הרצליה

דרישה למנוע מעבר כלי רכב בשבתות וחגים באזור בתי הכנסת בנווה עמל

חבר מועצת העיר הרצליה צבי וייס פנה לראש העירייה בדרישה למנוע מעבר של כלי רכב בשבתות וחגים באזור מתחם "גבעת האלוקים" בשכונת נווה עמל, בשל היותו מתחם המרכז בתי כנסת רבים. "הרצליה חופשית": "זאת עוד הוכחה לכך שנציגי אגודה והבית היהודי דוחפים לשינוי הסטטוס קוו בעיר"

שרון יונתן 12/07/2018
וייס. בקשה סבירה (צילום: פרטי)

חבר מועצת העיר הרצליה צבי וייס פנה השבוע לראש העירייה, משה פדלון, בדרישה למנוע מעבר של כלי רכב בשבתות וחגים באזור מתחם "גבעת האלוקים" בשכונת נווה עמל.

וייס הסביר השבוע כי בנווה עמל קיים מתחם בתי כנסת, המוכר כ"גבעת האלוקים" בשל היותו מתחם המרכז בתי כנסת רבים, כאשר עיקר הפעילות והתפילות מתקיימות בבתי הכנסת בימי שבת וחגי ישראל. לדבריו, קיימת בקשה של כל נציגי בתי הכנסת במתחם, למנוע כניסת רכב למתחם זה בשבתות ובחגים.

"ברצוני לציין כי באזור המתחם לא מתגוררים תושבים, והמעבר דרך מתחם זה הוא אך ורק למבני ציבור שאינם פועלים בשבת: גני ילדים והמקווה, שהמשתמשים בו לא נוהגים בכלי רכב בשבתות ובחגים", כתב וייס בפנייתו לפדלון והוסיף: "נראה לי שהיענות חיובית לבקשת נציגי בתי הכנסת הינה סבירה, הגיונית ומידתית. מחד, אין בכך השפעה ושינוי לתושבי נווה עמל. ומאידך, ימנע ממתפללי בית הכנסת אי נעימות, עגמת נפש ומצב לא סביר של תנועת כלי רכב בפתח בתי הכנסת בשבתות ובחגים. אבקש לפעול במסגרות המופקדות על כך בעירייה כדי להיענות ולקדם את בקשתם הסבירה של מתפללי בתי הכנסת".

מעמותת "הרצליה חופשית" נמסר בקשר להצעתו של וייס: "הרצליה חופשית" מתנגדת לסגירת רחובות בשבת. הרצליה היא עיר חילונית עם צביון חופשי. זאת עוד הוכחה לכך שנציגי אגודה והבית היהודי דוחפים לשינוי הסטטוס קוו בעיר".

מהעירייה נמסר: "ככלל, החלטות בנושא תנועה ותחבורה מתקבלות על ידי גורמי המקצוע בוועדת התנועה העירונית, השוקלת את כלל ההיבטים התחבורתיים, הסביבתיים והחברתיים של בקשות המובאות לפיתחה".

  

 

sharony@local.co.il

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
פתיחת חנות דגל ללין, קולקציית פסח
מי הגיע לפתיחת חנות דגל של ללין?
תקיפה ושוד בנסיבות מחמירות
כתב אישום נגד שני תושבי נתניה בגין חבלה חמורה ושוד בנסיבות מחמירות
כתב אישום נגד חשוד בשוד בפיצוציה בכס
כתב אישום נגד חשוד בשוד בפיצוציה בכ"ס
נקבע מותו של רוכב אופניים שנפצע בתאונה
כנס Y השלישי לצעירים באילת
מפגע בטיחותי בהרצליה ב. אין מדרכה
מפגע בטיחותי בהרצליה ב'