הרצליה

אישום: "הפעיל רשת לסחר בקנאביס"

צעיר מהרצליה הואשם בעשרות עסקאות סמים שביצע לאורך חודשים ברחבי העיר. ברשותו נמצאו עשרות גרם של קנאביס

מיכאל פרוסמושקין 26/07/2018
אישום:
ביצע עסקאות סמים באפליקציות בפלאפון (תמונה להמחשה iclipart)

"הנאשם הפעיל רשת מבצעית לסחר בקנאביס", כך טענה התביעה המשטרתית בכתב אישום שהוגש לפני ימים אחדים נגד צעיר, בן 25, מהרצליה אשר הואשם בעשרות עסקאות סמים שביצע ברחבי העיר.

הצעיר, שמוכר למשטרה, הואשם, בתום חקירת תחנת גלילות, בארבעה אישומים הכוללים 23 עסקאות קנאביס, וכן שני אישומים בגין החזקת סמים. הצעיר נרשם באפליקציית "טלגרם" תחת הכינוי "משק הירק" ו"היהלום שבכתר" ובקבוצת ה"טלגראס"  פרסם את מרכולתו במטרה לסחור בסמים. הוא התכתב עם רוכשים פוטנציאליים, סיכם את פרטי העסקה ובהמשך הניח את הסמים במקום מחבוא – משם אסף הרוכש את הסם והניח במקום את סכום הכסף עליו סוכם. לחילופין הגיע הנאשם עצמו למקום המפגש וקיבל את התשלום עבור הסמים שמסר.

הסחר בסמים התבצע ברחובות קיבוץ גלויות, דוד שמעוני והס. בכל פעם מכר גרמים בודדים של סמים בתמורה למאות שקלים. כתב האישום מייחס לו עסקאות שהתבצעו החל מחודש פברואר ובמהלך החודשים האחרונים. אולם, כבר בדצמבר אשתקד הוא נתפס עם סמים אבל בכמות לצריכה עצמית.  בהמשך, בתחילת יולי, הוא נתפס ברחוב קיבוץ גלויות כשהחזיק ברשותו קנאביס במשקל של כ-49 גרם, וכן אותרו במקומות נוספים בביתו עוד כ–50 גרם של סם.

התשתית הראייתית מתבססת על ממצאים שאותרו בטלפונים ניידים של לקוחותיו, דוחות פעולה של השוטרים אשר עקבו אחריו והיו עדים לעסקאות הסמים, כשאחד מהן אף מצולמת, וכן לאחר מכן תחקרו את הקונים מיד לאחר שרכשו את הסמים מהנאשם. חרף זאת, בחקירותיו שמר על זכות השתיקה.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי באמתחתו שתי הרשעות קודמות בעבירות אלימות והוא ריצה  שתי תקופות מאסר למשך תשעה חודשים ו–16 חודשים.

עם הגשת כתב האישום נדחה הדיון בעניינו לצורך לימוד חומרי החקירה על ידי ההגנה. בינתיים מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת.

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בתאונת עבודה בקריות
המנהרה הסודית של חיפה
העירייה תפצה תושבת שרכבה נפגע מעץ שקרס
הצפות ברחובות, מתחם גנים פונה
"המחלה גרמה לי להגיע ליעדים ולמטרות שהצבתי לעצמי"
יופיע בגאון
ילד נפגע מאוטובוס במודיעין עילית
ילד נפגע מאוטובוס במודיעין עילית
יוסי סדבון. מטרה ראויה
חוג לכל ילד בכפר סבא