הרצליה

איפה הפחים?

תלונה: העבודות להצבת פחי אשפה בשכונת יד התשעה לא הושלמו

שרון יונתן 17/05/2018
פחי אשפה על המדרכה. מפגע לכלוך (צילום פרטי)

"הפרויקט של עיריית הרצליה להחלפת הצפרדעים בפחי אשפה רגילים ברחבי שכונת יד התשעה הוא מבורך, אבל הבעיה שבכמה מקומות העירייה לא השלימה את הפרויקט", כך אמר השבוע שמוליק ניסים, תושב השכונה, בהתייחסותו לפרויקט שביצעה העירייה בשנה האחרונה ובו החליפה את פחי האשפה הגדולים (צפרדעים) בפחי אשפה לכל בניין, כמו בשאר רחבי העיר.     

ניסים מצביע על מספר מקומות שבהם העבודות לא הושלמו ולכן נגרמות הצטברות של אשפה: "במרבית המקומות עשו נישות לפחי אשפה, אבל יש בניין אחד ברחוב הר שומרון עם 3 כניסות שנותר ללא פחים והתושבים זורקים אצל השכנים, מה שגורם לפחים שלהם להיות מלאים. במקום אחר, ברחוב הר נבו, לא עשו נישות לפחים, כך שהם נמצאים ברחוב וכל אחד זורק בהם, מה שגורם להם להיות מלאים כל הזמן. במקום נוסף בשכונה, ברחוב זיסו, העירייה לא סידרה מעקה והתושבים המבוגרים לא יורדים לפח אלא זורקים אצל הבית השכן".

ניסים טוען כי למרות כל פניותיו לעירייה הפרויקט לא הושלם: "הרעיון של העירייה הוא טוב אבל הפרויקט לא נעשה בשיתוף פעולה עם התושבים ובמספר מקומות לא הושלם עד הסוף, כך שזה יוצר מפגעי לכלוך תכופים. טוב תעשה העירייה אם תשלים את הפרויקט במספר מקומות בודדים, לרווחת תושבי השכונה".

מהעירייה נמסר: "בחמש השנים האחרונות בוצעה השקעה עירונית אדירה בשיפור ושדרוג המרחב הציבורי בשכונת יד התשעה. בנוסף לעבודות השיפוץ, הגינון, הסלילה והקמת הגינות הציבוריות ביצע אגף שאיפ"ה פרוייקט רחב היקף של החלפת פחי האשפה, בניית נישות ייעודיות לפחים בחצרות והוצאת מכולות (צפרדעים) מכוערות מרחבי השכונה - הפרוייקט עדיין בעיצומו וטרם הסתיים".

 

sharony@local.co.il

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונה בדרך לעבודה/מהעבודה
מועצת העיר כפר סבא אישרה פה אחד את מינוי איתן צנעני כסגן ממ ראש העירייה ללא שכר
מועצת העיר כפר סבא אישרה פה אחד את מינוי איתן צנעני כסגן מ''מ ראש העירייה ללא שכר
ילדי הודש חוגגים 70 לישראל
ילדי הוד"ש חוגגים 70 לישראל
רח' ע"ש אמנון ליפקין שחק בי-ם
הרצליה חוגגת 70 לישראל
הרצליה חוגגת 70 לישראל
משדרגים את התחבורה הציבורית
 עיריית כפר סבא מחויבת קודם כל לתושביה:
מחויבים קודם כל לתושבים
הופקדה תוכנית המתאר של חולון