הרצליה

אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד

במהלך דיון במועצת הרצליה בהצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר להסדרת מעבר זמני בחוף הנפרד כבר בעונת הרחצה הנוכחית, דיווח מנכ"ל העירייה כי הוועדה המחוזית אישרה לעירייה לבצע במקום מעבר קבע. בעקבות הדברים משך פישר את הצעתו

שרון יונתן 25/07/2018
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד
החוף הנפרד. אושרה הקמת מעבר (צילום: אלן שיבר)

האם סאגת המעבר בחוף הנפרד בהרצליה בחודשי הקיץ עומדת לפני סיומה? יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, ציין השבוע כי הוועדה המחוזית אישרה לעירייה לבצע מעבר קבוע בחוף הנפרד לטובת הולכי הרגל המעוניינים לעבור במקום בחודשים יולי ואוגוסט, בהם החוף מיועד לאוכלוסייה הדתית.

הנושא עלה השבוע במועצת העיר בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר שניסה להביא למעבר זמני עוד בעונת הרחצה הנוכחית, עד אשר יושלם פתרון הקבע.

פישר ציין בהצעתו כי בעקבות פנייתו לעירייה בשאלה "האם נדרש היתר בנייה לפרגודים שהוקמו שוב השנה בחוף הנפרד, כולל הפרגוד הכפול שהוקם בנוסף לסגירה הרגילה", השיבה העירייה כי אין צורך בהיתר. "בשל כך הצעתי לסדר הינה כי מועצת העיר מחליטה בזאת להקים במיידי פרגודים דומים בצורת שביל מוסדר אשר יאפשר את פתיחת החוף להליכה לכל אדם".

יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, הסביר את התנגדותו להצעתו של פישר: "צריך להבין שעיריית הרצליה מחויבת להפעיל את החוף הנפרד כי גם למגזר הדתי יש זכויות. החוף הזה פועל למעלה משלושה עשורים ולדעתי יש פה מהומה על לא מאומה. כל תושב הרצליה יכול ללכת על החוף בנוחות וללא הפרעה מאכדיה דרום עד חוף סידני עלי. בחוף הנפרד מדובר באנשים שמגיעים מכיוון ת"א ונתקלים במחסום שנמצא בסך הכל כמה מאות מטרים מהמספנות של המרינה. קטע של כמה מאות מטרים שבו אינם יכולים ללכת. זה הכל. הרי בכל מקרה רצף ההליכה נעצר במרינה, אז על מה כל הרעש והמהומה?".

על ההצעה להקמת פרגוד זמני אמר בן עזרא: "מדובר בהצעה שתעלה לנו הון תועפות בשביל שתיים וחצי נשים שרוצות ללכת על החוף. מדובר בהצעה קשה מאוד לביצוע בשל תנאי השטח. אם היה אפשר, לא היינו עושים?".

בן עזרא ציין כי ביום שני השבוע קיבלה העירייה את אישור הוועדה המחוזית לביצוע מעבר קבע: "החלטנו לבקש לקבל היתר כדי לפתור את הבעיה אחת ולתמיד. אתמול קיבלנו את ההיתר מהוועדה המחוזית, נתחיל לעבוד על מעבר מסודר ובא לציון גואל.אנחנו יוצאים לדרך, אבל אני לא יודע להגיד כמה זמן זה ייקח".

בעקבות אמירתו של בן עזרא על אישור הוועדה המחוזית לביצוע מעבר קבוע הסכים פישר למשוך את הצעתו.

 

 

שרון יונתן

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
 תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
גל כהן. מגיע בשל לתפקיד
עולה על הגל
נפגעים בשריפה בבניין בהרצליה
מרמלה לכפר סבא
פצוע קשה בתאונה בהרצליה
עיריית ראשלצ תגביר את  הפיקוח על הבריכות הציבוריות
עיריית ראשל"צ תמנה מפקח בריכות
שים לב: משאית אשפה לפניך
איימי רפאלי ויונתן פרידמן מדלית זהב באקרובטיקה
ילדה זהב