הרצליה

'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'

יוזמה של אבירם אליאס, חבר הנהגת ההורים של בית הספר אלון, הביאה לאיסוף של כמאה ילקוטים שהועברו לתלמידים נזקקים

שרון יונתן 01/08/2018
אבירם אליאס עם בתו והתיקים לתרומה (צילום: פרטי)

 במסגרת פרויקט קהילתי מרגש אספו הורי בית הספר היסודי אלון כ-100 ילקוטים ומסרו אותם לתלמידים נזקקים. מדובר ביוזמה של אבירם אליאס, חבר בהנהגת ההורים של בית הספר, שסיפר השבוע איך החל הרעיון: "הכל החל מתיק אחד שהיה זרוק סתם כך ברחוב. הייתי בדרכי ללוות את יובל, בתי הבכורה, ליומה האחרון ללימודים כאשר נתקלתי בתיק בית ספר פשוט מונח ליד פח זבל. ואז אמרתי לעצמי ולה שאם אף אחד לא ייקח אותו עד סוף היום, אנחנו כבר נמצא למי להעביר.ואכן בסוף היום הוא נותר במקומו ואז הבנתי שחייבים לעשות כאן משהו גדול יותר. החלטתי להרים מהרגע להרגע מיזם קהילתי ברוח ההתנדבות, והבנתי שזה חייב להיות הכי מהיר והכי פשוט להורים. פניתי למספר עמותות אשר עוסקות בנושא וגם לקבוצת הווטסאפ 'המלאכים של שניר' והבנתי שיהיה ביקוש אדיר".

אליאס פנה ללימור ברקת, מנהלת בית הספר, לבית הקפה השכונתי ולמכבסה הקרובה ויצא עם הבשורה לכל קהילת אלון. "כחבר בוועד ההנהגה של בית הספר אלון בעיר, ניצלתי את יכולת ההפצה של המסר ובעזרת חברי ההנהגה הפצנו בכל הכיתות דרך המייל ודרך הווטסאפ", הסביר, "המטרה הייתה בראש ובראשונה לייצר מקסימום נוחות להורים ואפס התעסקות. שגר ושכח. בגלל שיצאנו כבר לחופש הגדול לא רצינו לטרטר את ההורים והקמנו 2 נקודות איסוף נוחות, האחת בבית הספר, ואחת בבית הקפה השכונתי שלנו".

אליאס ממשיך: "דותן טל, הבעלים של קפה 'נחלת בנימין', נרתם למשימה מיד עם המון רצון לעזור, משם העברנו את התיקים ל'מכבסה' של רונן דלח, שדאג להחזיר לנו את התיקים מצוחצחים וריחניים, ומה שלא ניתן היה לכבס, ניקינו ידנית. הכל היה צריך להיעשות מהר כדי שלאותן משפחות נזקקות יהיה משהו אחד שיוכלו לשים מאחוריהן, ותוך שבועיים אספנו וחילקנו כ-100 תיקי בית ספר שרובם נמסרו במצב מעולה, שהתאימו לכיתות א' עד ו'. אני כל כך גאה בקהילה שיצרנו כאן ואני מודה להורים ולילדים שלקחו חלק בדרך הנתינה הזו ולמדו שיעור חשוב בחיים. אני בטוח שמעתה תתחיל מסורת כזאת בכל סוף שנת הלימודים".

 

sharony@local.co.il

 


 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
תם עידן הבורקס
כתב לוקאל 16/06/2019
בית הכנסת משהד בהרצליה פיתוח. מחכים למתפללים
שרון יונתן 12/06/2019
בני משפחת יבור בביקור המרגש במרכז יבור
שרון יונתן 30/05/2019
נדיה כהן. אני עוד חושבת על אלי בעלי
קרן שלהבת 30/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אור ירוק לפינוי בינוי בדרך הטייסים
תלמידות רעות במפגש בהייטק
ההייטק מגיע לחטיבת הביניים בהרצליה
ילקוט לכל ילד
ילקוט לכל ילד
חשד לפיגוע ירי באזהת בברקן
חשד לפיגוע ירי באזה"ת בברקן
שר הכלכלה נפגש עם מנכ"לית וולפסון
הנוער המתנדב עם נציגי העיר ונציבות הליונס
מועדון הליונס מוקיר את הנוער המתנדב
רחובות מארחת
חשד: אישה נפטרה כתוצאה משימוש בסמים