הרצליה

השכנים חוששים מהרס הבניין הסמוך

הדיירים המבוגרים המתגוררים ברחוב אבן גבירול 20 חוששים מהריסת בתים סמוכים לצורך בניית בתים חדשים, שמשמעותה קשיי נשימה ושאיפת אבק

שרון יונתן 07/06/2018
 השכנים חוששים מהרס הבניין הסמוך
הבניינים המיועדים להריסה ברחוב שמעיה. השכנים מתנגדים (צילום: פרטי)

שמואל מזרחי, יו"ר הסתדרות הגמלאים בישראל, פנה השבוע לראש עיריית הרצליה, משה פדלון, בשמם של דיירים מבוגרים המתגוררים בבניין המשותף ברחוב אבן גבירול 20 וחוששים מהריסת בתים סמוכים לצורך בניית בתים חדשים. מדובר בתכנית פינוי בינוי, להריסת שלושה בניינים מחוברים בני שתי קומות על עמודים (אבן גבירול 22, שמעיה 3, שמעיה 5) ובניית שני בניינים בני 7 וחצי קומות שיכילו 46 יח"ד

בפנייה לפדלון כתב מזרחי: "ברחוב אבן גבירול 20 מתגוררים קשישים, רבים מהם אלמנים ואלמנות על כסא גלגלים. לטענתם, הריסת הבתים הישנים משמעותה פגיעה קשה בבריאותם, קשיי נשימה ושאיפת אבק וחומר בנייה ללא הפסקה. יש לציין כי כבר עתה הם נאלצים לסגור חלונות בשל תמ"א 38 המבוצעת במספר בניינים אחרים סמוכים מול ביתם בשל אבק ורעש. אין מקום לפגוע בבריאותם של קשישים שכל חטאם בכך שהם רוצים לחיות בתנאי סביבה נאותים גם בגיל השלישי".

תושב המתגורר ברחוב אבן גבירול 20 אמר השבוע: "בבית שלנו יש 24 משפחות, מתוכן כמחצית אנשים קשישים מעל גיל 70. הם חוששים מאוד מנזק בריאותי אפשרי עקב הריסת הבתים הסמוכים לנו. יש דייר על כסא גלגלים שהדירה שלו פונה בדיוק לבתים שאמורים להיהרס. לא מדובר בפרויקט תמ"א רגיל שממנו סובלים בעיקר מרעש, פה מדובר על הריסת שלושה מבנים סמוכים עם כל משמעויות של אבק בכמויות גדולות וכדומה. הם מצפים שהעירייה תבטיח את בריאותם".

מהעירייה נמסר: "התלונה הועברה לבדיקתם של גורמי המקצוע. באם תבוצע, כל פעולה של הריסת מבנים תעשה גם בפיקוח הדוק של גורמי איכות הסביבה".

 


 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושבי מודיעין חשים ביטחון
פצועה קשה מנפילת רקטה במואז אשכול
פצועה קשה מנפילת רקטה במוא"ז אשכול
שיק הדר
בערבה התיכונה מחנכים למצוינות
45 פולשים בנגב התפנו עצמאית
"העירייה לא עמדה בהבטחותיה"
גבר טבע למוות בהרצליה
גבר טבע למוות בהרצליה
שינויים בהפעלת הלוקרים בבתיה"ס