הרצליה

שלום אחרון וחיבוק!

לפני מספר חודשים פרסמה בילי בסרגליק ב"לוקאל" את סיפורה של זהר גלס בת 31 מהרצליה, שחלתה בסרטן. בשבוע שעבר היא נפטרה לאחר שהסרטן חזר בעוצמה קטלנית. בילי בסרגליק נפרדת מאישה אמיצה שהיוותה השראה לחולות בכל הארץ

בילי בסרגליק 09/08/2018
שלום אחרון וחיבוק!
זהר גלס, ז"ל (צילום: יוסי גמזו)

שום דבר הוא לא כמו שחשבנו. כמעט אף פעם. החיים מפתיעים, תמיד, וגם המוות. את זהר גלס מהרצליה הפתיע המוות בשבוע שעבר. היא נלחמה על החיים בכל הדרכים שיכלה. היא הייתה בטוחה שהיא בריאה, שהיא החלימה, ולא הסכימה שידברו אליה כחולה, היא הייתה אופטימית עד הסוף. אבל הסוף לא היה אופטימי לה. 

התוודעתי לזהר בינואר 2018. פגשתי בחורה בת 31, יפה מאוד, שהכריזה שהיא נרפאה מהסרטן. זהר הייתה עניינית, נחושה, שמחה לשתף פעולה, וסיפרה לי שחלתה לפני 4 שנים לערך. היא עזבה את אוסטרליה שם הקימה חברה וחזרה לישראל כי הרופא שם אמר לה שרצוי שהיא תהיה ליד המשפחה, ליד אנשים אוהבים שיטפלו בה. היא ארזה את עצמה, הגיעה לארץ ונכנסה למירוץ החלמה. היא עברה את דרך החתחתים שעוברים חולי הסרטן, שכוללים כימותרפיה, הקרנות וכל הסבל שכרוך בטיפולים קונבנציונאלים עד שהרופא לבסוף אמר, שזהו, נגמרו הפתרונות.

האמינה שהיא תנצח

אבל לא זהר גלס תוותר. היא אמרה לי שהיה זה רגע שבו החליטה שהיא תנסה את כל השיטות הלא קונבנציונאליות להחלמה. והיא אכן ניסתה. היא שינתה את אופן החשיבה, האמינה שהיא תנצח, עשתה מדיטציות, שינתה את התזונה לאוכל בריא, עשתה יוגה וגלשה ואף הייתה לה רשימת תודות שבכל יום הודתה על מה שיש לה, רשימה אותה נשאה בארנק. היא גם סירבה שידברו אליה כחולה, גם לא הרופאים. מי שדיבר אליה כחולה היא פשוט התנתקה. ואכן הגוף הגיב. אחרי 8 חודשים הבדיקות הראו שזהר בריאה. כשהיא הבינה שזה עובד, היא החליטה להפוך את החזון לדרך, והחלה לצאת בהרצאות בארץ וגם בחו"ל, לדבר, להראות, שאפשר גם ללא הדרך הקונבנציונאלית. היא לא התיימרה להחלים אנשים, כפי שהיא אמרה לי, רק לחלוק את הדרך שלה להחלמה ושכל אחד יקח את זה לאן שיקח.

 "ניסיתי הכל, ככה שאינני יודעת מה עבד, לישון מוקדם כל יום בתשע וחצי? לאכול בריא? החשיבה החיובית? האמונה? אני עשיתי הכל", היא אמרה לי. מאוד הקפידה שלא יחשבו שהיא הופכת למרפאה. היא גם תכננה לכתוב כל זאת  ולהגדיל את מסע ההופעות. כולם התפעלו מזהר וקיבלו תקווה.

הסרטן חזר בעוצמה קטלנית

ביום חמישי האחרון, אני מגלגלת בפייסבוק, ופתאום נהיה לי חושך. הדף שלה קופץ מולי, ועליו מודעת אבל המבשרת על מותה, עם כמה מילים מהמשפחה שלה. מה? הייתי המומה. איך? רק לפני חודש וחצי התכתבנו, וביקשתי ממנה לדבר עם אישה אחרת שהיא בשלב 4 כדי לעודד, להגיד מה עשתה. איך יכול להיות? הרי היא הבריאה? ניסיתי ללקט מידע וממה שהבנתי, זהר הייתה בטוחה שהיא בריאה, כך גם הבדיקות הראו, ואז חזר הסרטן בעוצמה קטלנית קטף את זהר שהייתה אופטימית עד הסוף.

עצוב לי מאוד. התגובות היו נסערות. נשים שהיא הייתה להן תקווה כמגדלור הביעו תדהמה. זהר כבר הפכה לסמל להחלמה באמצעים עצמיים.

 זהר יקרה, כעת את נחה. כבר לא לוחמת ונלחמת, לא מתאמצת לחיות, את פשוט נחה. תודה בכל זאת על התקווה שהבאת ועל זה שלא ויתרת והיית כדגל לאחרים. תודה על שחלקת חייך כדי לעזור לכולם לקבל תקווה. אז שלום אחרון וחיבוק.

 

 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"מפצח האגוזים"
רוכבת אופניים נפצעה מפגיעת רכב
אוהבים אמנות. עושים אמנות
"אוהבים אמנות. עושים אמנות"
מקדמים את הרפואה בדרום
ניידת טיפול נמרץ של מדא
מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה
שני פצועים בפיצוץ במחסן במועצה אזורית בקעת הירדן
בשעה טובה
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול מגיע לישראל