הרצליה

תפוטר או תמשיך – זו השאלה

לאחר שמאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש עיריית הרצליה, הצהירה על התמודדותה בבחירות לראשות העירייה, וכי אין בכוונתה להתפטר מתפקידה, נשואות כעת העיניים לראות האם משה פדלון, ראש העירייה, יפטר את כץ או שהיא תמשיך לכהן בתפקידה עד סיום הקדנציה

שרון יונתן 31/05/2018
תפוטר או תמשיך – זו השאלה
משה פדלון ומאיה כץ במערכת הבחירות הקודמת (צילום: שרון יונתן)

הכרזתה של מאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש עיריית הרצליה, על התמודדותה בבחירות לראשות העירייה, בראיון בלעדי ב"לוקאל" בשבוע שעבר, הפכה לנושא השיחה המרכזי בעיר ובמערכת הפוליטית המקומית. לאחר שהצהירה כי אין בכוונתה להתפטר מתפקידה נשואות העיניים כעת לראות האם משה פדלון, ראש העירייה, יפטר את כץ או שהיא תמשיך לכהן בתפקידה עד סיום הקדנציה.

גורם פוליטי אמר השבוע ל"לוקאל": "אני מעריך שבשלב כזה או אחר ראש העירייה יפטר אותה. אני לא רואה סיכוי ששניהם יוכלו לעבוד ביחד עד סיום הקדנציה. בשנה האחרונה היו ביניהם הרבה מחלוקות ונתק, אבל כעת הנתק הוא מוחלט וזה עוד לפני שבעצם החלה מערכת הבחירות. אי אפשר מצד אחד לשבת בקואליציה ומצד שני לבקר ולקרוא תיגר על ראש העירייה. אני מעריך שראש העירייה ציפה שמאיה תתפטר אבל אם זה לא יקרה, סביר שהיא תפוטר בקרוב. אני יודע ממקורבים לראש העירייה כי הוא חש פגוע ונבגד מהמהלך של מאיה".                                                      

גורם אחר גורס אחרת: "אני יודע שראש העירייה לא מתרגש מההכרזה של מאיה. להערכתי, הוא לא יפטר אותה כדי לא להעצים אותה מאחר שזה יראה כמו מעשה נקמה בה. ממה שאני יודע הוא מתחיל למדר אותה מכל דבר שניתן".

בתוך כך, שיגר השבוע ג'ו ניסימוב, סמנכ"ל העירייה, הודעה לעובדי העירייהלגבי "מעורבות עובדים בבחירות" כולל תמיכה במי מהמועמדים בניו מדיה, כולל בפייסבוק. בהודעה נכתב:"האיסור על עובדים לקחת חלק בתעמולת הבחירות, מקורו בדרישה שהעובדים ישמרו על ניטרליות ולא ייקחו חלק בתעמולת הבחירות. לייקים לפרסומי פייסבוק של פוליטיקאים, מעצם טיבם, יש בהם משום נקיטת עמדה ועלולה להיות בהם פגיעה בתדמית הניטראלית של העובדים, ומכאן שאין מקום להתירם".

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוחרר מהכלא והסתבך שוב
בת תשע טבעה למוות במלון בים המלח
בת תשע טבעה למוות במלון בים המלח
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
נתפסו חשודים בגניבות בקניון מלחה בירושלים
חוצה את הכביש
הוארך מעצרו של מאמן הכדוריד החשוד בעבירות מין בקטינות
הוארך מעצר מאמן הכדוריד החשוד בעבירות מין בקטינות ברשת
תושב הרצליה חשוד בביצוע עשרות עבירות מין בקטינות ברשת
חשד: מאמן כדוריד ביצע עבירות מין בעשרות קטינות ברשת
אני לא מספיק לרשום חזרתי מחול
"אני לא מספיק לרשום חזרתי מחו"ל"