הרצליה

רה"ע הרצליה: בלי תשתיות לא בונים

משה פדלון לרשות מקרקעי ישראל: כל עוד המדינה לא מקימה תשתיות לניקוז כלל השטח – לא יינתנו היתרי בנייה במתחם "מחיר למשתכן" בגליל ים

תמי מאור 19/07/2018
רה
משה פדלון. אין היתרים בלי תשתיות ניקוז (צילום: רמי גרידיש)

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, יצא (רביעי) במהלך למניעת הצפות עתידיות במתחם "מחיר למשתכן" העומד לקראת בנייה בגליל ים. במסגרת התוכנית הוטל על רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לדאוג לתשתיות הניקוז מגליל ים ועד למוצא הים, אך עד כה היא טרם קידמה תוכנית ניקוז מערכתית לתא השטח. 

"יש לעירייה ולי כעומד בראשה אחריות ציבורית, ועלינו למנוע כשל של מערכת הניקוז בחודשי החורף", אומרפדלון שקרא לרמ"י להקים את תשתית הניקוז לפני הבנייה. "אם רמ"י לא תקים תשתית ראויה, אנחנו נראה הצפות עם תוצאות שעשויות להיות הרות אסון ולגרום לנזקים בנפש וברכוש. בלי תשתיות – לא בונים".

במסגרת תהליכי הרישוי ניתנו עד כה היתרים לכ-1200 יחידות דיור מתוך 1800 יחידות. "מתן היתרים לכלל הפרויקט יביא לאיכלוס השטח בהיעדר תשתית ניקוז ראויה. במצב דברים זה השטח יוצף באופן קיצוני במהלך חודשי החורף", מוסיף פדלון.

הוועדה המקומית, החליטה פה אחד, לוודא כי פתרון הניקוז יקודם בהקדם האפשרי, ועל כן לא אפשרה מתן היתרים מעבר ל-1,200 יחידות הדיור שכבר אושרו. גורמי התכנון בעירייה וכן חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה דורשים שהמדינה, באמצעות רשות מקרקעי ישראל, תממש את התחייבותה לקידום פתרון ניקוז כולל ומערכתי לאזור גליל ים.  יש לציין כי הנושא נמצא לפתחו של שר האוצר ושל מטה הדיור הלאומי. במידה ורשות מקרקעי ישראל יציגו תוכנית תכנונית וביצועית העירייה תאשר את ההיתרים.

תגובת רשות מקרקעי ישראל תפורסם עם הגעתה.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רשת המטרו מגיעה לשרון
התחדשות כפויה או הזדמנות כפולה?
התחדשות כפויה או הזדמנות כפולה?
'ההצלחה שלו, ההצלחה שלנו'
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
מונה מ"מ למנכ"ל החברה העירונית
שני רוכבי אופניים נפגעו בתאונות
אישום: ביצעו מאות הונאות בכרטיסי חיוב
גרעין הנח"ל חוזר למגדל העמק