הרצליה

וישחקו הנערות לפנינו

מחלקת הנערות של בני הרצליה בכדורסל מסיימת עונה מוצלחת, בה נוספו מספר קבוצות וחלקן הגיעו להישגים יפים. שאפו!

שרון יונתן 28/06/2018
קבוצת ילדות ח של בני הרצליה. מקום שני בליגה (צילום: באדיבות בני הרצליה)

עונת הכדורסל שהסתיימה הייתה הראשונה בה הופרדו מחלקות הנוער והנערות בכדורסל של בני הרצליה, צעד שיזמו מיקי גורנשטיין, מנהלת מחלקת הספורט בעירייה ומנהל ענף הכדורסל בבני הרצליה, ויוסי חכם, מנכ"ל בני הרצליה.

 לאחר שנים רבות בהם רוני קאן שימש כמנהלה המקצועי של המחלקה הוחלט למנות את עידן לנקרי כמנהל מקצועי של מחלקת הנוער ועמית הלמן כמנהל מקצועי במחלקת הנערות.

במחלקת הנערות של בנות הרצליה מתאמנות בנות בכיתות ה-יב. בכיתות א-ד מתאמנות הבנות בביה"ס לכדורסל בניהולו של ירון ארנון. העונה פעלו במחלקה 7 קבוצות תחרותיות שונות: 2 קבוצות קט סל ה, 2 קט סל ו, ילדות ז ,ילדות ח (אותה קבוצה שיחקה גם בנערות ב) ונערות א.

עמית הלמן ציין השבוע כי מטרת השינוי והפילוג המקצועי אמורה לתת את אותותיה במשך השנים בפיתוח שחקניות והבאתן לנבחרות ישראל השונות ולקבוצת הבוגרות המצליחה של בנות הרצליה.

אך זוהי ממש לא המטרה היחידה שמייעדת לעצמה המחלקה.

הלמן הדגיש מטרות נוספות ששמים מנהלי המחלקה לפניהם טיפוח וחינוך לערכים טובים ולערכי ספורטיביות, תרומה לקהילה, פיתוח ספורטאיות לגילאי בוגרות ולנבחרות ישראל, חיזוק הקשר בין שחקניות הקבוצה הבוגרת והמחלקה הצעירה, פיתוח מאמנים ובמיוחד מאמנות לרמות הגבוהות ושילובם בקבוצה הבוגרת, איתור בנות מוכשרות פיזית למחלקה, חיזוק הקשר בין ביה"ס לכדורסל ומחלקת הנערות.

הלמן: "אין ספק שישומן של חלק גדול מהמטרות ניתן לראות כבר בעונה הראשונה, כאשר לראשונה נפתחו שתי קבוצות קט סל ה ושתי קבוצות קטסל ו. בקבוצות משחקות מספר בנות שאותרו השנה בביה"ס השונים".

את קבוצות הקטסל ה מאמנים איל שחורי ומור חדד. קבוצתו של איל ,שמאמן במחלקה מספר שנים, סיימה ראשונה בין כיתות ה בליגה משולבת עם כיתות ו והעפילה לפלייאוף העליון. מור עבדה רבות על פיתוח הפן הפיזי והצליחה לקדם את הבנות בצורה משמעותית.

את קבוצות הקטסל ו מאמנים אסף אפרתי, שעלה מהביה"ס לכדורסל כחלק מאסטרטגית פיתוח מאמנים מקומיים ושיחק בעצמו במחלקה, ובר מרלי בעונתה השלישית במחלקה. שני המאמנים עשו עבודה נפלאה ויצרו דור מוכשר מאוד. בר מונתה כעוזרת מאמן של קורי קאר בקבוצת הבוגרות בעונה הבאה.

קבוצת הילדות ז בניהולו של איל שחורי שיחקה בליגה הקשה שכן התמודדה רב העונה עם בנות בכיתה ח. גם שם מספר בנות התקדמו כאשר אחת מהן ,שחר גורל מתאמנת בנבחרת ישראל מתחת לגיל 14.

קבוצת הילדות ח בראשותו של עמית הלמן, מנהל המקצועי של המחלקה סיימה במקום השני בליגה והעפילה לחצי גמר הגביע כאשר גם שם ליהי עזורי מייצגת את המחלקה בסגל המורחב של נבחרת ישראל מתחת לגיל 14.

קבוצת הנערות א, אותה אימן יגאל ניימן מאמצע העונה עשתה סיבוב שני אדיר בו ניצחה 8 משחקים והפסידה רק 1. טיארה לוין מייצגת את הקבוצה בסגל הנבחרת עד גיל 18.

בנוסף, במשך השנה נערכו פעילויות גיבוש רבות במחלקה. פעילויות רבות המחזקות את הקשר בין המחלקה הצעירה והקבוצה הבוגרת שכללו: פעילויות חברתיות סביב משחקי הבוגרות, צפייה במשחקי הבוגרות, צפיה של שחקניות הקבוצה הבוגרת במשחקים במחלקה הצעירה, ערבי פיצות משותפים, הרצאות של השחקניות הבוגרות ועוד.

הלמן סיכם: "אני מאמין שבתוך מספר שנים בנות הרצליה תחזור להיות ספקית שחקניות ראשית לנבחרות ישראל ולקבוצה הבוגרת ותגדל מאמנים מובילים בענף. יש לציין את התרומה הגדולה והדחיפה של יוסי חכם, מנכ"ל העמותה, ומיקי גורנשטיין, מנהל ענף הכדורסל, לפיתוח כדורסלניות בפרט וספורטאיות בכלל בעיר".

 

  

עוד בהרצליה
שרון יונתן 09/01/2019
כתב לוקאל 27/12/2018
שרון יונתן 26/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: עקצו עסקים בצפון הארץ
חשד: תכננו לפגוע בסוהר
סער , הבוקר בישיבה
רפי סער , ראש עיריית כפר סבא:"השיבו את תכנית המתאר לדיון חוזר בוועדה המקומית"
חזרה לנצח
צעיר נעצר בחשד לסחר בסמים בהרצליה
רשימה דתית שלישית ברעננה
רשימה דתית שלישית ברעננה
מתגייסים לסיירת
פק- מן או סופרמן?