הרצליה

תם ונשלם

מכבי הרצליה נוצחה ביום שלישי על ידי מרמורק ואיבדה את הסיכוי המעשי לשרוד בליגה הלאומית. כרוניקה של כישלון ידוע מראש

שרון יונתן 26/04/2018
תם ונשלם
עופר טלקר. לא הצליח למנוע את הירידה צילום: אלן שיבר

עכשיו זה סופי וגמור. אחרי 26 עונות בשתי הליגות הראשונות, תשחק בעונה הבאה מכבי הרצליה בליגה א'. שביב התקווה שעוד היה בקרב אנשי הקבוצה התפוגג לו לאחר שהקבוצה נוצחה ביום שלישי בחוץ על ידי מרמורק בתוצאה 0 :1 ובכך נקבעה, באופן מעשי, ירידתה לליגה השלישית (פער של 10 נקודות כשנותרו ארבעה משחקים). 

אנשים המקורבים לקבוצה אומרים כבר תקופה ארוכה שהרצליה לא ירדה היום אלא בהכנה לליגה. לאור איך שהעונה התפתחה הקביעה הזאת נכונה בהחלט. עד כמה זה נכון שהירידה נקבעה כבר אז תעיד העובדה שהרצליה לא כבשה שער בששת משחקיה הראשונים שבהם צברה רק נקודה אחת. 

אז נכון, היו מקרים מעולם בהם קבוצה שפתחה עונה בצורה כה גרועה חזרה למסע הישארות הירואי, אבל כנראה שבמקרה של הרצליה הבנייה הייתה כל כך גרועה שאי אפשר היה לתקן. לחמן פוטר אחרי חמישה מחזורים בהם הקבוצה צברה רק נקודה בודדת (6.6% הצלחה). מי שניסה לתקן הוא משה סיני שהחליף את לחמן אחרי 5 מחזורים אבל הוא ועופר טלקר כעוזרו לא הצליחו להרים את העגלה שכבר אז החלה לשקוע עוד ועוד. סיני התפטר לאחר 8 מחזורים בהם צברה הקבוצה 5 נקודות בלבד (21%). 

במקום סיני לקח את המושכות אריאל שיימן, יו"ר הקבוצה, שהגדיר עצמו הסמכות המקצועית העליונה וביחד עם עופר טלקר ניסה להציל את קבוצתו מירידה. ההתחלה הייתה לא רעה בכלל ובשמונת המחזורים הראשונים כצוות הקבוצה צברה 14 נקודות ולמרות שהייתה עדיין במקום הלפני אחרון היא צמצמה את הפער מהקבוצות ומעליה והיה נראה כי יש לה סיכוי לשרוד, אבל ההמשך היה גרוע ואת הליגה הסדירה סיימה הרצליה עם 6 נק' בעשרת המחזורים האחרונים. בסך הכל צברה הקבוצה בתקופה של שיימן את טלקר 25 נק' ב- 20 המשחקים האחרונים המהווים 41% הצלחה, אבל כאמור זה לא הספיק לה כדי לשרוד.   

כמו שאומרים, המספרים לא טועים ולפי כל הפרמטרים הרצליה הייתה הגרועה בליגה, אחרי נשר שהבטיחה את ירידתה מזמן: הקבוצה ניצחה רק 8 פעמים (רק נשר ניצחה פחות), סיימה 7 משחקים בתיקו ונוצחה 18 משחקים (רק נשר נוצחה יותר). הרצליה כבשה 31 שערים למשחק (ממוצע של פחות משער למשחק), ספגה 56 שערים (1.7 שערים למשחק), כך שאת ירידתה היא "הרוויחה" בצדק.                   

מחר (שישי, 16:00) תארח הרצליה את נשר בעימות חזיתי בין שתי היורדות.

 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצפון נפתחה הרעה
זכייה בתעודת הצטיינות
תעודת הצטיינות לאגף תקשוב בהרצליה
לגימה מפלילה
לגימה מפלילה
"העירייה לא עמדה בהבטחותיה"
ההתחלה של "אתחלא"
תקיפה הדדית
מדוע נעדרה אנה פוזמנטיר מחגיגות הניצחון?
פועל נפגע מחפץ כבד