחדשות ללא תכנון, תשתיות והשקעה"

ראש עיריית פתח תקוה השתתף במפגש מועצת המנהלים של ענף הבנייה לצד שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, בכירים בתחום הנדל"ן וראשי רשויות נוספים

תמי מאור 24/04/2018
יצחק ברוורמן (מימין) ורוני בריק צילום: כפיר סיון

"אנחנו מזהים מצב שבו הממשלה שולטת בקרקע באמצעות קבינט הדיור, גורמת לביקושים כבושים, וגורמת לציבור רוכשי הדירות לשבת על הגדר. בסופו של יום אם הממשלה תמשיך במדיניות תביא במו ידיה את משבר הדיור הקשה ביותר שהיה פה". דברים אלו אמר רוני בריק נשיא התאחדות בוני הארץ במפגש מועצת המנהלים של ענף הבנייה שהתקיים בתל אביב. במפגש השתתפו ראשי ערים, יזמים ובכירים בענף.

 לדברי בריק, "כיום יש 7600 יח״ד שבנייתן החלה בהתחדשות עירונית, כאין וכאפס לעומת הפוטנציאל. על פי ההערכות שלנו, יש פוטנציאל של 900 אלף יח״ד להתחדשות בישראל. האוכלוסייה בישראל נמצאת במגמת צמיחה ויש לסייע לראשי ערים שרוצים התחדשות עירונית, במיוחד על קו השבר הסורי-אפריקאי. ניוד זכויות, נקודות זיכוי לקבלנים שיפעלו בפריפריה, עושים את זה בכל העולם, ולא ברור למה אנחנו משלבים ידיים ומחכים לאסון שיבוא״.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר בדיון ״הנחיתי את ראש הרשות להתחדשות עירונית, חיים אביטן, לפעול לכך שכל מה שקשור להחתמת דיירים, שנעשה בבלגן גדול, כל ועד בית שרוצה פתרון, במקום שיחתום אצל איזה מאעכר, שיתקע את הפרויקט, מי שייתן גיבוי לכך היא המדינה. זהו שירות וסף שהמדינה תיתן לאזרחיה".

ראש עיריית פתח תקוה יצחק ברוורמן, אמר כי ״"אני נגד התחדשות ללא תכנון, ללא תשתיות ללא השקעה. לא שמעתי שמדברים על איכות הדיירים שיגורו בדירות החדשות שרוצים. כשאני צריך בפתח תקווה לעשות פינוי בינוי, לשכונה קיימת, לפני ההתחדשות – יש חוסר של 50 דונם. רוצים עשרות אלפי יחידות, אבל איך יחזיקו אחר כך את השירותים לדירות".

 

יצחק ברוורמן (מימין) ורוני בריק

צילום: כפיר סיון

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
לשלם פחות ולקבל יותר מרכב השטח שלכם
לשלם פחות ולקבל יותר מרכב השטח שלכם
"פארקולנוע"
אגפים חדשים בעיריית כפס
אגפים חדשים בעיריית כפ"ס
חשד: אנס את בתה של חברתו לחיים
מהוד השרון ליוסטון
מהוד השרון ליוסטון
הנחה בארנונה, בפקודה!
גינה לי, קהילתית
מחליפים מאמן
מחליפים מאמן