הרצליה

האם תוכנית הבנייה בשמשון הגיבור הוקפאה?

בעוד אייל פביאן, המועמד לראשות העירייה, טוען כי עיריית הרצליה העבירה מחדש את התוכנית לוועדה המחוזית, טוענת העירייה כי התוכנית הוקפאה

שרון יונתן 02/08/2018
האם תוכנית הבנייה בשמשון הגיבור הוקפאה?
אייל פביאן. התוכנית שוב מקודמת (צילום ארכיון: פרטי)

אייל פביאן, המועמד לראשות עיריית הרצליה ולשעבר יו"ר ועד הורי תיכון הראשונים, טוען כי העירייה מקדמת כי את תוכנית הבנייה להקמת בית משותף על שטח החניה ברחוב שמשון הגיבור בסמוך לתיכון הראשונים, וזאת למרות הבטחתו של ראש העירייה, משה פדלון, להקפיא את התוכנית כפי שפרסמנו בעבר.

פביאן ציין השבוע כי פדלון הבטיח לו אישית ביולי 2017 כי התוכנית מוקפאת וחזר על הבטחה זו מול ציבור רב בטקס החלפת יו"ר ועד ההורים בנובמבר 2017. לדבריו, בכל התקופה שחלפה מאז לא הצליח לקבל מסמך כתוב מהעירייה שתאשר את הקפאת התוכנית.

השבוע הבחין פביאן כי העירייה הגישה לאחרונה את התוכנית שמופיעה באתר האינטרנט של מנהל התכנון במשרד האוצר תחת הכותרת "פרסום הודעה בדבר אישור התוכנית" כולל פירוט התוכנית המקורית.

פביאן אמר השבוע: "היות וחלפו חודשים ארוכים מתחילת שנת 2017, מאז אישור התוכנית בוועדה המחוזית, והיזם, במקרה הזה עיריית הרצליה, לא הגיש בהמשך לכך את תוכניות הבנייה המפורטות של המבנה, כמתחייב בתהליך התכנוני, הוועדה המחוזית הייתה אמורה לבטל את תוכנית הבנייה למגורים רשמית בישיבתה ב-16 ביולי הנוכחי. כלומר, אם עיריית הרצליה לא הייתה עושה כלום, נשארת פאסיבית כעת, תוכנית הבנייה למגורים בשמשון הגיבור, הייתה מתבטלת רשמית וסופית, ולמעשה הבטחתו של פדלון לקהילה בהרצליה הייתה מתממשת".

פביאן תקף את פדלון על התנהלותו:"הוא הבטיח להקפיא את תוכנית הבנייה למגורים, והוסיף שאם וכאשר יתוכנן לבנות משהו על מגרש זה, לעשות זאת בתאום מלא עם הנהלת בית הספר והנהגת ההורים והקהילה. כעת נדהמנו לחלוטין לגלות, שבימים אלה ממש, ביולי 2018, העבירה מחדש עיריית הרצליה את תוכנית הבנייה למגורים לוועדה המחוזית תל-אביב, ובכך מנעה את ביטולה האוטומטי של התוכנית, ובפועל הפכה את תוכנית הבנייה למגורים לעובדה מוגמרת מבחינה סטטוטורית. יתרה מכך, לא הודיעו על כך לאיש, לא התייעצו באף אחד, ולמעשה העניין התגלה אך ורק ממעקב שוטף שאנו מבצעים ביוזמתנו, כתושבים, בוועדת התכנון המחוזית. לא ככה נוהג ראש עיר. האם הוא מפחד להסתכל להורים בעיניים לומר את דעתו? מדוע  הוא מעלים מידע מהתושבים? מדוע פוגעים בתיכון הכי גדול בעיר הרצליה? איפה האחריות והמחויבות הציבורית המינימאלית? מדוע מופרת הבטחה מפורשת בעלת חשיבות ציבורית גדולה ביותר? אני רואה את כל העניין בצורה חמורה ביותר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "תוכנית הבנייה בשמשון הגיבור הוקפאה".

 ממטה הבחירות של ראש העירייה נמסר: כפי שראש העירייה החליט, הקרקע תשמש את תיכון ראשונים. אנחנו מודים על שימת הלב לפרסום של הוועדה המחוזית, אך הנטען בכתבה מבוסס על טעות בקריאה של המידע. הפרסום הפורמאלי של הוועדה מעיד בסך הכל על סיום תהליך טכני ממאי 2017. אין כל פעולה חדשה, ואין רצון או ניסיון להפוך את המגרש למגורים - בניגוד לטענות. נחדד, ראש העירייה ממשיך בתהליך עליו הוסכם לטובת תיכון ראשונים, התהליך מתקדם ולכשיושלם יפורסם גם הוא לפי חוק. ממליצים לבדוק באופן מקצועי, יסודי ואחראי את המידע שמופץ לציבור.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
12 חשודים בייבוא וגידול סמים
ילדים והורים בפיקניק אמנות ברחבת מוזיאון הרצליה
אמנות בגן הפסלים של מוזיאון הרצליה
חשד: נערה נאנסה בגן ציבורי בכפס
חשד: נערה נאנסה בגן ציבורי בכפ"ס
מבקיע בימי חול
קיץ במגוונים
קיץ במגוונים
השי של דורון
מטפלים במפגעים סביבתיים בעוטף
גבר התמוטט במהלך ספורט - מצבו קריטי