הרצליה

איל פביאן מתמודד לראשות העירייה

פביאן, איש עסקים ותושב הרצליה, ששימש בשנה שעברה כיו"ר ועד ההורים של תיכון הראשונים, הודיע כי יעמוד בראש תנועת תושבים חדשה ויתמודד בבחירות הקרובות על ראשות העירייה

שרון יונתן 17/05/2018
איל פביאן. מתמודד לראשות העיר (צילום: דני שביט)

מועמד חדש לראשות עיריית הרצליה. איל פביאן, איש עסקים ותושב הרצליה, הודיע השבוע כי יעמוד בראש תנועת תושבים חדשה ויתמודד בבחירות הקרובות (30 לאוקטובר) על ראשות העירייה.             

פביאן (53), שימש בשנה שעברה כיו"ר ועד ההורים של תיכון הראשונים והוביל את ההתנגדות להקמת בנין מגורים על החניה הצמודה לתיכון ברחוב שמשון הגיבור.

לטענת פביאן, סקרים שערכו הוא וחבריו הראו כי 72% מתושבי העיר תומכים במאבקם לשמירה על צביון העיר ובינוי שפוי , 78% חושבים כי התוכנית שקדמו ואישרו פדלון וחבריו תפגע בשירותים לתושבים. 50% מתושבי העיר אמרו כי יצביעו בוודאות או שוקלים בחיוב להצביע לרשימה שתייצג את המאבק בתוכנית המתאר וההרחבה הגדולה של העיר, ובקידום החינוך. הפוטנציאל הזה, טוען פביאן, מבטא כוח פוליטי של 4-9 מושבים במועצה, שיכולה להיות הסיעה הגדולה במועצה.

פביאן אמר השבוע: "ההחלטה להתמודד התקבלה בעקבות ההבנה כי רק ראש עירייה חדש ונחוש, ומדיניות חדשה יוכלו לבלום את הנזקים שכבר נעשו בקידום התוכנית. מהלכיו התזזיתיים של ראש העיר פדלון רק מוכיחים כי הוא מתנהל תחת לחץ ובחוסר מחשבה ארוכת טווח ותכנון והוא דוחה את ההכרעה האמיתית על  התכנית ועתידה של הרצליה עד לאחר הבחירות.אני וחברי הגענו למסקנה כי יש להעביר את המאבק מהרחוב, מהפגנות, עצומות, ומאבק תקשורתי למאבק פוליטי עירוני על עתיד העיר שלנו, במטרה להיות בלשכת ראש העירייה, במועצת העיר, ובוועדה המקומית לתכנון ובניה, היכן שמתקבלות ההחלטות עצמן על עתיד העיר. זו תכלית המהלך הנוכחי בבחירות הקרובות. זאת לאור ההכרעה האמיתית הצפויה בהן על עתידה של הרצליה בשנים הבאות, לאור המהלך של הקדנציה האחרונה של משה פדלון, ושל משה כחלון להפוך אותה לעיר מגדלים צפופה. לא מדובר על ריצה של כל "מטה המאבק לבינוי שפוי בהרצליה" כגוף בבחירות, אלא עלי כאחד מראשיו, ועל פעילים שונים מקבוצות שונות בעיר באופן אישי".


sharony@local.co.il

 


 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
איזה סיפתח
בשורה חדשה לאוהבות האיפור
בשורה חדשה לאוהבות האיפור
היזם הכפר-סבאי טל ברוך
"לראש העיר יש הזדמנות להפוך את כפר סבא לעיר המתחדשת המובילה בארץ"
אלפי נוצרים התפללו לשובם של הדר גולדין ואורון שאול
זוכרים את הדר ואורון מסביב לעולם
פאנל בחירות בקרב בני נוער
איזו מפלגה גרפה את מירב הקולות בקרב בני הנוער ברעננה?
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון
עיריית רחובות תומכת במאבק הנשים
בעיות תנועה ברחוב הרצוג