הרצליה

עיריית הרצליה תבחן אפשרות לשלב אמנים בני העיר באירועים

עו"ד שמואל סעדיה הגיש עתירה נגד העירייה בדרישה להעדפת אמנים ובעלי מקצוע אחרים מהרצליה על פני אלו שאינם תושבים העיר. בית המשפט פסק כי במקרה בו תהיה אפשרות לשלב אומנים בני העיר הרצליה, בכפוף לשיקולי העירייה, היא תעשה כן

שרון יונתן 30/07/2018
עו"ד סעדיה. להעדיף אמנים תושבי העיר

בית המשפט המחוזי בת"א פסק בתחילת השבוע שעבר, כי הוא מקבל את הסכמת שני הצדדים בעתירה שהגיש עו"ד שמואל סעדיה בנוגע לתיעדוף אמנים ובעלי מקצוע אחרים מהרצליה על פני אלו שאינם תושבים העיר.    

בעתירה ייצג סעדיה מוזיקאי אומן מהרצליה שטען כי על העירייה לתעדף אמנים ובעלי מקצוע בני העיר על פני אמנים ובעלי מקצוע מחוץ לעיר.  העתירה מתייחסת  לבעלי מקצוע ובכלל  כך קבלנים, מהנדסים ושאר נותני השרות.

בפסיקתו קובע השופט אליהו בכר כי שני הצדדים, העירייה ועו"ד סעדיה, קיבלו את המלצתו לפיה "בכל מקרה בו תהיה אפשרות לשלב אומנים בני העיר הרצליה בהתאם לאיכותם המקצועית, לטיב הופעתם, סגנון הופעתם, סוג החומרים בהם עושים שימוש לצורך ההופעה, לתקציב שהוקצב להופעה, כחלק משיקולי הרשות המקומית עיריית הרצליה, הרי היא תבחן גם אפשרות לשלב אומנים בני העיר הרצליה המועסקים באותו סוג/תחום של מוזיקה".

השופט בכר הוסיף: "למען הסר ספק השילוב יעשה בתמורה הולמת בהתאם לתנאים המקובלים בעירייה, בהתאם לתקציב המוקצב לאותו אירוע ועל פי כללי העירייה. כמו כן, במחלקת התרבות בעיריית הרצליה יוכלו האומנים מוזיקליים בני העיר לרשום עצמם כמבקשים להופיע במסגרות העירוניות, כאשר  הממונים על התחום בעירייה יבחנו בכל הזדמנות שבה ישנו מופע את אפשרות שילובם, כאמור בהתאם לכללים המקובלים ברשויות".

עו"ד סעדיה הביע שביעות רצון מפסיקת השופט ואמר: "הפסיקה של כבוד בית משפט המחוזי מהווה אף תקדים בעיר הרצליה בפרט ובמערכת המשפט בכלל . פסק הדין ניתן  לאחר שכבוד בית משפט  שמע את טיעוני והמליץ את המלצותיו  בעקבות  העתירה שנפרסה בפניו".

מהעירייה נמסר: "לא מדובר בפשרה, להפך!  למעשה בית המשפט קיבל לחלוטין את עמדת עיריית הרצליה – לפיה רק כשמתקיימים תנאים שווים ורק כאשר מדובר באמנים בעלי אותו סגנון אמנותי, אותה איכות הופעה ואותו המחיר  - תעדיף העירייה את תושבי העיר".

  

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בגלל מנוף: גן הילדים יעבור מקום
בגלל מנוף: גן הילדים יעבור מקום
אות הנגב לפארק צפרות אילת
בלי קו 2 אנחנו אבודים
"בלי קו 2 אנחנו אבודים"
גאווה לנבחרת הגודו של מקום בלב בראש העין
גאווה לנבחרת הג'ודו של "מקום בלב" בראש העין
העלמת מס בסכום אסטרונומי בענף עסקאות הנדלן
העלמת מס בסכום אסטרונומי בענף עסקאות הנדל"ן
אביב משל , נעדר באינדונזיה
גיוס המונים למען אביב משל, שנעדר באינדונזיה
מנהלים מדברים מהשטח
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפס
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפ"ס