הרצליה

שדה"ת בהרצליה יישאר במקומו לפחות עוד 3 שנים

המועצה הארצית לתכנון ובנייה, שדנה בנושא החליטה לתת ארכה לפעילות השדה עד אוקטובר 2021. במטה המאבק לבינוי שפוי מברכים על ההחלטה וקוראים להאריך אותה בשנים נוספות . ראש העירייה משה פדלון: לפני שמתחילים לתכנן על השטחים של השדה שיתפנו, צריך לפתח תוכנית אחראית, ירוקה ומידתית שתהיה מבוססת על תשתיות

שרון יונתן 08/08/2018
שדה
השדה ימשיך לפעול לפחות 3 שנים (צילום ארכיון: אלן שיבר)

שדה התעופה בהרצליה ישאר במקומו לפחות עוד שלוש שנים, עד אוקטובר 2021. כך החליטה השבוע המועצה הארצית לתכנון ובנייה. הסיבה לדיון בנושא כעת הוא תאריך הדד ליין, אוקטובר 2018, שנתן בג"צ למועצה הארצית לתכנון ובנייה לפני כשלוש בשנים בקשר לפינוי השדה. השבוע, כאמור, ניתנה ארכה של 3 שנים נוספות.

בישיבה, שהתקיימה אתמול (שלישי) בירושלים, השתתפו גם נציגי מטה המאבק לבינוי שפוי שעמדו עם שלטים הקוראים להשארת שדה התעופה על מקומו. כמו כן, השתתפו בדיון נציגי משתמשי שדה התעופה ונציגי מנהל התעופה האזרחית.

ממטה המאבק לבינוי שפוי נמסר לאחר קבלת ההחלטה: "אנחנו מברכים על ההחלטה וקוראים עם תושבי העיר להאריך אותה בשנים נוספות ובכך להגן ולשמר את השטחים הפתוחים הירוקים היחידים שנשארו בהרצליה. נפעל להישארות קבע של שדה התעופה בהרצליה. זאת פעם ראשונה שתושבי הרצליה הביאו בפני המועצה הארצית לתכנון ובנייה את עמדתם הברורה, שהם רוצים את השדה כמגן על התושבים מפני הקטסטרופה האורבנית שראש העירייה ורמ"י מתכננים כאן בין שתי השכונות הצפוניות, גן רש"ל ונחלת עדה".

אייל פביאן, מראשי מטה המאבק והמועמד לראשות העירייה, אמר: "אני שמח שהמאבק שלי ושל שותפיי נגד תוכניות הבינוי המגלומניות של פדלון נחל הצלחה, ומבטיח שכראש העירייה אפעל להשארת קבע של השדה ובכך להגן על השטחים הפתוחים  הירוקים שנשארו בהרצליה, לרווחת התושבים".

ראש העירייה, משה פדלון, אמר השבוע: "לפני מספר שנים הגביל בג"צ את פעילות השדה לבקשת הערים והרשויות המקומיות סביב השדה בהן גם הרצליה. בעקבות ההחלטה, בשנים האחרונות יש ירידה משמעותית בהיקפי הטיסות מהשדה. לפני שמתחילים לתכנן על השטחים של השדה שיתפנו, צריך לפתח תוכנית אחראית, ירוקה ומידתית שתהיה מבוססת על תשתיות (ניקוז, תחבורה, מים, חשמל, פארק ירוקים) לפני כל תכנון אחר".

 

 

שרון יונתן

 

sharony@local.co.il


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
70 מחנכים מאוסטרליה ביקרו בביה"ס אלכסנדר מוס בהוד השרון
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"
דר אלכסנדר קורין , חייו ניצלו
התמוטט במחלקה ועמיתיו הצילו את חייו
פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
אירועי "ארט תות אלון"- פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
סטריטבול ירושלים יוצא לדרך
סטריטבול ירושלים יוצא לדרך
תעפיל לרבע?
מצילה חיים
החלו העבודות בצומת בת הדר