הרצליה

אל המעיין

קבוצת הנוער של הפועל הרצליה חוזרת לליגה הלאומית לאחר חמש עונות בליגה הארצית. המאמן מעיין נגב מספר על העונה המרתקת שעברה קבוצתו עד הסיום המתוק

שרון יונתן 31/05/2018
שחקני קבוצת הנוער מניפים את מאמנם מעיין נגב (צילום: יסמין רייבי)

מה שלא הצליחה לעשות קבוצת הבוגרים של הפועל הרצליה הצליחה לעשות בשבת האחרונה קבוצת הנוער כשהעפילה לליגה הלאומית, לאחר סיום עונה מותח ודרמטי במיוחד.                                                                            

הרצליה התייצבה למשחק במחזור האחרון מול קריית אונו בידיעה שהכל תלוי בה, ניצחון והיא בליגה השנייה. הפתיחה הייתה מעודדת וכבר בדקה השמינית העלה מוחמד חמודה את הרצליה ליתרון 1 :0. במקביל התבשרה הרצליה כי בית"ר כפר סבא, שמחכה למעידתה, כובשת בצרורות מול שוהם (נגמר 6 :1) כמו שעשתה הוד השרון המובילה מול יפו (בסיום 9 :0). הרצליה הייתה טובה יותר מיריבתה שגילתה ספורטיביות והקשתה, אבל השער השני לא נכנס, מה שהפך את סיום המשחק למותח מאוד. שחקני הרצליה גילו אופי ושמרו על היתרון עד שריקת הסיום שנתנה את הסימן לשמחה גדולה על כר הדשא המטופח באצטדיון העירוני. השמפניה, שהוחבאה מחשש לעין הרע, נפתחה והשחקנים הניפו באוויר את אנשי הצוות המקצועי. הרצליה סיימה במקום השני ואחרי 5 עונות בליגה הארצית חוזרת קבוצת הנוער ללאומית ותנסה לתקוע שם יתד.                        

ביום למחרת, מעיין נגב, מאמן קבוצת הנוער בשנתיים וחצי האחרונות, היה מרוצה מאוד מהישג קבוצתו: "אני עדיין מתקשה לעכל כי עברנו עונה מרתקת ומתישה עם המון משחקים קשים וצמודים. בשריקת הסיום הכל התפרץ".

 מעיין, לא הייתם בצמרת הגבוהה לאורך העונה.

 "זה נכון. כל הזמן ניסינו והאמנו אבל לא היינו קרובים אלא במקומות שלישי עד חמישי עם פער של 5 עד 7 נקודות מהמקום השני. אף פעם לא היינו במקום שעולה ליגה אבל האמנו כל הזמן. היו לנו כמה משברים, הפסדים במשחקים קריטיים, אבל לא נשברנו".

 קיבלתם גם מתנה עם הניצחון הטכני על הוד השרון שבדיעבד העלה אתכם ליגה

 "זה נכון שקיבלנו מתנה אבל אני יכול להגיד לך שאמרתי לשחקנים כל העונה, גם שזה נראה גמור, שאנחנו ממשיכים עד הסוף כי מניסיון של שנים אחרונות יש דברים כאלו ששחקנים משתפים שחקנים שלא כדין, מכניסים 4 חריגים בו זמנית שמותר רק 3. אלו דברים שקורים ומביאים לשינויים. זאת הסיבה שבדקנו את הדברים בצורה מסודרת כדי שלנו זה לא יקרה".

 מה הייחוד שלכם שהביא לכם את העלייה?

 "על פי חלק מהנתונים אנחנו לא בהכרח קבוצה שעולה ליגה. מלך השערים שלנו עם 8 שערים, אפילו לא דו ספרתי. אף שחקן בקבוצה לא הגיע לחמישה צהובים. אפשר להגיד קבוצה רכה או הוגנת ולא מלוכלכת וזה מעצים את ההישג. כבשנו הכי מעט מקבוצות הצמרת, אבל גם ספגנו הכי מעט, 21 שערים ב-26 משחקים. המשחק הקבוצתי ההגנתי עם משמעת טקטית חזקה היה היתרון שלנו לאורך כל הדרך. שחקנים מחויבים מאוד שלא מוותרים ולא נשברים גם ברגעים הקשים. צריך לזכור שנפצעו לנו שחקנים חשובים מאוד לקראת סיום העונה, אבל אלו שנכנסו במקומם גילו בגרות. עשינו רצף של 6 ניצחונות רצופים בסיום וזה מה שעשה את ההבדל כי שאר הקבוצות איבדו נקודות".

 מגיע גם קרדיט לצוות שעבד איתך

 "בוודאי, מגיע להם הרבה יותר מקרדיט כי בלעדיהם זה לא היה קורה. אורן גבריאל, העוזר שלי, שלפני הכל אני יכול להגיד שהרווחתי חבר אמיתי לחיים, בן אדם מדהים ומקצוען שתרם תרומה אדירה מניסיונו כשחקן עבר. לא יכולתי לבקש פרטנר מתאים וטוב יותר. גולן רייבי, המאמן המנטאלי, המדהים שהיה אוזן קשבת לשחקנים ונתן להם כלים להתמודד עם קשיים בדרך, ותמיר רבאח מאמן הכושר שהעמיד קבוצת שחקנים בכושר הטוב בליגה לאורך כל העונה. עבדנו בשיתוף פעולה מלא, כל אחד תרם את חלקו, בלי שום אגו, הפכנו לחברים טובים מחוץ למגרש, באמת צוות מנצח וההצלחה משותפת לכולנו באותה מידה. אני מודה גם לאלי חיו חמו, יו"ר המועדון, וניר שיטרית, מנכ"ל המועדון, שהאמינו בי ונתנו לי את ההזדמנות לאמן את הנוער. אני רוצה כמובן להודות גם לאשתי קרין שתמכה בי בתקופה הקשה והלחוצה שלי".

 

 

 


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
"מחיר למתמגן"
תנך בכיף
"תנ"ך בכיף"
שדה 21- אוהד נהרין
פרא- תערוכת יחידה
פרויקט ויטל בפלורנטין
חברת וויי בוקס החלה לבנות את הפרויקט השלישי שלה בפלורנטין
עוקץ חוצה יבשות
עוקץ חוצה יבשות
הגיעו ללמוד