הרצליה

כוונת-יתר

במשכן האמנים הרצליה תיפתח ב-5 ביולי תערוכת יחיד של יסמין ורדי שמציגה את מרחב בית החולים כזירה המכילה הבטחה צרכנית מיסטית ורוחנית

אתר לוקאל 04/07/2018
כוונת יתר. פרט מתוך וידאו (צילום: יסמין ורדי)

במשכן האמנים בהרצליה תיפתח ב-5 ביולי התערוכה כוונת יתר, תערוכת היחיד הראשונה של יסמין ורדי, שמהווה את  שיאו של תהליך חקירה בן מספר שנים על השפעתן של טראומות נפשיות וגופניות. ורדי מטשטשת בגוף עבודותיה את הגבולות בין  נוכחות להיעדרות, ועוסקת בפרקטיקות ניהול 'שליטה והפעלת כוח שולט על הגוף הפרטי.

נקודת המוצא של התערוכה היא הבטחה לחוויה חוץ גופית, להתעלות מיסטית רוחנית המגיעה מהתערבות כירורגית פולשנית.

התערוכה היא מיצב וידאו רב ערוצי המציג סביבות טיפוליות ויישומים שונים מעולם הרפואה חדר ניתוח ריקאך מוכן לפעולה, צילום תקריב של ניתוח שמתבצע על ענב המבוצע על ידי רובוט רפואי ומתווך לנו על ידי צג טלפון חכםשיטוט במרפאה היפרברית המציגה תאי לחץמסדרונות במרחבי בתי חולים המהווים יציאה/כניסה אל התגשמות אוטופית פנטסטיתאך כל אלו פועלים בתוך מרחב סגור.

 זירת בית החולים שמביאה בפנינו ורדי היא חדישה, סטרילית ומבהיקה בניקיונה. בבית החולים שלה אין חולים או צוות, מסדרונותיו ריקים מאדם, כסאות ההמתנה, מיטות האשפוז, חדרי הטיפול והטראומה מיותמים. אין כאן גניחות ואנחות, הפרשות, פנים אפורות חסרות צבע של חולים או עיניים טרוטות מעייפות ומתח של צוות רפואי או בני משפחה. השחקנים השונים שאמורים לפעול במרחב זה בו-זמניתולחוות אותו בצורה שונה לחלוטין זה מזה פשוט לא קיימים כאן.

 ורדי מביאה בפנינו את בית החולים כמערכת ריקה. כזאת שיכולה בכל רגע להכיל בני אדם, אך כרגע מאפשרת לנו שיטוט בה במצבה המופשט. חוויה זו מאפשרת לנו לרגעים לראות בבית החולים אתר שבו יכולה להתחולל חוויה חוץ גופית, אתר האוצר בתוכו הבטחה מיסטית ורוחנית.

יסמין ורדי היא ילידת 1989, בוגרת תואר ראשון (2015) בהצטיינות יתרה מבית הספר לאמנות רב תחומית במכללה האקדמית שנקר. ב 2014 השתתפה בתוכנית חילופי סטודנטים באקדמיה לאמנויות בברלין (UDK). עבודתה של ורדי הוצגה בתערוכות שונות בהן:   WRO 2017 DRAFT SYSTEMS  הביאנלה לאמנות מדיה בפולין, הביאנלה הים תיכונית לאמנים צעירים באלבניה, סדנאות האמנים תל אביב ובגלריה של האקדמיה לאמנויות בברלין. ורדי היא זוכת מענק הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה בשיתוף חברת  Feature Forward ופסטיבל פרינט-סקרין (2017). כמו כן קיבלה מענק עבור פרויקטים מיוחדים מעיריית תל אביב בשיתוף קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות (2016), פרס נשיאת שנקר (2014) ופרסי דיקן שנקר (2012, 2013).

ורדי היא אמנית רב תחומית העובדת בעיקר בווידאו ובפיסול, עוסקת במחקר של טראומה פסיכולוגית וגופנית, תוך שימת דגש על יצירת השליטה בתודעה ובגוף באמצעות סוכנויות של כוח, עבודותיה מתמקדות בטשטוש גבולות שבין נוכחות להיעדרות תוך בדיקת ההשפעה על הפעילה הפסיבית על הצופים )למשל בעבודות המשלבות את חוש הריח הקשורות למחקרי PTSD – הפרעות דחק פוסט טראומטיות.

 

אוצר: רן קסמי – אילן

5/7/18 - 1/9/18

משכן האמנים הרצליה

http://www.theartistsresidence.org/

 רחוב יודפת 7

שעות הפתיחה:

 ימים ב׳ ו-ד׳ - 11:00-15:00

ימים ג׳ ו-ה׳ - 15:30-18:30

יום ש׳ - 10:00-13:00

 הכניסה הינה ללא תשלום.

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פלישה לקרקע מעכבת בניית מאות יח"ד
אמא יקרה לו
70 מחנכים מאוסטרליה ביקרו בביה"ס אלכסנדר מוס בהוד השרון
נשים למען הכותל
ועדת הקהילות בישיבתה הראשונה
קידום העשייה הקהילתית בהרצליה
 כ-21.7% מהבוגרים ניגשו לבגרות 5 יחל במתמטיקה
כ-21.7% מהבוגרים ניגשו לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה
אישום: ביצעו מאות עסקאות במסגרת הונאות אשראי
דמי חנוכה בני מאות שנים