הרצליה

תביעת רשלנות נגד ביה"ח "מאיר"

משפחתו של גבר בן 55 טוענת כי מותו נגרם מטיפול אנטיביוטי לא מתאים שקיבל בבית החולים

זאב שרגא 07/06/2018
עו"ד בוסתנאי (צילום: פרטי)

בשבוע שעבר הוגשה תביעה בגין רשלנות רפואית נגד בית החולים "מאיר", בגין מותו של גבר בן 55 שהגיע לבית החולים כשהוא סובל מחום ודלקת ריאות ונפטר כעבור מספר ימים. לטענת משפחתו, הדבר נגרם לכאורה מטיפול אנטיביוטי לא מתאים שקיבל. באמצעות עורכי הדין כרמי בוסתנאי וואסים עומר הגישו יורשיו של המנוח תביעה לבית משפט השלום בת"א, נגד שירותי בריאות כללית, האמונה על פעילותו של בית חולים "מאיר", בטענה כי הרשלנות בטיפול באה לידי ביטוי בבחירה בלתי מושכלת של טיפול אנטיביוטי לכאורה, אותו קיבל המנוח במהלך אשפוזו, וכן לטענתם מחדל בביצוע בדיקות בסיסיות למעקב בחולה עם דלקת ריאות.

עורכי הדין טוענים בתביעה, כי רופאי בית החולים לא זיהו מבעוד מועד לכאורה את ההתדרדרות במצבו של המנוח ואת התסמונות שהמנוח פיתח, דבר שלטענתם היה מאפשר העברה מוקדמת יותר לטיפול נמרץ וקבלת טיפול מתאים בשלב מוקדם יותר. לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה למחלות ריאה ולרפואה פנימית, שקבע בין השאר, כי "הטיפול התרופתי הראשוני שהוענק לחולה אינו הטיפול המתאים לחולה עם דלקת ריאות ומחלת רקע של סכרת. עוד קבע המומחה, כי "גם במקרה שבו נבחרה אנטיביוטיקה בעלת כיסוי צר זה, הצוות הרפואי היה חייב להתייחס לסימנים קליניים ומעבדתיים שהצביעו על התדרדרות הדרגתית בחולה" ולעשות בירור מתאים לגבי סימנים אלה".

בסיכום חוות הדעת גורס המומחה כי התדרדרותו של החולה, שהסתיימה באי ספיקה רב מערכתית ומוות בטיפול נמרץ, הייתה ניתנת למניעה בעת היותו במחלקה הפנימית, לכאורה על ידי בחירה מושכלת יותר של הטיפול האנטיביוטי אותו קיבל ושימת לב קפדנית יותר למדדים פיזיולוגיים ובדיקות מעבדה שנלקחו, וכן לקיחה של בדיקות בסיסיות למעקב בכל חולה עם דלקת ריאות.

  התביעה מציינת כי, "לאור רשלנותה החמורה של הנתבעת לכאורה, ולאור התוצאה הקשה הנלווית לכך, הם מבקשים מבית המשפט "להטיל על הנתבעת לשלם לתובעים פיצויים עונשיים גבוהים לדוגמה, אשר יעמדו ביחס ישר לרשלנות החמורה של הנתבעת ויבטאו את הערך העליון של שמירה על חיי אדם".

 מבית החולים "מאיר" נמסר בתגובה: "קיבלנו את כתב התביעה, לפי בדיקה שערכנו החולה קיבל את האנטיביוטיקה הנכונה והמתאימה ולמרות זאת לצערנו לא התגבר גופו על המחלה. מכיוון שנפתחו הליכים משפטיים בית החולים יציג את עמדתו בבית המשפט".

 


 

 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוגבלו שעות הפעילות במגרש הספורט ברחוב הצברים
"דרך החיות חזרתי לחיים"
קרמבו ביתי
אבן פינה ל-8 גני ילדים חדשים בחדרה
פרויקט 'תכנן ובנה' בחריש יצא לדרך
המרעננת של הקיץ
שרונה מרקט_סדנאות קולינאריות לילדים
שפים קטנים ב"שרונה מרקט"
יאחדו שורות?
יאחדו שורות?