הרצליה

יוצאת לדרך חדשה

דנה אורן-ינאי תעמוד בראש רשימת "דרך חדשה" למועצת העיר הרצליה

שרון יונתן 02/08/2018
דנה אורן-ינאי. בראש רשימת "דרך חדשה" (צילום: פרטי)

 חילופים בראשות רשימת "דרך חדשה". עו"ד תום סטרוגו, חבר מועצת הער הרצליה שעמד בראש הסיעה בבחירות הקודמות, יפנה את מקומו לדנה אורן-ינאי שתעמוד בראש הרשימה לבחירות הקרובות למועצת העיר.

"דרך חדשה", המייצגת את הרצליה הצעירה, צמרות, נווה אמירים והסביבה, הוקמה לפני כחמש שנים והיו חסרים לה רק שלושה קולות כדי להכניס למועצה שני מנדטים. סטרוגו מונה לחבר מועצת העיר מטעם "דרך חדשה" ושימש כיו"ר ועדת איכות הסביבה, חבר בוועדה מקומית לתכנון ולבנייה הרצליה והיה פעיל בוועדות ודירקטוריונים עירוניים נוספים. 

סטרוגו הסביר השבוע מדוע החליט שלא להתמודד בבחירות הקרובות: "עשייה ציבורית ענפה מחייבת השקעת זמן מרובה. אני מנהל משרד עורכי דין פעיל וילדיי עדיין צעירים .למענם אני נאלץ כרגע להוריד את הקצב במישור הציבורי. מאוד נהניתי מהעשייה הציבורית ואמשיך לתרום ולפעול למען התושבים והעיר הרצליה. דרך חדשה השיגה את יעדיה, ולמעלה מכך. אני בטוח שהרשימה בהובלתה של דנה אורן-ינאי תמשיך לפעול ולהגדיל את כוחה, ומאחל לה הצלחה".

דנה (בת 40, נשואה ואם לשניים) גדלה והתחנכה בהרצליה, פעילה קהילתית וחברתית מנעוריה, בעלת תואר ראשון בממשל ומנהל ציבורי במרכז הבינתחומי. שימשה מגיל 16 כיו"ר נוער "העבודה" ארצי. בהמשך הייתה פעילה בוועד הורי הגנים וכיום חברה בהנהגת ההורים של בית הספר לב טוב.

השבוע, הסבירה מדוע החליטה לקחת על עצמה את ראשות הרשימה: "להיות נבחר ציבור בשלטון המקומי זה לדאוג לאיכות החיים שלנו ושל ילדינו, זה לדאוג לסביבה בה אנחנו חיים ולפעול ללא לאות לעתיד טוב יותר. זה מרגיש נכון לדעת שאתה פועל למען השכנים שלך, החברים מבית הספר של הילדים והחברים מבית הקפה השכונתי".

דנה, האם את מייצגת רק את השכונות שבאזור שלך?

"אני מגיעה למועצת העיר כנציגת כל הקהילות של הרצליה. מכיוון שאני נציגה של השכונות שבאזור שלי, יש לי את המחויבות לראות אותם ואת הצרכים שלהם דבר ראשון. אבל כהרצליינית שנולדה וגדלה כאן, אני מכירה את תושבי הקהילות השונות ברחבי העיר, אני נוגעת בהם, אני שומעת אותם מהרגע שאני מתעוררת ועד הרגע בו אני מכבה את הנייד והולכת לישון. להיות נציג ציבור זה להבין צרכים ולתרגם לעשייה. מה שאלמד בשכונות שלי, אוכל ליישם בכל העיר. בדיוק כמו שסטרוגו עשה".

 למה בחרת להתמודד על תפקיד במועצת העיר דווקא ב"דרך חדשה"?

 "בחרתי להצטרף ל'דרך חדשה' בגלל האמונה שעם הקבוצה המדהימה הזו של פעילים קהילתיים ערכיים ומחויבים אפשר להפוך את הסביבה והקהילה לטובה יותר, מחוברת יותר, נקייה יותר, לדאוג לחינוך בו כל ילד יקבל את הטוב ביותר בשבילו, ובעיקר בגלל היכולת לייצג את הצרכים של קהילה שאני מכירה ואוהבת".

בעלך, זאב ינאי, משמש כדובר מטה הבחירות של פדלון. מה זה אומר לגבי הרשימה שלכם? במי היא תומכת?

"בעלי הוא איש מקצוע מצוין ואני פעילה ציבורית. יש אצלנו הפרדה מוחלטת בין המקצועי לפוליטי. 'דרך חדשה' לא תומכת ולא עוסקת בבחירות לראשות העיר, אלא פועלת למען ייצוג השכונות וקידום איכות החיים של התושבים שלהן. אנחנו מאחלים בהצלחה לכל המועמדים".

 לאן אתם מכוונים בבחירות?

 "בבחירות הקודמות לשמחתנו הגענו למרחק קטן מאוד מהמנדט השני, ולצערנו לאחר ספירת העודפים נשארנו עם מנדט אחד. הפעם, המטרה היא להביא שניים-שלושה מנדטים, כדי שנצליח לפעול בצורה רחבה יותר למען התושבים".

 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידי תיכון מוסינזון בהוד השרון
הפנינג בריאות המשפחה בהוד השרון
מנהלת חדשה לאגף מערכות מידע ומיחשוב
צוות של משרד הבריאות הותקף במהלך ביקורת באטליז במבשרת ציון
עשור לליגת הקט-רגל בעפולה
עשור לליגת הקט-רגל בעפולה
נתפס עם מאות גרם של סמים
לביבות תרד
מתכון להכנת לביבות תרד
נתיב פרי , פורשת לאחר 30 שנה
נתיב פרי פרשה מתפקידה
חינוך וקהילה בהוד השרון