הרצליה

רה"ע הרצליה: בלי תשתיות לא בונים

משה פדלון לרשות מקרקעי ישראל: כל עוד המדינה לא מקימה תשתיות לניקוז כלל השטח – לא יינתנו היתרי בנייה במתחם "מחיר למשתכן" בגליל ים

תמי מאור 19/07/2018
רה
משה פדלון. אין היתרים בלי תשתיות ניקוז (צילום: רמי גרידיש)

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, יצא (רביעי) במהלך למניעת הצפות עתידיות במתחם "מחיר למשתכן" העומד לקראת בנייה בגליל ים. במסגרת התוכנית הוטל על רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לדאוג לתשתיות הניקוז מגליל ים ועד למוצא הים, אך עד כה היא טרם קידמה תוכנית ניקוז מערכתית לתא השטח. 

"יש לעירייה ולי כעומד בראשה אחריות ציבורית, ועלינו למנוע כשל של מערכת הניקוז בחודשי החורף", אומרפדלון שקרא לרמ"י להקים את תשתית הניקוז לפני הבנייה. "אם רמ"י לא תקים תשתית ראויה, אנחנו נראה הצפות עם תוצאות שעשויות להיות הרות אסון ולגרום לנזקים בנפש וברכוש. בלי תשתיות – לא בונים".

במסגרת תהליכי הרישוי ניתנו עד כה היתרים לכ-1200 יחידות דיור מתוך 1800 יחידות. "מתן היתרים לכלל הפרויקט יביא לאיכלוס השטח בהיעדר תשתית ניקוז ראויה. במצב דברים זה השטח יוצף באופן קיצוני במהלך חודשי החורף", מוסיף פדלון.

הוועדה המקומית, החליטה פה אחד, לוודא כי פתרון הניקוז יקודם בהקדם האפשרי, ועל כן לא אפשרה מתן היתרים מעבר ל-1,200 יחידות הדיור שכבר אושרו. גורמי התכנון בעירייה וכן חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה דורשים שהמדינה, באמצעות רשות מקרקעי ישראל, תממש את התחייבותה לקידום פתרון ניקוז כולל ומערכתי לאזור גליל ים.  יש לציין כי הנושא נמצא לפתחו של שר האוצר ושל מטה הדיור הלאומי. במידה ורשות מקרקעי ישראל יציגו תוכנית תכנונית וביצועית העירייה תאשר את ההיתרים.

תגובת רשות מקרקעי ישראל תפורסם עם הגעתה.

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 19/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/03/2019
משה פדלון , מכבדים את האופוזיציה
שרון יונתן 14/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
העשייה הציבורית היא חיידק
"העשייה הציבורית היא חיידק"
המסע של תלמידי שקמה בפולין
בדרך להצלחה
יובל שרף בקמפיין חדש
יובל שרף בקמפיין חדש
ישנן בנות
משקיעים במשפחות הצעירות
המועצה החדשה יצאה לדרך
הקרנת טרום בכורה לסרט סדקים
רשת חוויות מציגה: הקרנת טרום בכורה לסרט "סדקים" ושיחה עם התסריטאית מיכל אקרמן