הרצליה

הירידה הסופית

לאחר תקופה של חוסר ודאות נקבע השבוע בבית הדין העליון של ההתאחדות כי מכבי הרצליה תשחק בעונה הבאה בליגה א'

שרון יונתן 02/08/2018
אריאל שיימן. לא עותר לבית המשפט (צילום: שרון יונתן)

מכבי הרצליה תשחק בעונה הבאה בליגה א' ועכשיו זה סופי. בשבועות האחרונים עתידה הכלכלי של הפועל פ"ת היה לוט בערפל ואם היא הייתה יורדת לליגה א', מכבי הרצליה הייתה נשארת במקומה בלאומית.                                                 

אריאל שיימן, יו"ר הקבוצה, טוען תקופה ארוכה כי להפועל פ"ת לא מגיע להישאר בלאומית מאחר שהיא עברה על תקנון הרשות לבקרה תקציבית ובכך זכתה ליתרון ספורטיבי.               

שיימן מתבסס גם על החלטת הרשות לבקרה תקציבית שלא אישרה ב-19 ליולי את תקציב הפועל פ"ת וקבעה כי הקבוצה תרד לליגה א'. בקבוצה מהמלאבס לא ויתרו והגישו ערעור לבית הדין העליון של ההתאחדות שפסק על שתי הארכות שבסיומן הצליחה הפועל פ"ת להגיש את תקציבה שאושר על ידי הרשות לבקרה תקציבית.                                                

בעקבות כך עתרה מכבי הרצליה לבית הדין העליון בדרישה כי היא זו שתשחק בליגה הלאומית בעונה הבאה במקום הפועל פ"ת. בית הדיון העליון, בראשות השופט לשעבר אמנון סטרשנוב, דחה ביום שלישי את העתירה. שיימן שקל להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי אבל לאחר התייעצות עם עורכי דין רבים הבין שבית המשפט יחזיר את הנושא להתאחדות. שימן אמר אתמול (רביעי) כי הוא שוקל תביעה נגד הבקרה התקציבית.                                                                       

בדיון שהתקיים ביום שלישי טענה מכבי הרצליה, באמצעות עו"ד רועי רוזן, כי נשיא בית הדין (סטרשנוב -ש.י.) לא היה מוסמך להעניק את הארכה הראשונה מאחר ומדובר במועד שנקבע בתקנון ובהחלטה סופית שניתנה על ידי הרשות, בו ציוותה להוריד את הקבוצה (הפועל פ"ת) לליגה נמוכה. עוד טען עו"ד רוזן כי הארכה ניתנה על בסיס עובדות לא נכונות כאשר למחרת מתן הארכה פנו שלושה מעובדה של הקבוצה לבית המשפט בבקשה פירוק, עובדה שלא צוינה כלל בבקשה. מכבי הרצליה טענה עוד כי השארת קבוצת הפועל פ"ת בליגה הלאומית אינה מתיישבת עם עקרונות ספורטיביים, כאשר הקבוצה עברה על הוראות הבקרה התקציבית, לא שילמה משכורות במועד, לא עמדה בהתחייבויותיה ועוד.                                                              

נשיא בית הדין העליון, סטרשנוב, ופרופ' מיגל דויטש, חבר בית הדין, ציינו בהחלטתם כי לאחר ששמעו את הצדדים החליטו לדחות את העתירה.                                                  

בסיום החלטתם כתבו: "אין אנו סבורים כי קבוצת הפועל פ"ת זכתה ליתרון בלתי ספורטיבי עקב החלטת הרשות מיום 30.7.18 לאשר את תקציבה ולהורות על השארתה בלאומית. כאן המקום לציין כי קבוצת הפועל פ"ת סיימה את עונת המשחקים 2017/18 במקום הראשון בפלייאוף התחתון וצברה לזכותה 55 נקודות, בעוד מכבי הרצליה סיימה במקום ה -15, הלפני אחרון, כשלזכותה 37 נקודות בלבד. גם על רקע זה נראית לנו העתירה כי מכבי הרצליה תשחק במסגרת הליגה הלאומית במקום הפועל פ"ת שלא במקומה. כבר נקבע לא אחת העיקרון היסודי שלפיו יש להעדיף ככלל, וככל שניתן על פי התקנון והדין, קבלת הכרעות ספורטיביות במגרש על פני הכרעות משפטיות על שולחן הדיונים".

הקבוצה החתימה השבוע את איתמר כהן (26) ותימור אביטן (27) ששיחקו בהפועל אום אל פאחם ואת דור הלוי ששיחק בעבר בקבוצה.

 


עוד בהרצליה
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 11/09/2019
בילי בסרגליק 28/08/2019
שרון יונתן 28/08/2019
בילי בסרגליק 22/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרב דר מיכאל לייטמן
הו ירושלים, ירושלים
"ראינו שהמדינה לא עשתה מספיק, עיריית ראשון לציון תעשה יותר"
אין יבול
מחברים את מורשה למרכז העיר
סוכל ניסיון הברחה של כ-5 טון ירקות
סוכל ניסיון הברחה של כ-5 טון ירקות
מתנדבי הליונס מתרימים דם
מבצע התרמת דם נחל הצלחה
נועם גולר ואלי לנקרי
יום חילופי שלטון באילת
חשד: התחזה לרופא וביצע עבירות מין