הרצליה

אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד

במהלך דיון במועצת הרצליה בהצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר להסדרת מעבר זמני בחוף הנפרד כבר בעונת הרחצה הנוכחית, דיווח מנכ"ל העירייה כי הוועדה המחוזית אישרה לעירייה לבצע במקום מעבר קבע. בעקבות הדברים משך פישר את הצעתו

שרון יונתן 25/07/2018
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד
החוף הנפרד. אושרה הקמת מעבר (צילום: אלן שיבר)

האם סאגת המעבר בחוף הנפרד בהרצליה בחודשי הקיץ עומדת לפני סיומה? יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, ציין השבוע כי הוועדה המחוזית אישרה לעירייה לבצע מעבר קבוע בחוף הנפרד לטובת הולכי הרגל המעוניינים לעבור במקום בחודשים יולי ואוגוסט, בהם החוף מיועד לאוכלוסייה הדתית.

הנושא עלה השבוע במועצת העיר בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר שניסה להביא למעבר זמני עוד בעונת הרחצה הנוכחית, עד אשר יושלם פתרון הקבע.

פישר ציין בהצעתו כי בעקבות פנייתו לעירייה בשאלה "האם נדרש היתר בנייה לפרגודים שהוקמו שוב השנה בחוף הנפרד, כולל הפרגוד הכפול שהוקם בנוסף לסגירה הרגילה", השיבה העירייה כי אין צורך בהיתר. "בשל כך הצעתי לסדר הינה כי מועצת העיר מחליטה בזאת להקים במיידי פרגודים דומים בצורת שביל מוסדר אשר יאפשר את פתיחת החוף להליכה לכל אדם".

יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, הסביר את התנגדותו להצעתו של פישר: "צריך להבין שעיריית הרצליה מחויבת להפעיל את החוף הנפרד כי גם למגזר הדתי יש זכויות. החוף הזה פועל למעלה משלושה עשורים ולדעתי יש פה מהומה על לא מאומה. כל תושב הרצליה יכול ללכת על החוף בנוחות וללא הפרעה מאכדיה דרום עד חוף סידני עלי. בחוף הנפרד מדובר באנשים שמגיעים מכיוון ת"א ונתקלים במחסום שנמצא בסך הכל כמה מאות מטרים מהמספנות של המרינה. קטע של כמה מאות מטרים שבו אינם יכולים ללכת. זה הכל. הרי בכל מקרה רצף ההליכה נעצר במרינה, אז על מה כל הרעש והמהומה?".

על ההצעה להקמת פרגוד זמני אמר בן עזרא: "מדובר בהצעה שתעלה לנו הון תועפות בשביל שתיים וחצי נשים שרוצות ללכת על החוף. מדובר בהצעה קשה מאוד לביצוע בשל תנאי השטח. אם היה אפשר, לא היינו עושים?".

בן עזרא ציין כי ביום שני השבוע קיבלה העירייה את אישור הוועדה המחוזית לביצוע מעבר קבע: "החלטנו לבקש לקבל היתר כדי לפתור את הבעיה אחת ולתמיד. אתמול קיבלנו את ההיתר מהוועדה המחוזית, נתחיל לעבוד על מעבר מסודר ובא לציון גואל.אנחנו יוצאים לדרך, אבל אני לא יודע להגיד כמה זמן זה ייקח".

בעקבות אמירתו של בן עזרא על אישור הוועדה המחוזית לביצוע מעבר קבוע הסכים פישר למשוך את הצעתו.

 

 

שרון יונתן

 

 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 18/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
רכב יוקרה נגנב מרחובות ונתפס
גופת אישה אותרה ב-ם - בעלה חשוד בגרימת מותה
תלמידים עם דיוקנאות מחומרים ממוחזרים
"האומנות בזבל"
אירועי חילוץ רבים בכינרת בסופ"ש
'תאגיד המים שגה בחיוב החשבון שלי'
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
ילדה נפלה מבניין מגורים ונהרגה
ילדה נפלה מבניין מגורים ונהרגה
מלון חדש יוקם בירושלים