הרצליה

מחוברות

נועה והגר אנגל, הן תאומות זהות בנות 25 מהרצליה, שבחרו שתיהן באותה קריירה: משחק. כל אחת בבית ספר אחר

בילי בסרגליק 19/07/2018
מחוברות
נועה והגר אנגל. "צחקנו, חגגנו וכאבנו יחד" (צילום: אלן שיבר)

"אני לא רוצה להיות יותר מספר 2. אז מה אם נולדתי שנייה? אה? מה זה אומר? שהמספר הזה צריך להתנוסס לי כמו אות קין על המצח?! כשאת חושבת על זה, כל הצמדים מתפרקים בסוף: דץ ודצה, גרייניק ואלתרמן, אסי וגורי, אילן ואילנית, אברי גלעד וארז טל, אסי עזר וארז טל, מירב מיכאלי וארז טל. ואצלנו זה מילדות ככה! אז היא יצאה ראשונה מבית החולים?!

"כשאומרים את השמות שלנו ביחד תמיד יגידו קודם את השם שלה, ואז את השם שלי 'הגר ונועה' ואף לא יגידו 'נועה והגר'...לפעמים אני חושבת יותר בכיוון של  טוב לו להיות האדם לבדו".. לבדו?...את הכל עברנו יחד, גדלנו יחד, בכינו יחד, צחקנו חגגנו וכאבנו יחד. אז אי אפשר לעשות מעבר כל כך חד ללבד. כך או כך אני מעדיפה להיות מספר 2 מאשר אפסית".

את המונולוג הזה, שהיא מגדירה קומי סאטירי, כתבה נועה אנגל, תאומה להגר, לתחרות מונולוגים מקוריים בסמינר הקיבוצים. "הטקסט הזה עלה בה כי באותה העת בחדשות עסקו ברצח שירי סובול שאחותה התאומה, הילי, הייתה מעורבת ברציחתה. "אני זוכרת שהייתי בשוק מהסיטואציה", מספרת נועה. "הרגשתי שאני חייבת להתייחס לזה, הייתי בסמינר שמעודד כתיבה אישית, אז כתבתי את המונולוג הזה, שנקרא 'מספר 2'".

 אוהבות ומפרגנות

בחיים הנוכחיים שלהן, נועה והגר, מחוברות ואוהבות, מפרגנות ומתחרות לאותו מקצוע ואף הולכות יחדיו לאודישנים. הן תאומות בנות 25, תושבות הרצליה, ששתיהן יסיימו השנה את לימודי המשחק. הגר בבית צבי ונועה בסמינר הקיבוצים. בכוונה הן הפרידו לימודים, אבל ממש בקרוב הן שוכרות דירה ביחד עם שותף.

הגר: "עניין המשחק בא כבר בילדות. זה התחיל מהצגות שהיינו עושות להורים בגיל 3, חיברנו שירים ועשינו מופעים. בהמשך שתינו היינו בלהקת "על הבמה" - הלהקה הייצוגית של הרצליה. זו הייתה החלטה שאלו תחומי העניין שלנו ולכן גם היה שיתוף פעולה מצד ההורים".

 מה עוד אתן עושות ביחד?

הגר: "אנחנו תכף עוברות לגור ביחד עם שותף שלישי. זה קצת מפחיד כי פיתחנו אינדיבידואליות. לגדול יחד, לעסוק באותו מקצוע יחד, זה מפחיד. לכן גם הפרדנו בתי ספר כי המקצוע הזה הוא מקצוע אכזרי מאוד, ובאיזשהו מקום כל אחת רוצה שהשנייה תצליח, ומצד שני אנחנו כביכול מתחרות על אותו מקום. אנחנו ניגשות לאודישנים יחד, וכשאחת מצליחה והשנייה לא, אי אפשר לשמוח, זו אכזבה".

לפני שנה לערך נערכה תחרות ארצית אותה ניהל אורי פסטר, פסטיבל מחזות זמר בין בתי הספר למשחק בארץ, באותו היום התאומות התחרו. האחת עלתה לשלב הגמר והשנייה לא, הן מעדיפות לא לומר מי. "התחושה הייתה של החמצה ואכזבה בשני הצדדים", אומרת הגר.

הגר, מה זה אומר להיות דומה וכה קרובה לאדם אחר, עם אותו בית ומשפחה וגנטיקה?

"לכל מסגרת שאני אלך אני תמיד אהיה חלק מהתאומות אנגל, אבל בזכות ההפרדה בין בתי הספר כל אחת משחקת בנישה שונה. עם כל הקושי וכל הרצון שלי להצליח אני מקווה שהיא תצליח יותר, כי יש משהו ביחסים של תאומות שהוא כמו זוגיות, תמיד תרצה את טובתו של האחר. זה יותר מזוגיות אפילו, זה קשר דם, האושר שלך יבוא מאושרו של השני. אם נועה תהיה מאושרת ותצליח יותר ממני, סביר להניח שאני אשמח יותר מהמצב ההפוך.

נועה: "בילדות קיבלנו את הכותרת שאנחנו התאומות והיינו יחד בכל דבר. בתור ילדות זה היה כיף, את מקבלת איזו פופולאריות שאת עם אחותך, וזה מרגיש שזה נחשק וכיף".

ומה עם קינאה, אתן תאומות זהות שהולכות לאותו כיוון של עבודה וקריירה?

נועה: "ברור שיש קשיים. אבל אנחנו אוהבות אחת את השנייה, ולמדנו עם ההתבגרות לאפיין כל אחת את עצמה. יש רגעים שזה מתסכל, שאת אומרת, הגעתי מאותה נקודת התחלה והשנייה מצליחה יותר בנקודה מסוימת, אך מהר מאוד זה חוזר שכל אחת טובה במה שהיא. בתור אחיות, חשוב לנו לא להשוות בין אחת לשנייה, ובעיקר שזה מקצוע כזה שמודד אותך ואת היכולת שלך, ובוודאי שלא ננסה להשוות."

אתן הולכות יחדיו לאודישן. מצד אחד אתן אחיות, מצד שני מתחרות, ואתן יושבות על אותו הטייפקאסט ואף הלוק. לא תמיד פשוט בוודאי לא במקצוע תחרותי כמו שחקנית.

נועה: "קרה שניגשנו לאודישן לסרט, שתינו לאותו תפקיד, וזה לרגע לא שינה לנו שאנו כאילו מתחרות, ורק דחפנו האחת את השנייה".

מה עם יחסים גברים, קרה שנדלקתן על אותו בחור והוא רצה את השנייה?

הגר: "לא, זה לא קרה, תמיד הייתה הפרדה. אם ידעתי שנועה רוצה מישהו אז ויתרתי".

נועה : "כשהיינו קטנות היה ילד בכיתה שלי בכיתה ד' שמאוד רציתי, ולבסוף הוא החליט שהוא רוצה את הגר, וזה מאוד פגע בי, אבל האהבה שלנו בתור אחיות היא חזקה בשביל שזה יפריע"."

נועה: "יחסים של תאומים ובפרט שלי ושל הגר, הם כאלו שאנו תמיד שומרות האחת על השנייה. בכל יחסים של תאומים, יש האחת טובה יותר במשהו, ולכן החלטנו, שכל אחת תלמד בבית ספר אחר, ומאוד היה חשוב לנו שזה לא יהיה מין גימיק".

הגר משחקת כעת בבית צבי בשתי הצגות. "כעת אני פילומנה בהצגה בשם זה מאת אדוארדו דה פליפו. קומדיה דרמטית, שעולה בימים אלו ומביים מיטקו בוזקוב.

נועה: "אני בחזרות להפקה בשם "אחרונה" בבימויו של יהונתן רון, מופע מקורי של הכיתה בסמינר הקיבוצים, אנחנו יוצרים חומרים מקוריים, אנחנו משחקים את עצמנו על הבמה בזמן אמיתי"."

מהו התפקיד החלומי בעיניכן?

הגר: "בלאנש מ"חשמלית ושמה תשוקה" של טנסי ווליאמס".

נועה: "אין לי תשובה, אני צריכה להמשיך לחלום על זה."

 

billie@netvision.net.il

 

 


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
התכנסה הועדה לקידום בטיחות ילדים בעיריית ראשלצ
התכנסה הועדה לקידום בטיחות ילדים בעיריית ראשל"צ
שוחררו החסמים לבקשות לתמ"א 38 במרכז ראשל"צ
נעצר חשוד בסדרת גניבות של טלפונים
זיכרון בסלון בהוד השרון
זיכרון בסלון בהוד השרון
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
מסכה הובילה לחשוד בפריצה
לזניה מטורטייה
לזניה טורטיה
התייעלות אנרגטית בעיריית רעננה