הרצליה

להניף את דגל הגאווה בבניין העירייה

חבר מועצת העיר הרצליה יוסי לונדון (מרצ) מציע להניף את דגל הגאווה בבניין העירייה לקראת מצעד הגאווה בתל אביב. חבר המועצה אלעד צדיקוב (גשר) כינה את ההצעה: "פרובוקציה פוגענית"

שרון יונתן 03/05/2018
יוסף לונדון. להביע תמיכה בקהילה הגאה (צילום: פרטי)

חבר מועצת העיר הרצליה יוסי לונדון (מרצ) מציע להניף את דגל הגאווה בבניין העירייה לקראת מצעד הגאווה בתל אביב. לונדון פנה השבוע לראש העירייה, משה פדלון, וציין כי במהלך חודש יוני מקיימים בערים רבות ברחבי העולם אירועים המביעים תמיכה בקהילה הגאה. וטען כי ראוי שגם הרצליה תביע את תמיכתה.

במכתבו לראש העירייה מסביר לונדון: " בתאריך 8 ליוני השנה יתקיים מצעד הגאווה בת"א, במימון עיריית ת"א. אירועי הגאווה נועדו, בין היתר, לקרוא להשגת שוויון זכויות מלא לכולם, הן בחוק והן בחיי היום יום, ללא תלות בנטייה המינית או בזהות המגדרית. כדי להביע את תמיכתה של עיריית הרצליה בקהילה הגאה, אני מבקש להניף ברחבת העירייה את דגל הגאווה מתאריך 3 ביוני עד 8 ביוני". 

חבר המועצה אלעד צדיקוב (גשר) הביע התנגדות להצעה: "בקשתו של יוסף לונדון היא לא יותר מפרובוקציה פוגענית. כל אדם ואדם זכאי לחופש פרט, לנהל את חייו כיחיד מול בוראו. בקשה למתן לגיטימציה כלל עירונית לתרבות והנהגה המנוגדים למסורת ישראל, היא צעד אלים ומתלהם של מיעוט קטן המוביל בעקביות תהליך הנתקה של עם ישראל ממורשתו.

 "אנו מתנגדים למהלך בכל תוקף. הן משום הרמת דגל הפוגע במסורת ישראל וברבבות תושבים בפרובוקציה מיותרת והן משום מגמת ההנתקה האנטי דמוקרטי שכופה מיעוט קולני על רובו של הציבור".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה מציינת את שבוע הגאווה בתליית דגלי הגאווה בעיר, כפי שעשינו בשנה שעברה ולפני שנתיים".

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נטעה יתד
נמצאה מחוסרת הכרה ולאחר מכן נקבע מותה
אשה נמצאה ללא רוח חיים בחצר בית במעלות תרשיחא
אישום: תקף עובדי פאב ואיים עליהם
אישום: תקף עובדי פאב ואיים עליהם
הסתיימה עונת הרחצה
הסתיימה עונת הרחצה
אושר צו הארנונה לשנת 2019 בהוד השרון
אושר צו הארנונה לשנת 2019 בהוד השרון
דוקטור מיכל אברמוביץ רופאת המשפחה
"הסתובבתי כמו פצצה מתקתקת והרופאה הצילה אותי"
מתחילים קדנציה
רצוא ושוב
'רצוא ושוב'