הרצליה

שוטר ואזרחים הואשמו בעבירות סמים ושוחד

השוטר הואשם כי סיפק הגנה משטרתית לשבעה אזרחים מכפר סבא, מהרצליה ומטייבה אשר היו מעורבים, כל אחד על פי חלקו, בגידול וסחר בסמים. השוטר וחלק מהאזרחים הואשמו גם בעבירות שוחד שונות

מיכאל פרוסמושקין 17/07/2018
שוטר ושבעה אזרחים הואשמו בעבירות סמים ושוחד
גידלו וסחרו בסמים (תמונה להמחשה iclipart)

כתבי אישום  הוגשו בסוף השבוע נגד שוטר משמר הגבול, קצין מודיעין בעברו, וכן נגד שבעה אזרחים, רובם מכפר סבא ומהרצליה, בגין שורה של עבירות סמים ושוחד שביצעו, כל אחד על פי חלקו, לאורך זמן.

השוטר, תושב נתניה, בן 34, הואשם ב–11 סעיפי אישום בעבירות של קשירת קשר לפשע, מרמה והפרת אמונים, גילוי בהפרת חובה, גידול וסחר בסמים, גניבת חשמל, לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, השגת מידע מן המרשם הפלילי, פגיעה בפרטיות, התחזות כאדם אחר, שיבוש מהליכי משפט ושידול להשמדת ראיה.

 מנגד, האזרחים שהואשמו הם שני תושבי כפר סבא (בני 41 ו-46), שלושה תושבי הרצליה (בני 47, 49 ו–52) ושני תושבי טייבה (בני 20 ו–22).  השבעה הואשמו, כל אחד על פי חלקו,  בחמישה סעיפי אישום בעבירות של גידול, החזקת וסחר בסמים, קשירת קשר לפשע, גניבת חשמל, מתן שוחד ותיווך לשוחד.

על פי כתב האישום, במהלך חודש אפריל 2017 השוטר ושניים מהנאשמים קשרו קשר להקים מעבדה לגידול סמים. במסגרת התוכנית סוכם כי החבורה תשכור דירה שתשמש כמעבדה לגידול הסמים, כשאחד מהם היה  אחראי לספק את הידע המקצועי הנדרש ואת הגישה לציוד ולזרעי הקנאביס. מנגד, השוטר מצדו הבטיח לספק "הגנה משטרתית" מפני רשויות האכיפה.

בתחילת מאי 2017, שכר אחד מהנאשמים דירה ברחוב שויידלסון בהרצליה לצורך הקמת המעבדה והוא או מי מטעמו החלו בביצוע התאמות נדרשות והתקנת ציוד בדירה. בחלוף כשבועיים התקבלה במשטרה ידיעה מודיעינית. מהידיעה עלה כי אחד הנאשמים עוסק בבנייה ובהקמה של מעבדות לגידול סמים באזור הרצליה או כפר סבא. כשנודע לשוטר על דבר הידיעה המודיעינית, הוא דיווח על כך, בניגוד לחוק, לשני נאשמים אחרים והנחה אותם להפסיק את הקמת המעבדה. בעקבות כך, הפסיקו השניים להקים את המעבדה.

 עוד נטען כי ביוני 2017 הקימה החבורה מעבדה בדירה ברחוב ההסתדרות בהרצליה – שם גידלו  סמים תחת הבטחת השוטר  שיעניק להם "הגנה משטרתית". לאחר גידול הסמים, כך על פי כתב האיום, מכרה החבורה את הסמים במחיר של כ-40,000 שקל לכל ק"ג סם. לאחר מכן, חילקו ביניהם הנאשמים את הרווחים הכספיים. כמו כן, לצורך הפעלת המעבדה גנבו חשמל בהיקף של 206 אלף שקל.

ב–24 ביוני במסגרת "פשיטה" שערכו המשטרה ומח"ש, נתפס קנאביס במשקל כמעט 12 קילוגרם  בדירה בהרצליה, ועוד 280 שתילי סם במשקל של כ – 400 גרם במושב בארותיים.

באישום אחר נטען כי אחד הנאשמים סיפק לשוטר כ–20 זרעי קנאביס וזה סיפק אותם לנאשם אחר, אשר גידל אותם יחד עם נאשם נוסף בעיר טייבה.

עוד עולה מכתב האישום כי לאחד הנאשמים היו קשרים עסקיים הנוגעים לבית עסק בפתח תקוה אשר נחשד כמקום המשמש להימורים ולפעילות בלתי חוקית. מכתב האישום עולה כי במהלך השנים 2018-2017 קיבל השוטר תשלומים בסך של 3,000 שקל כל פעם, כ"דמי חסות", וזאת בתמורה להתחייבותו שייתן לבית העסק 'הגנה משטרתית' וידאג שלא יהיו פשיטות משטרתיות על המקום. בנוסף קיבל השוטר 20,000 שקל ובמועד אחר קיבל סכום נוסף בן 13,000 שקל במזומן כדמי שוחד.

במקרה אחר שבכתב האישום נטען כי  אחותו של השוטר פנתה ומסרה לו כי היא חוששת שהמשטרה עוקבת אחרי בנה. השוטר מסר לכאורה לאחותו פרטים מסווגים על אופן העבודה של יחידת העיקוב במשטרה וייעץ לה 'לזרוק' את מכשיר הטלפון הנייד של בנה. בנוסף, הוא אמר לה שאם בנה היה במקום שיש בו מעבדת סמים עליו לחשוב מראש על אליבי שקרי. בהמשך שוחח השוטר עם הבן והמליץ גם לו להעלים את מכשיר הטלפון הנייד שלו והנחה אותו שלא לדבר בטלפון ולא להתקרב למקומות בעלי אופי פלילי בהם נכח בעבר. כמו כן הנחה אותו השוטר להחליף, מבלי שאיש יראה, את מכשיר ה-DVRהמקליט בבית העסק למכשיר דמה.

 בחמישה אישומים נוספים, שלא הותרו לפרסום, הואשם השוטר בין היתר במרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במרמה, השגת מידע מן המרשם הפלילי, פגיעה בפרטיות, התחזות כאדם אחר.

 המחלקה לחקירות שוטרים ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשמים, שחלקם מיוצגים על ידי עורכי הדין דוד בוחבוט, ערן עמרני, בנצי קבלר וג'קי סגרון,  עד תום ההליכים המשפטים נגדם.          

 

 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
לעוף על היזמות באתחלא
לעוף על היזמות ב"אתחלא"
מבשל אהבה
אומרים לא לאלימות נגד נשים!
נעצר חשוד בדקירה בת"א
לראשונה יחולקו השנה 98 מלגות בסך 10 אלף ₪ כל אחת, בתמורה לשעות התנדבות בקהילה
סטודנטים מכפר סבא נהנים יותר
רואים עתיד – מסע עולמי
נחנך אודיטוריום על שמו של השופט עדי אזר ז"ל
 יום הבחירות בפארק נאות קדומים
מצביעים ברגליים