הרצליה

בוטל אירוע לגברים בלבד בחוף הנפרד

בשל לחץ שהופעל על העירייה הוחלט בעירייה לבטל את האירוע מאחר והוא נחשב לאירוע פוליטי של סיעת ש"ס. בנוסף, עלו טענות שדולת הנשים כי האירוע מבטא הדרת נשים

שרון יונתן 09/08/2018
משה ועקנין. "ארגנו אירוע עירוני ולא היו בו סממנים פוליטיים" (צילום: פרטי)

עיריית הרצליה ביטלה ברגע האחרון אירוע שהיה אמור להתקיים ביום שישי שעבר בחוף הנפרד והיה מיועד לציבור הגברים הדתי בלבד. האירוע שנקרא "שישי שמח" היה אמור להתקיים בחסות העירייה בין השעות 14:00 ל-16:00 והיו אמורים להשתתף בו אמנים וזמרים חרדים. כמו כן, האירוע היה אמור להיות מועבר בשידור ישיר ברדיו "קול ברמה".                                   

בשל לחץ שהופעל על העירייה הוחלט בעירייה לבטל את האירוע מאחר והוא נחשב לאירוע פוליטי של סיעת ש"ס. בנוסף, עלו טענות גם של שדולת הנשים בישראל כי האירוע מבטא הדרת נשים.                                                           

חבר המועצה יריב פישר, יו"ר ועדת הביקורת והעומד בראש רשימת יש עתיד לבחירות הקרובות, אמר השבוע: "אני שמח שהמאבק שניהלנו בסוף השבוע האחרון הוביל לביטול האירוע. אנחנו נמשיך להיאבק עד שתחזור המנהיגות השפויה, הישרה והדמוקרטית להרצליה".                                                                          

חבר המועצה משה ועקנין, ראש סיעת ש"ס, אמר השבוע: "אני מצר על כך שאלפי אנשים, שלא ידעו על ביטול האירוע, הגיעו לחוף הים והתאכזבו לשמוע שהאירוע מבוטל. היה מקום לקיים את האירוע ולא לפסול אותו מסיבות פוליטיות. טובת הציבור היא לפני הכל. שמגיעים כל כך הרבה אנשים ובסוף מתאכזבים מאירוע שבוטל מעכשיו לעכשיו זה בלתי סביר ולא מתקבל על הדעת".

ועקנין טוען כי אין לו טענות לעירייה: "לא יכולות להיות לי טענות לעירייה כי היועצת המשפטית של העירייה קבעה שכביכול עברנו על חוק הבחירות. אני לא מקבל זאת כי בכל הארץ כולם מדברים ומתראיינים. ארגנו אירוע עירוני ולא היו בו סממנים פוליטיים. התחייבתי שאני לא אדבר באירוע שאליו הגיעו אלפים מכל המגזרים הדתיים ולא רק תומכי ש"ס ולכן הפספוס בביטול האירוע הוא גדול. הטעות הייתה שבשידור רדיו יום לפני ברדיו קול ברמה השדר העלה אותי ואת אבי ברדה ואמר שאנחנו חברי מועצה מש"ס".

מהעירייה נמסר בתגובה: מהרגע שנודע לעיריית הרצליה כי מדובר באירוע שעומד להיות אירוע תעמולת בחירות למפלגת ש"ס וניצול המרחב הציבורי לתעמולה אסורה – הורה מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, על ביטול האירוע.

  

sharony@local.co.il

 

 

 

 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 21/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
למען הילדים
למען הילדים
פסטיבל הקרון הבינ"ל ה- 28
אישום: פרץ לביתה של קשישה ותקף אותה מינית
אישום: פרץ לבית קשישה ותקף אותה מינית
גבר נרצח בקריות
נעצרו חשודים בהפעלת בית בושת בעפולה
נעקצה ע"י יתוש בתאילנד ואושפזה עם סיבוך נדיר
אדריכלות ועיצוב פנים
הרב דר מיכאל לייטמן
אחדות וייחודיות בחברה הישראלית: הפרק שחסר באיגרת של משרד החינוך