הרצליה

לקנות רכב בשנת 2018

רכב אסור בשום פנים ואופן לקנות בקלות ראש. אפילו אנשים שאוהבים לנהוג ברכב חדיש לא נוטים להחליף את הרכב שקנו בטרם חלפו 3 שנים לפחות מיום הרכישה. בחירה נכונה חייבת להתבסס על מגוון רחב של שיקולים וניתן להיעזר בהמלצות הבאות.

אתר לוקאל 31/05/2018
pixabay

מותגים בטוחים

בענף הרכב ניתן למצוא מותגים מוצלחים לצד רכבים שרק נראים כמו מותג אמיתי. בשונה ממוצרים כדוגמת ג'ינס או נעליים, למותגים בתחום הרכב יש ערך מוסף חזק מאוד ולאו דווקא תג מחיר גבוה ביחס למתחרים. רכב טויוטה, ככל הנראה מותג הרכב המוביל בארץ ובמיוחד בשנים האחרונות נחשב לקניה מצוינת בין היתר בזכות מאפיינים כגון בטיחות ונוחות נסיעה. ההמלצה לכל מי שרוצה רכב בטוח היא לא לוותר על מותגים שתופסים את המקומות הראשונים בכל מדדי הבטיחות, לרבות מבחני ריסוק רשמיים.

חוויית נהיגה ונסיעת מבחן

אם אתם מתכוונים לקנות רכב בשנת 2018, במיוחד אם מדובר ברכב חדש, אל תקנו לעולם חתול בשק. כדאי מאוד לבדוק את נתוני המכירות של הדגם הנבחר מהשנים האחרונות. אם תדעו למשל כמה יחידות של רכב טויוטה נמכרו בשנה שעברה תוכלו לדעת שגם בשנה הנוכחית יהיה זה רכב כדאי לרכישה. אבל ההמלצה הנוספת היא לא להצטרף למגמה הרווחת באופן אוטומטי. אחרי הכל, יתכן שרכב שטוב לשכן שלכם או לחברה שלכם לא יהיה טוב בשבילכם.

כאשר ישנה אפשרות, אל תוותרו על נסיעת מבחן. נוחות הנהיגה, איכות השליטה שלכם ברכב, הנינוחות שאתם מרגישים בנהיגה בפועל – כל אלה הם מדדים ללא תחליף. אם הרכב נראה מושלם אבל הנהיגה בו לא כל כך נוחה, ככל הנראה הרכישה לא תהיה נבונה. רכב מבוקש וגם נוח לנהיגה יהווה בחירה מעולה גם לנהג החדש וגם לנהג הוותיק.

דגם הרכב והגדרת מטרות

מי שיודע להגדיר מטרות בחיים ייטיב לאחר מכן להשיג אותם. אם המטרה שלכם היא לרכוש רכב מוצלח, תיטיבו לעשות אם תגדירו לעצמכם מטרות קונקרטיות. והמטרה איננה רק לרכוש למשל רכב טויוטה משום שזהו מותג נחשב. המטרה צריכה להיות מוגדרת למשל במונחים כגון – "אני זקוק לרכב אמין לנסיעות ארוכות ויום יומיות" או "אני זקוקה לרכב קטן, רכב עירוני זריז וחסכוני". כמובן, הגדרת המטרות יכולה לכלול גם דברים אחרים לגמרי. למשל צורך ברכב ייצוגי, רכב שיתאים לפעילות פנאי שטח, רכב בעל צריכת דלק נמוכה או רכב היברידי מתקדם. על כל פנים, כאשר מגדירים היטב מטרות קל מאוד לסנן בחירות לא מתאימות מבלי לבזבז זמן. אם המטרה שלכם היא למצוא רכב גדול לטיולים, בעל תא מטען גדול, אין לכם צורך אפילו לבדוק דגמים קטנים או כאלה בעלי תא מטען צנוע בגודלו.

לא רק חדש מיבואן

ברכישה, שמרו על ראש פתוח. כבר מזמן שלא חייבים לרכוש רכב דווקא מיבואן. יש סוכנויות שמציעות פתרונות מעולים – גם מבחר, גם תנאי תשלום, גם טרייד אין בתנאים מעולים. יש סוכנויות רכב שמהוות למעשה גם מרכזי שירות, כך שבאותו מחיר נהנים מרכב חדש או יד שניה וגם מאחריות מורחבת אפילו מעבר לאחריות היבואן.

שימו לב למידות הרכב

נהוג לחלק את דגמי הרכבים השונים לפי קטגוריות מקובלות. אך אין זהות מלאה בין כל הדגמים השייכים לאותה קטגוריה. יהיה זה רעיון טוב לא לקנות רכב רק מכיוון שהוא שייך לקטגוריה כזאת או אחרת. תמיד כדאי להיות ערניים לפרטים כגון מידות הרכב. אגב כך, כדאי לשים לב כי יש דגמים שנראים קטנים במידותיהם אבל מציעים עיצוב שהופך את המרחב הפנימי למפנק מכפי שנדמה.

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חסימת מדרכה
מגבירים פיקוח לקראת פסח
מהחתונה לשטיח האדום
הרוג כתוצאה מפגיעת רכבת
סוף הקיץ
שוחים וזוכים
בן 40 נפצע בינוני בתאונת דרכים בנס ציונה.
פצוע בינוני בתאונת דרכים בנס ציונה
אישום: תקף בסטודיו בו לימד ריקוד
גופת גבר נמצאה בקריית אתא