הרצליה

נעצרו חשודים בשוד אלים

שלושה חשודים, בהם שני אחים מהרצליה, נעצרו בחשד כי תקפו ושדדו, אדם אחר על רקע סכסוך סביב חוב של מאות אלפי שקלים בין שני שותפים עסקיים

מיכאל פרוסמושקין 29/05/2018
נעצרו חשודים בשוד אלים על רקע סכסוך עסקי
נעצרו בחשד לשוד אלים (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

שני אחים מהרצליה, כבני 23 ו–24, וחשוד נוסף מרמת גן, כבן 42,  נעצרו לפני ימים אחדים בחשד, כי יחד עם אחרים שטרם נעצרו, היו מעורבים בתקיפה ושוד של אחד אחר על רקע סכסוך כספי. 

מהחקירה עולה כי ב–17 במאי, בסמוך לשעה 17:00, הגיע הקורבן, יחד עם אחד מהחשודים שהינו שותפו עסקי של הקורבן, לסניף בנק בשדרות ח"ן בהרצליה על מנת לבצע פעולות עסקיות. או אז, כך על פי החשד,  הותקף הקורבן, על ידי מספר אנשים אשר לקחו ממנו, בהנחיית שותפו העסקי שהינו בעל מסעדה, את מכשירי הטלפון הניידים, מפתחות של הרכב וארנקו האישי ובו 12 אלף שקל ושיקים. הרקע לשוד, שעל פי המשטרה, בוצע במהלך מארב שטמנו לו החשודים: חוב כספי בגובה של כ–300 אלף שקל של הקורבן כלפי שותפו העסקי נוכח עסקים משותפים שכשלו.

השותף החשוד טען בחקירתו כי לא קבע מראש עם הקורבן ולדבריו נקלע באופן תמים לאירוע. במשטרה אומרים כי הוא לא סיפק הסבר מדוע לא מנע את התקיפה, לא קרא למשטרה ולא הגיש עזרה לשותפו העסקי בעת התקיפה. במסגרת החקירה גבו השוטרים עדויות ובדקו צילומי מצלמות אבטחה.

סנגורו של השותף העסקי טען באחד מהדיונים: "החשוד היה במצוקה לפני המפגש עם המתלונן. המצוקה שלו, לדבריו, נבעה מנזק כלכלי עצום שגרם לו המתלונן בהבטחות שווא בפעילות עסקית משותפת שהסתיימה ב'עקיצה' כלפיו. המתלונן התחמק מהחשוד, ובסופו של יום במעמד הפגישה החשוד מבחינתו קיווה לקבל בחזרה פנקסי שיקים  וכספים שהמתלונן לווה ממנו".

מעצרם של החשודים הוארך תחילה בבית משפט השלום בת"א, אך בהמשך לאחר שלא התגבשה תשתית ראייתית מספקת בעניינם, הם שוחררו על ידי בית המשפט בתנאים מגבילים. במשטרה ממשיכים בחקירה ובניסיונות לאתר מעורבים נוספים בתקיפה.

 


עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 15/11/2018
שרון יונתן 14/11/2018
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אני מגיע לסיבוב השני עם מקדמה יפה מאוד"
בדרכי נעם
אורט הרמלין: נחנך פרויקט המעונות
תקיפה בבית עסק במרכז כפ"ס
מכפ"ס למאיץ החלקיקים
הבחירות מתקרבות, העתירות מתרבות
מסתמן: סיבוב בחירות שני בהוד השרון בין אמיר כוכבי ליפעת קריב
משנה את פניה