הרצליה

הדברה נגד חולדות בבית

חולדה לא מפחדת מאף אחד, היא לא תהסס לתקוף כלב או חתול ואפילו בן אדם בוגר, ברגע שהיא תרגיש מאוימת או שמישהו מנסה להפריד בינה ובין האוכל שהיא רוצה להשיג, לכן הדברה נגד חולדות בבית זו פעולה שאסור להתמהמה עם הביצוע שלה ויפה שעה אחת קודם. כדי שתוכלו להשיג תוצאה טובה של הדברת כל החולדות במקום, אתם חייבים חברת הדברה מקצועית שיודעת לזהות את מקור החולדות ומעבר לחיסול החולדות שהתמקמו אצלכם בתוך הבית או בחצר, נדרשת גם פעולת מניעה לחדירת חולדות חדשות אל המקום מבחוץ.

אתר לוקאל 25/07/2018
pixabay

בחלק מהמקרים אגף התברואה העירוני יהיה זה שאחראי על מקור הנגיעות מבחוץ ובחלק מהמקרים תצטרכו פשוט לבצע הדברה מונעת כדי להגן על הבית שלכם, בכל מקרה את המידע הנ"ל ואופן הביצוע שנדרש לכם – תוכלו לקבל אצל מדביר חולדות מומלץ ומנוסה שיודע לספק פתרון הדברה רחב ומקיף לפתרון הבעיה בשלמותה.

 

קצת מידע על חולדות..

חולדה היא חיה אינטליגנטית מאוד, לכן היא גם חיה חברתית – היא מבינה את הכוח שיש לה ברגע שהיא פועלת בתוך מערך חברתי ולכן היא משתמשת ביכולת זו לצורך הישרדותה ושמירה על סביבה בטוחה. כחלק מהיכולת שלה לחיות בחברה, היא גם למדה לזהות איומים וסכנות כשהיא רואה משהו לא טוב שקרה לחולדה אחרת באזור. לדוגמה, במקום שביצעו בו הדברת חולדות על ידי מלכודות וחולדה אחרת תראה את חברתה לכודה בתוך המלכודת, החולדה תדע להיזהר וברגע שהיא תראה מלכודת ריקה היא מיד תבין שזו אותה סכנה שבאמצעותה חברתה נלכדה.

החולדה היא חיה הרסנית שתשמיד כל דבר שעומד בדרכה. אם יש לכם חולדות באזור הבית, סביר להניח שתראו נזקים רבים בתשתיות החשמל, בצינורות הניקוז, ברהיטים ובגדרות שמשמשות כמחסום למעבר ממקום למקום. החולדות ישמרו על כל נתיבי המילוט שלהן פנויות וכל דבר שיפריע להן למעבר ממקום למקום יוסר ללא היסוס. חולדה אפילו לא תהסס לכרסם לעצמה חלק מהגוף ברגע שהיא נלכדה במלכודת ועל ידי כרסום חלק מהגוף יהיה אפשר להשתחרר ולברוח.

 

ההבדל בין חולדות ועכברים

ההבדל העיקרי בין חולדות ועכברים זה הגודל של גופם. חולדה יכולה להגיע למעל 20 סנטימטרים באורך גופה, בעוד שעכבר יגיע למקסימום 5 סנטימטרים אורך. פעולה של הדברת חולדות שונה בתכלית מפעולה של הדברת עכברים, לכן לפני שאתם מזמינים מדביר לבית כדאי לנסות ולהבין מול מה מתמודדים וכך להזמין את השירות הנכון. בשונה מהחולדה האמיצה והאגרסיבית, עכברים הססנים ופחדנים מאוד, לכן שיטות הפעולה בהדברה יהיו שונות כאשר מדובר בעכברים ובחולדות. הדרך הטובה ביותר לזהות אם יש לכם עכברים בבית או חולדות, זה גודל הגללים (הצואה) שאתם מוצאים במקום – גללים קטנים יעידו על עכברים וגללים גדולים יעידו על חולדות.

העכבר ינסה להתמקם בקרבת מקום למקורות המזון שלו, לכן הוא יחפש מסתור בתוך הבית או באזור נגיש בחצר, לעומת החולדה שתעדיף למצוא מקום מסתור מרוחק יותר ובשעת כושר לנוע למקורות המזון ומיד להימלט בחזרה אל נקודת המסתור שלה. העכבר ישתדל לא לעבור במקומות חשופים, כי ציפורים ינסו ללכוד אותו בתור ארוחת ערב, בעוד שלחולדה אין כל מגבלה לעבור במקומות חשופים ואם ציפור תנסה להגיע אליה היא תהפוך בעצמה לארוחת הערב של החולדה.

 

מניעת חדירת מכרסמים למקום

כדי למנוע חדירה של מכרסמים למקום, עליכם לשמור על כמה כללי יסוד חשובים – מניעת הצטברות של אשפה ופסולת, ואיטום נזילות או תיקון סדקים בחריצים שנפערו. הפסולת והאשפה שיצטברו יהוו מקום מסתור נהדר עבור כל סוגי המכרסמים, בעוד שפסולת אורגנית כגון שאריות של אוכל רקוב וכדומה, תמשוך אליה ג'וקים ועוד חרקים שיהפכו להיות מקור מזון נהדר עבור עכברים וחולדות. מקום שיש בו נזילה לא מטופלת, יאפשר למכרסמים נגישות קלה למקורות מים, דבר שאף הוא הכרחי לצורך הישרדותם של המכרסמים במתחם. כמו כן, גם סדקים וחריצים שנפערו בתשתיות המקום, יאפשרו למכרסמים הגעה למקורות מים ומזון, כמו גם לנקודות מסתור בעת פעילות המתחם, לכן גם מניעתם תהיה פעולה נדרשת לצורך מניעת חדירת מכרסמים למקום.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: בני זוג ביצעו עשרות התפרצויות
לוד: דיר ואורווה פונו מאדמות מדינה
שוב לא שקט
חורף מסוכן בכבישים
חורף מסוכן בכבישים
עוף גוזל
הב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
בריכה אקולוגית בבת ים , בקרוב
בריכה אקולוגית ראשונה מסוגה
חתימה טובה