הרצליה

תרגיעו בבקשה (טור אישי)

ארבעה חודשים לפני הבחירות ותופעת הורדת והשחתת שלטים כבר החלה. שרון יונתן מבקש מהמועמדים לשמור באמת על מערכת בחירות נקיה והוגנת

שרון יונתן 28/06/2018
תרגיעו בבקשה (טור אישי)

לא עשיתי וגם אין בכוונתי לערוך משאל בין המועמדים לראשות העיר וראשי הרשימות למועצת העיר בעניין הסדר במערכת הבחירות הקרובה. מדוע לא? כי התשובות ידועות מראש: כולם ישיבו כי הם יפעלו לשמירה על מערכת בחירות נקייה והוגנת, בלה בלה בלה. ארבעה חודשים לפני מועד הבחירות ולמערכת העיתון כבר הגיעו תלונות של מספר מועמדים הטוענים כי שלטים שלהם שנתלו באופן חוקי על גדרות וחומות של בתים פרטיים, נתלשו והושחתו. מדובר בסוגיה בעייתית שאינה ניתנת להוכחה, אבל בהחלט ניתנת להכחדה. סביר להניח שהשלטים לא תפסו רגליים ונעלמו סתם כך או שמדובר בוונדליזם ללא סיבה. בואו לא נהיה תמימים, שלט שנעלם או מושחת זה דבר שנעשה בכוונת מכוון.                                                                           

הדבר חוזר על עצמו בכל מערכת בחירות ובכל מקום בארץ. התלונות רק ימשכו ויתגברו והתופעה המלוכלכת הזאת רק תעצים ככל שנתקרב ל-30 באוקטובר.                                  

הפתרון הוא אחד. מי שנותן הוראה כזאת פשוט שיחדל מכך. מועמדים, תשנו את הדיסקט ובעיקר תרגיעו את הפעילים שלכם, שיתעסקו בבעד ולא בנגד. כל הדיבורים על מערכת בחירות נקיה הם סיסמאות נבובות לאור התלונות על הורדת והשחתת שלטים. יהיה עדיף שכל מועמד או רשימה תתעסק בעצמה ותתלה כראות עיניה שלטים במקומות המותרים ומיועדים לכך, שזה נושא אחר שצריך לאכוף אותו.                        אם זכרוני אינו מטעה אותי, והוא לא, בכל מערכת בחירות נתלים מאות שלטים במקומות אסורים: על גדרות הפרדה באי תנועה (על הגדר בשדרות שבעת הכוכבים בוזבזו אלפי אזיקונים לפני חמש שנים...), שיחים, עצים ואיפה שרק אפשר ויותר נראה לעין.    

אז די, חלאס עם זה, בואו ותוכיחו לנו פעם אחת שבהרצליה אפשר אחרת. תתלו את שלטיכם במקומות המותרים ואל תגעו בשלטים ובמודעות של האחרים. הרי בינינו, אף אחד לא מחליט עבור איזה מועמד ואיזו רשימה הוא מצביע לפי עוד שלט או פחות שלט. תכלס, זה רק אצלכם בראש, להראות למי יש יותר "גדול".                                                      

מועמדים יקרים, תהפכו את האמירה על מערכת בחירות נקיה והוגנת ליותר מסיסמא. תהפכו אותה למציאות. חובת ההוכחה היא רק עליכם.

 


 

 

עוד בהרצליה
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונה קשה בכביש 77
תאונת דרכים בין מספר כלי רכב בכביש 77
נפגעים בשריפה בבניין בהרצליה
ההתחלה של "אתחלא"
אישום: לקחו שוחד מעובדים זרים
אישום: לקחו שוחד מעובדים זרים שהפעילו דירות הימורים
אושרה תוכנית שדה דב
אושרה להפקדה תוכנית שדה דב
בואו לבשל איתו
דייט רומנטי עם קונדיטורית שמו
דייט רומנטי עם קונדיטורית שמו
פועלים נגד עבירות תנועה