הרצליה

מהנדס העירייה ננזף על ידי מנכ"ל העירייה על דברים שאמר בכנס "צלול"

מהנדס עיריית הרצליה מייק סקה אמר בכנס כי בתוך שנה ייצא מכרז בינלאומי להקמת איים מלאכותיים מול חופי הרצליה. הערה מהקהל לגבי אי שביעות רצונם של תושבי הרצליה לכך גרמה לסקה לומר: "אז שיעברו לעיר אחרת", אמירה שגרמה לכעס רב עליו אצל בכירי העירייה ולנזיפה מצד מנכ"ל העירייה

שרון יונתן 05/07/2018

יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, נזף השבוע במהנדס העירייה, מייק סקה, על דברים שאמר בכנס שהתקיים באוניברסיטת חיפה בנושא איים מלאכותיים. לכנס, שאורגן בשיתוף פעולה של עמותת "צלול" ובית הספר ללימודי הים באוניברסיטת חיפה הוזמן סקה כמי שמקדם בשנים האחרונות את הקמתם של שני איים מלאכותיים גדולים בשטח של מאות דונם כל אחד מול חופי הרצליה עם עשרות אלפי יח"ד למגורים, שטחי מסחר ותעסוקה גדולים ועוד.

במהלך הכנס ציין סקה כי בתוך שנה יצא מכרז בינלאומי להקמת האיים מול חופי הרצליה. הערה מהקהל לגבי אי שביעות רצונם של תושבי הרצליה לכך גרמה לסקה לומר: "אז שיעברו לעיר אחרת", אמירה שכאמור גרמה לכעס רב עליו אצל בכירי העירייה.

מהעירייה נמסר: "מהנדס העירייה ננזף על ידי מנכ"ל העירייה על אמירתו בכנס צלול. עמדה זאת אינה משקפת את עמדת ראש העירייה והעירייה. הליך בניית האיים שאמורים לתת מענה לצפיפות תיעשה בשיתוף תושבי העיר, לאחר בדיקת כל ההשפעות הסביבתיות. המהנדס התנצל ואמר שהדברים נאמרו בהומור, ההומור הלא ראוי אינו מקובל על ראש העירייה".

עוד לפני כן הסביר סקה בכנס מדוע יש צורך בהקמת האיים: "יש מאות איים כאלו בכל העולם. לא צריך לפחד מזה. בהרצליה יש עומק מים של 9- 10 מטרים במרחק של 2 עד 3 ק"מ מהחוף, כך שזה משאב נדיר שאפשר להשתמש בצורה מושכלת".

נושא האיים המלאכותיים מקודם בעירייה בשנים האחרונות. כבר בחודש מאי 2016 פורסם בעיתון כלכליסט  כי "עיריית הרצליה התעקשה שהסכם הגג שחתמה בינואר עם רשות מקרקעי ישראל יכלול בדיקת היתכנות להקמת איים מלאכותיים מול חופי העיר. התוכנית הוזכרה בהקשר של התוכניות להעתיק את שדה התעופה של הרצליה ותוכנית חוף התכלת, שבשטחיהם אמורות לקום אלפי יחידות דיור: בהסכם נקבע שצוות ההיגוי לקידום שתי התוכניות יבחן במקביל גם את היתכנות הקמת האיים ואופן המימון שלהם. העירייה טוענת שאפשר לקדם בנייה בים, וכך להותיר שטחים לרווחת הציבור. במסגרת ההסכם הגיעו הרצליה ומשרד האוצר להסכמות, בין השאר על הקמת מחלף שיחבר את מערב העיר לכביש החוף. אולם בשל חשיבות האיים לראש העיר משה פדלון נכלל גם הסעיף הזה בהסכם. בעבר ערכה העירייה בדיקה ראשונית, ולפיה הקמת שני איים כקילומטר מהחוף תעלה מיליארדי שקלים ותאפשר להקים 40 אלף דירות".

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים
"האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים"
עלייה במס' הילדים שנהרגו בכבישים
בת ים זוכרת את י"א חללי מינכן
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
איך קונים ילקוט?
קטאן בגדול
מדוע בוטלה פתיחת מגמה חדשה בכצנלסון?
שוטרים ליום אחד