הרצליה

שוחים ומצליחים

ענף השחייה של בני הרצליה במגמת שיפור ולראיה המקום הרביעי בו זכו השחיינים הצעירים באליפות ישראל. דוד סגל, מנהל הענף, מרוצה מההתקדמות ובטוח שבעתיד נראה את התוצאות גם בבוגרים

שרון יונתן 08/08/2018
דוד סגל ונבחרת הבנות. אופטימיות לעתיד (צילום: פרטי)

השחיינים הצעירים של בני הרצליה ממשיכים לרשום הישגים, כאשר באליפות ישראל שהתקיימה לאחרונה במכון וינגייט סיימה הנבחרת הצעירה במקום הרביעי הכללי, כאשר גם הבנות וגם הבנים הגיעו למקום רביעי. את הרצליה ייצגו 38 שחיינים בגילאי 13 עד 18. שחייני הרצליה שברו שיאים אישיים, כאשר גולת הכותרת הייתה מרסיאן נגירה בת 14 ששברה שני שיאים ישראלים לגילאים במשחים ב-50 מטר חזה ו- 100 מטר גב והעפילה לגמר בוגרות אותו סיימה במקום השישי והמכובד. מאמני האגודה הם טלי פישר, ברק מרדלר ונמרוד פרידמן.

"המקום הרביעי של הבנים, הבנות והכללי הוא הגבוה ביותר שלנו באליפות ישראל לגילאים הצעירים", התגאה השבוע דוד סגל, מנהלו הוותיק של ענף השחייה בבני הרצליה. "אם תוסיף לזה את שני השיאים ששברה מרסיאן אז ברור שזאת הייתה אליפות מוצלחת מאוד עבורנו".

בבוגרים סיימה הרצליה רק במקום התשיעי, אבל סגל מסביר מדוע אפשר להיות אופטימיים לגבי העתיד: "אין לנו הרבה שחיינים בוגרים, כך שאם סיימנו בין עשרת המועדונים הראשונים בארץ זה הישג לא רע. התקווה שלנו היא אותם שחיינים צעירים שהצליחו עכשיו ובעוד כמה שנים הם יתנו את הטון".

אחד השחיינים המובילים במועדון הוא מתן רודיטי בן ה-19 שמתחרה השבוע באליפות אירופה במים פתוחים והוא נחשב לאחד המועמדים להגיע לאולימפיאדה.

דוד, ממה שאתה מתאר יש עתיד טוב לשחייה בהרצליה

 "בהחלט. יש לנו הישגים בקנה מידה בינלאומי ואני רוצה לראות יותר. אני מצפה מאותם שחיינים צעירים שבעונה הבאה נתחיל לראות את הפירות של ההשקעה שלנו מהגיל הצעיר. אני מקווה בעונה הקרובה לראות קפיצת מדרגה".

כמה שחיינים יש בבני הרצליה?

"סיימנו את שנת 2018 עם 550 שחיינים בכל הגילאים מגיל גן חובה עד גיל צבא. אנחנו יכולים לקבל עוד שחיינים אבל הבעיה היא מחסור במקום. אין לנו כבר מקום בבריכת אפולוניה שהיא כבר מלאה במסלולים התחרותיים. יש לנו פגישה עם הקאנטרי כדי להקצות יותר מסלולים שם כי בבריכת אפולוניה אין לנו מקום לקלוט את כל השחיינים התחרותיים. לצערי סגרתי קבוצות כי אין מקום בבריכה".

השבוע מתקיימת אליפות אירופה לשחייה ואין ממש הישגים לשחיינים הישראלים. השחייה הולכת לאחור?

"אני לא רוצה להיות דובר של איגוד השחייה. יכול להיות שזאת ירידה לצורך עליה. נעשו שינויים לפני שנה באיגוד השחייה ועובדים עם מאמן גדול ובינלאומי שיושב בארצות הברית ומנחה את הנבחרות. עשו שינוי גדול ואני מקווה שזה ישפר את ענף השחייה".

השרה מירי רגב החליטה שאיגודים שיתחרו בשבת לא יקבלו הקצבות. אפשרי לא לקיים תחרויות שחיה בשבתות?

"זה לא הגיוני אבל זאת החלטה פוליטית שלה. גם ככה הילדים מפסידים המון ימי לימודים. אם התחרויות יהיו באמצע השבוע כל השחיינים התחרותיים יצטרכו להפסיד הרבה ימי לימודים וזה על חשבון בית הספר כי יש המון תחרויות במהלך השנה. יצטרכו לבחור בין השחייה והלימודים. הייתי חבר הנהלת איגוד השחיה ונשארתי כמשקיף בהנהלת האיגוד ואני יודע שמחפשים פתרון למצב הזה. אני מקווה שנוכל לשכנע את השרה לשנות את ההחלטה, אחרת זה יבוא על חשבון הלימודים".

 

 


 

 

 

 

עוד בהרצליה
קבוצת דרום השרון. אלופת הטורניר
שרון יונתן 11/07/2019
נבחרת הכדורשת של הרצליה. העפילה לחצי הגמר
שרון יונתן 11/07/2019
אירועי ספורט חצות ועוד
כתב לוקאל 08/07/2019
קבוצת ילדים ז בכדוריד. אליפות המחוז ללא הפסד
שרון יונתן 27/06/2019
צחר רותם. להחזיר את הדרך והחזון למועדון
שרון יונתן 20/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
כנפיים של קרמבו- יועץ מיוחד לאום
'כנפיים של קרמבו'- יועץ מיוחד לאו"ם
שור זועם, משחקי יריד ודוכנים
בית הכנסת האשכנזי
מתפללים לימים טובים
המנהרה הסודית של חיפה
מיהו שיאן השער בעיריית רעננה לשנת 2017?
מיהו שיאן השכר בעיריית רעננה לשנת 2017?
נחשף ציור קיר עם פניו של ישוע הנוצרי
אישום: גנבה מוצרים באלפי שקלים
גידל עשרות שתילי סם ולא ירצה מאסר