הרצליה

עבודות שירות לצעיר שסיפק סמים

צעיר מהרצליה הורשע באספקה ותיווך של סם מסוג קנאביס בכמויות שבין 2 גרם ועד 30 גרם. בית המשפט הטיל עליו חצי שנה של עבודות שירות

מיכאל פרוסמושקין 14/06/2018
ירצה עבודות שירות (תמונה להמחשה iclipart)

ששה חודשי עבודות שירות נגזרו לפני ימים אחדים על הצעיר בן 30, מהרצליה שהורשע בשלל עבירות סמים שביצע ברחבי העיר.

 הצעיר הורשע, במסגרת הסדר טיעון, בחמישה אישומים בתיווך סם, בחמישה אישומים בעבירות של אספקת סם ובאישום של החזקת סם. כל אישום מתאר אספקה או תיווך לאדם אחר ולשבעה מתוך עשרת האנשים הנזכרים סיפק/תיווך הצעיר במספר הזדמנויות. העסקאות מתארות אספקה ותיווך של סם מסוג קנאביס בכמויות שבין 2 גרם ועד 30 גרם. עוד הורשע כי ב–8 ביוני 2015 במהלך חיפוש בדירתו ועל גופו נתפסו כ – 45 גרם של סם ו – 8,850 שקל.

הצעיר הודה בכך שהעבירות בוצעו במשך מספר שבועות שקדמו למועד בו נעצר וכי נהג לרכוש מדי שבוע  100 גרם של סם תמורת 8,500 שקל (85 שקל לגרם) כאשר את התמורה שילם למוכר רק לאחר שמכר בעצמו את כל הסם שקנה.

 הצעיר, ללא עבר פלילי ואחרי שירות שירות מלא בצה"ל. לאחר שחרורו עזב את בית הוריו בערבה ועבר להתגורר בהרצליה לצורך לימודים ועבודה. בעקבות המעבר נחשף לשימוש חברתי בסם. לדברי הצעיר, במשך תקופה של שנתיים קודם למעצרו עשה שימוש יום יומי בקנאביס לצורך הרגעה וכאמצעי להתמודדות עם קשיים ולחץ. עם שחרורו ממעצר בהליך זה חזר לבית הוריו, הפסיק את השימוש בסמים והחל לעבוד כמנהל מחסן בחברה בתחום החקלאות ולאחר מכן כטבח בבית קפה לשביעות רצונם המלאה של מעסיקיו.

במסגרת הסדר טיעון, שהוגש בבית משפט השלום בת"א, הצעיר הודה בכתב אישום מתוקן, לקח אחריות מלאה על מעשיו וחש בושה וצער עליהם. לאחר שהביע רצון ונכונות, השתלב בהליך טיפולי ועובר אותו בהצלחה רבה. לאור כך המליץ שירות המבחן להסתפק בלהטיל עליו עבודות לתועלת הציבור.

 מנגד, התביעה הדגישה את חומרת העבירות וביקש להטיל על הצעיר חודשים ארוכים מאחורי סורג ובריח. סנגורו, עו"ד שחר מנדלמן, הפנה לתיקון כתב האישום לקולה, להעדר עבר פלילי. הסנגור הדגיש את שיתוף הפעולה של הנאשם לאורך החקירה, הודאתו בבית המשפט שחסכה זמן שיפוטי ובמיוחד את ההליך השיקומי המוצלח שעבר. לאור כך ביקש להסתפק  בעונש של עבודות שירות או בעבודות לתועלת הציבור.

בסופו של דבר  השופטת נעה תבור, ששמעה את טיעוני הצדדים, החליטה לגזור על הצעיר שישה חודשי עבודות שירות שיבוצעו באגודת צעירי חב"ד באילת. כמו כן הוטלו עליו מאסרים מותנים, פסילת רישיון, קנס בסך 5,000 שקל, חילוט הכסף שנתפס והעמידה אותו בצו מבחן למשך חצי שנה.

עוד בהרצליה
חשד: גננת התעללה בפעוטות
מיכאל פרוסמושקין 21/05/2019
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
מיכאל פרוסמושקין 21/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אגם רודברג בקמפיין ל - SKECHERS
חשבון נפש (טור דעה)
"נמאס לנו!!!"
החברים של קורין
דקירה במועדון ברעננה
אישום: בן 22 מהרצליה דקר צעיר במועדון ברעננה
יש קואליציה
זוגיות והגשמה עצמית
זוגיות והגשמה עצמית
היכן ניתן למחזר בעיר?