הרצליה

אישום: ביצעו מאות הונאות בכרטיסי חיוב

שני תיירים, שנעצרו בהרצליה, הואשמו כי ביצעו מאות הונאות לאחר שהתקינו ציוד זיוף בכספומטים. היקף ההונאות מסתכם בעשרות אלפי שקלים. שותפם הספיק להימלט לחו"ל

מיכאל פרוסמושקין 24/07/2018
ביצעו הונאות בכרטיסי חיוב (תמונה להמחשה iclipart)

שני תיירים מבולגריה, בני 48 ו– 9, נעצרו לאחרונה בהרצליה והואשמו לפני ימים אחדים במאות עבירות הונאה בכרטיסי חיוב.

השניים נעצרו על ידי שוטרי תחנת גלילות ב–20 ביוני בשדרות ח"ן בהרצליה. בראשותו של אחד מהנאשמים נמצאו 44 כרטיסי חיוב השייכים לאחרים, וברשותו של הנאשם השני אותרו 23 כרטיסי חיוב ו–140 שקל. בחיפוש שבוצע  בדירה ששכרו בתל אביב  אותרו 18 כרטיסי חיוב, 2,800 שקל, 1,000 יורו, שני מחשבים ניידים, מתאם כרטיסים, יחידת קריאה של כרטיסים מגנטיים ומצלמה בפנל במדפסת.

מכתב האישום עולה כי את הציוד זיוף התקינו בראשון לציון, רמת גן ותל אביב אך את משיכות הכספים ביצעו בשורה ארוכה של כספומטים, כשעשרות מהמשיכות בוצעו בהרצליה. בסך הכל מייחסת להם התביעה המשטרתית 200 עבירות הונאה בכרטיסי חיוב.

 במשטרה מגדירים את מעשיהם של חברי הכנופיה כ"תיירות פשע", כשהם הגיעו  לישראל ללא רכישה של כרטיס טיסה חזרה לארץ מולדתם – כל זאת במטרה אחת והיא לגנוב מספר רב של נתוני כרטיסי חיוב ובאמצעותם לבצע הונאות רחבות היקף. עד כה ההונאות שביצעו מסתכמות ביותר מ–79 אלף שקל.

 על פי כתב האישום, השניים נכנסו לישראל ב–7 ביוני. מהחקירה עולה כי הנאשמים ושותפם, התקינו בכספומטים ציוד לזיוף כרטיסים, ציוד שהינו "ערכה" מושלמת של ציוד הכולל יחידות המיועדות להרכבה על  פתח הכנסת הכרטיסים במכשירי כספומטים לצורך איסוף נתוני הפסים המגנטיים של כרטיסי  אשראי וכרטיסים בנקאיים המועברים דרכן, תוך קליטה במקביל (על ידי המצלמה) של הקוד הסודי המוקלד במכשיר על ידי המשתמשים. 

 עוד נטען בכתב האישום כי לאחר פעולת ה"איסוף" מאפשרת ה"ערכה" את העברתם של הנתונים הכוללים את נתוני  הפסים המגנטיים, יחד עם המספר הסודי המתאים לכל כרטיס, למחשב חיצוני.  נתונים אלו מאפשרים ליצור בקלות כרטיסי אשראי משוכפלים ושימוש עתידי בהם למשיכת כסף מכספומטים, תוך הקלדת הקוד הסודי הספציפי של כל כרטיס וכרטיס כפי שנקלט על ידי המצלמה בצמוד לקליטת נתוני הפס המגנטי.  לאחר מספר שעות שבו הנאשמים ושותפם לאותם כספומטים בהם הותקן ציוד הזיוף, זאת על מנת לפרק  את הציוד כאשר עליו נתוני כרטיסים וצילומים של קודים סודיים אותם הקלידו בעלי הכרטיסים שהגיעו לכספומטים על מנת למשוך כספים. באמצעות הנתונים שהשיגו, הכינו והחזיקו בכרטיסי חיוב עם נתוניהם של כרטיסי הלקוחות.

התשתית הראייתית מתבססת על צילומי מצלמות אבטחה, כרטיסי אשראי המועתקים שנתפסו ברשותם ובדירתם. בחקירתם תיארו כיצד ביצעו את ההונאות וכן סיפרו על מעורבותו של אחר, אזרח רומניה, אשר הדריך אותם כיצד לבצע את העבירות. אותו אזרח רומניה נמלט מהארץ מספר שעות לפני תפיסת החשודים ועל כן הוצא נגדו צו מעצר.

 מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי על פי המידע שהתקבל מרשויות בולגריה אחד הנאשמים ריצה שם חמש שנות מאסר בגין עבירות רכוש. הוא עצמו, אגב, סיפר כי ריצה מעל לשמונה שנות מעצר בגין עבירות סמים. לגבי הנאשם השני לא התקבל מידע מהרשויות בבולגריה, אך הוא סיפר כי ביצע בשנת 2013 הונאות בכרטיסי חיוב.

 כך או כך, עם הגשת כתב האישום, מעצרם של השניים – שמיוצגים על ידי עורכי הדין זוהר משה  ושמעון אמיר - הוארך עד להחלטה אחרת. 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
45 פולשים בנגב התפנו עצמאית
שכונת נווה שאנן משנה את פניה
מודיעין תפעיל קו אוטובוס לתל אביב
שני ילדים נספו בשריפה בנתניה
כמה משכירי דירות אינם מדווחים כחוק?
קו הרכבת לי-ם ימשיך להיות בחינם
פועל נפגע מחפץ כבד
זוכים בטריאתלון הוד השרון. חוויה ספורטיבית
יתחרו הילדים לפנינו