הרצליה

עושים רשימות

חמישה חודשים לפני הבחירות נראה שכל הסיעות במועצת העיר הרצליה יתמודדו גם למועצה הבאה ואליהן יצטרפו רשימות חדשות של המועמדים החדשים לראשות העירייה ורשימות שיחליטו על התמודדות למועצה בלבד

שרון יונתן 31/05/2018
עושים רשימות
יוסי קוממי (משמאל) ועמרי קורן. בראש רשימת "הליכוד" (צילום: פרטי)

 בעוד חמישה חודשים (30 באוקטובר) יבחרו תושבי הרצליה ראש עירייה, כאשר עד כה הצהירו ארבעה על מועמדותם: משה פדלון, ראש העירייה המכהן, מאיה כץ, סגניתו ומ"מ, שהכריזה על כך בראיון בלעדי בשבוע שעבר ב"לוקאל", איל פביאן ויוסי פרי.                                                             

אבל לא רק ראש עירייה ייבחר, אלא גם מועצת עיר חדשה שתמנה 19 חברים. בבחירות 2013 לא הייתה סיעה אחת דומיננטית ולכן מועצת העיר מורכבת כיום מעשר סיעות. הגדולות מתוכן הן שתי סיעות בנות 3 מנדטים: "מרצ" (יהונתן יסעור, ליאת תימור, יוסף לונדון), "צעירים וסביבה נטו" (מאיה כץ, גרי גוזלן, יונתן יעקובוביץ').                                                           

לחמש סיעות יש שני מנדטים: סיעתו של ראש העירייה "חזון וניסיון": משה פדלון ואיה פרישקולניק, הבית היהודי והליכוד: צבי וייס ויוסי קוממי, ש"ס: משה ועקנין ואבי ברדה, סיעת "הכי טוב להרצליה": יריב פישר ואיריס אתגר (שהחליפה את צביקה הדר, שעמד בראש הסיעה ופרש לאחר הבחירות), יש עתיד: עפרה בל וטובה רפאל. שלוש סיעות הכניסו מנדט בודד: דרך חדשה (הרצליה הצעירה והאזור): טום סטרוגו, אם תרצו: ירון עולמי, וגשר: אלעד צדיקוב.                                                                      

חמישה חודשים לפני הבחירות די ברור שכל הסיעות יתמודדו גם למועצה הבאה ואליהן יצטרפו רשימות חדשות של המועמדים החדשים ורשימות שיחליטו על התמודדות למועצה בלבד.                                                                                 

ניסינו השבוע לברר את הרכבי הרשימות המתגבשות ממש בימים אלו. משה פדלון, כראש עירייה מכהן, ינסה מעצם מעמדו להגדיל את כוחו במועצה. איה פרישולניק, סגניתו ומחזיקת תיק החינוך, תמשיך לשמש כמספר 2 ולא מן הנמנע שעפרה בל תהיה מספר 3 ברשימתו של פדלון.                          

מאיה כץ תמשיך לעמוד בראש רשימת "קהילה, צעירים וסביבה נטו" כאשר היא תשמור על ההרכב הנוכחי: גרי גוזלן מקום 2 ויונתן יעקובוביץ מספר 3.                                 

הרשימה הראשונה שהודיעה על הרכבה הייתה "מרצ", שם התחולל מהפך של ממש כאשר במקום הראשון יעמוד עופר לוי, במקום השני דניאל אייזנברג ובמקום השלישי יהונתן יסעור, השריד היחידי מהסיעה הקיימת.                                   

הבית היהודי והליכוד כבר לא ירוצו ביחד, כאשר מועצת סניף הבית היהודי תקבע בשבוע הבא את הרשימה, כאשר ככל הנראה ימשיך להוביל אותה צבי וייס, חבר המועצה הוותיק ביותר, המכהן משנת 1993.                                                                                         

בסניף "הליכוד" נערכו ביום שלישי בחירות לקביעת הרכב הרשימה בהן גבר יוסי קוממי על עו"ד יוסי בן ארויה על ראשות הרשימה. קוממי יעמוד בראש הרשימה, עמרי קורן (בנה של חברת הכנסת נורית קורן) יהיה במקום השני ועו"ד יוסי בן ארויה נדחק למקום השלישי.                                                      

גם ברשימת "יש עתיד" חל מהפך, כאשר בראשות הרשימה יעמוד יריב פישר שציין השבוע כי שאר הרשימה תפורסם ב -17 ביוני. משה ועקנין ימשיך לעמוד בראש רשימת ש"ס אם כי שאר הרכב הרשימה עדיין לא נקבע. עו"ד שמואל סעדיה, העומד בראש עמותת הרצליה למען תושביה, יתמודד שוב על כניסה למועצת העיר.

 


 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אינדקס העסקים לוקאל
אינדקס העסקים לוקאל
יובל לוי עתר נגד העירייה
יובל לוי עתר נגד העירייה
ילד מצא פסלון פריון נדיר בגליל העליון
יקבל תגמולים של 45 שנה
הלום הקרב יקבל תגמולים של 45 שנה
גבר נפצע קשה עד אנוש במפעל בעכו
נסגרו תיק החקירה נגד רהע צפת ורהע קריית שמונה
נסגרו תיק החקירה נגד רה"ע צפת ורה"ע קריית שמונה
השילוש הקדוש
השילוש הקדוש
דלתות הרכבת החלו להינעל על האם ובנותיה