הרצליה

טירוף המונדיאל! (טור אישי)

בילי בסרגליק, כבת למאמן כדורגל, גדלה בבית שחי ונשם את המשחק שמשגע היום את כל העולם. ביום ראשון היא תצפה בגמר עם בנה, ותיזכר באבא האהוב שלה

בילי בסרגליק 12/07/2018

יש משהו מחמם את הלב ומעורר תקווה במונדיאל. מיליוני בני אדם, בכל הגילאים, מכל חתך סוציואקונומי, ימנים, שמאליים, מתונים וקיצונים, שחורים ולבנים, צהובים וורודים, שביום יום יכולים לריב, להלחם, לשנוא, לא להכיר, בעלי סגנון שונה לחלוטין, מתאחדים מול מסכים ברחבי העולם, בבליל שפות ושירים, וכולם מביטים, מתעניינים, מתרגשים, נרגשים, מתעצבנים מול עניין אחד בלבד.

תמיד יהיה מי שינצח ותמיד יהיה מי שיפסיד, יש רק כדור אחד, כר דשא, ובאותו הרגע, באותה העת, בחללים אחרים, בדירות קטנות או בחללים עצומים, בחוץ על מסכים או בבתי כלא, לכולם עיניים או אוזניים, מביטים על המסך (וכמובן יש כאלו שממש באצטדיון) ונהנים. יש משהו מרגש בזאת שכל אזרחי העולם, אומנם ברובם גברים, אך לא רק, יכולים להתאחד סביב עניין אחד.

גדלתי בתל אביב בבית של מאמן הכדורגל והיבואן הבלעדי של "פומה" בישראל זאב בסרגליק שכונה בסר. בשבילי אבא כריזמטי, חם ואוהב, עבור האחרים בסר איש עסקים ומאמן. איש טוב ומייטיב, אוהב אנשים וספורט.

כבר מילדות שוטטתי במגרשי כדורגל בטרנינג מרהיב של פומה ונעלי ספורט מהממות. הבטתי בכדורים המתגלגלים, בספורטאים המתאמצים, באבא שלי מחלק הוראות לשחקנים, וחשבתי שזה מופלא איך שכולם מתאחדים לדבר האחד הזה. אם ניצחנו, הבית היה הומה ושמח, ואם הפסדנו, רצוי היה לעבור יותר בשקט בסלון. בית שאהבת הספורט הייתה שרויה בו, יום יום כל רגע. על הבוקר נהג אבא שלי לרדת למטה לקנות עיתון ספורט. אחר כך הוא היה מתראיין ברדיו על עניין כזה או אחר, והאימונים, ומחנות האימונים, והמון המון חו"ל.

 היום אני חווה דור שני שאוהב כדורגל. ושוב תחרות קודש על המסך בבית. בני שחר, אוהב, חובב, מבין בכדורגל, ואנחנו כמובן בשוטף ברצלונה. שוב ההתרגשות הניכרת בבית, והפעם אני האימא, מבט וזווית שונה על טירוף הכדורגל. לפעמים אני נזכרת באז כשזה היום, וזה מרגיש מוזר וגם מחמם. אני האימא, כבר לא הילדה ההיא.

 אני לא משחקת כדורגל. נו טוב קצת כשהבן שלי דורש, ויחסית לכלום הזה, אני יודעת לבעוט ולגלגל כדור, פשוט כי זה כנראה זורם בגנים אבל בהחלט מעדיפה סרט טוב, מוזיקה, חברים, לקרוא לכתוב, על פני צפייה במשחק. אבל את הגמר אני אראה. אביט בבני המהמם, אותו אני אוהבת עד השמים ובחזרה, ואזכר באבא שלי האהוב ואולי דמעה שקופה תתגלגל במורד לחיי, ואחווה שני דורות במציאות ובמחשבה, שאוהבים אוהבים כדורגל.

 

 להארות ומילים ניתן לפנות ל billie@netvision.net.il

עוד בהרצליה
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
ערב תשעה באב בפארק העירוני
כמה אחוזים מבני הנוער נהגו ללא רישיון?
השילוט המבלבל ברחוב בחרושת ברעננה
שילוט סותר ברחוב החרושת ברעננה
צוות של משרד הבריאות הותקף במהלך ביקורת באטליז במבשרת ציון
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
כמה ארנונה תשלמו השנה בכפר סבא?
"אני מגיע לסיבוב השני עם מקדמה יפה מאוד"
המלצות בריאותיות לקראת פתיחת שנת הלימודים
"שנת 2020 תתמקד בהשקעה בתשתיות פדגוגיות"