הרצליה

תושב הרצליה שהואשם ברצח אמו יוסגר לארה"ב

בית המשפט הכריז על תומס יוסף גרוס מהרצליה, שהואשם ברצח אמו בארה"ב, כבר הסגרה. סנגוריו מתכוונים לערער על ההחלטה

מיכאל פרוסמושקין 15/05/2018
גרוס. פרטי

בית משפט המחוזי בירושלים הכריז ביום שני השבוע על תומס יוסף גרוס (63) מהרצליה, שהואשם ברצח אמו אינה גרוס בת ה - 78 בפלורידה, כבר הסגרה לארצות הברית.

בפברואר 2017 ביקשה ממשלת ארה"ב את הסגרתו של גרוס לשם העמדתו לדין בגין הרצח. מבקשת ההסגרה עלה כי גרוס, אשר מתגורר בישראל, נסע בינואר 2012 לבקר את אמו אשר התגוררה בפלורידה. בלילה שלפני טיסתו המתוכננת ארצה, בין ה-8 ל-9 בינואר 2012, הוא החליט לרצוח את אמו. לפי כתב האישום, במהלך אותו לילה הוא סימם אותה בסם הרדמה והביאה אל מכוניתה שבמוסך הבית. במוסך דקר אותה בצווארה למוות. לאחר הרצח,, הוא הזעיק את כוחות ההצלה, שבפניהם טען כי התעורר משנתו ומצא את גופתה במוסך הבית.

אלא שלפי בקשת ההסגרה, מקבץ ראיות נסיבתיות מוביל למסקנה כי גרוס רצח את אימו ואחר כך הזעיק את כוחות המשטרה בניסיון לצייר את ההתרחשות כהתאבדות או שוד שהסתבך. עוד  מתברר  כי לפי תצהיר שמסרה אחותו של גרוס, המניע לרצח הוא סירובה של האם להמשיך ולהעביר לו כספים והעובדה שהיו לה נכסים בשווי של למעלה מ-4 מיליון דולר.בשנים שקדמו לרצח הלוותה האם לגרוס 150 אלף דולר וכן העבירה לו יותר מ – 500 אלף דולר על חשבון חלקו בירושה.

בדצמבר אשתקד הגישה פרקליטות המדינה עתירה להכריז על גרוס,  אב לשלושה ילדים, כבר הסגרה.  עורכי הדין אייל בסרגליק כרמית שחיבר ועמרי לשם ממשרדו, טענו בשמו של גרוס כי לא מתקיימים תנאים להסגרתו, הבקשה אינה עומדת בסף הראייתי הנדרש והצביעו על שורת מחדלי חקירה בתיק.

השופטת חנה מרים לומפ קבעה בהחלטתה, כי בית המשפט בישראל אינו בודק את סיכויי ההרשעה וכפועל יוצא מכך את הימנות העדויות, ולאור כך חומר הראיות, לטענת השופטת, קושר את גרוס במידה הנדרשת לביצוע המעשים. לגבי טענות הסנגורים בכל הנוגע לתשתית הראייתית הבעייתית בתיק, קבעה השופטת כי "אכן מדובר בטענות כבדות משקל, אך המקום לבחון אותם הוא בבית המשפט בארה"ב. עוד ציינה השופטת כי יש די בראיות בתיק על מנת להעמיד את הנאשם לדין בישראל ושאלת קבילותן של הראיות תתברר בבימ"ש בארה"ב.

עוד סברה השופטת, לאחר ששמעה את טענות ההגנה, כי היא לא עמדה בנטל ההוכחה שקיים חשש לפגיעה בזכותו  להליך הוגן. "אכן יש טעם לפגם בקשר הבלתי אמצעי בין אחותו של הנאשם לבין הרשויות החוקרות", ציינה השופטת. "עם זאת, "לא ניתן לטעון, כי בשל קשר זה קיים חשש לפגיעה בזכותו של גרוס להליך הוגן, שכן טענות אלה אינן משמיטות את הבסיס להליך המשפטי", אלא יש לבחון אותן במסגרת ניהול התיק העיקרי".

סנגוריו של גרוס מתכוונים לערער על החלטת בית המשפט המחוזי.

 

 

עוד בהרצליה
עתירה נגד עיריית הרצליה בנושא הכניסות הרצליה הילס
שרון יונתן 17/05/2018
מיכאל פרוסמושקין 17/05/2018
לא עוצרים באדום
אתר לוקאל 15/05/2018
נהג משאית נהרג בתאונה סמוך להרצליה
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפל מגובה בהוד השרון
פועל נפל מגובה בהוד השרון
מטע זיתים פונה בחריש
מטע זיתים פונה בחריש
למען חקר הקוונטום
למען חקר הקוונטום
נפרדים מרביבה
נפרדים מרביבה
הרצליה עוברת לאופניים שיתופיים
קליק בכנסת
פעילות עמותת קלי"ק תוצג בכנסת
אמצעי לחימה רבים נתפסו במזרח ירושלים
אמצעי לחימה נתפסו במזרח י-ם
מרפאה מצטיינת