הרצליה

גזר דין לגבר שעקץ קשישים

כמעט שנתיים מאסר נגזרו על גבר שהורשע כי בשורה של מקרים, בין היתר ברעננה ובהרצליה, ניצל אנשים מבוגרים או חלשים לצורך הוצאת כספים במרמה, תוך מתן הבטחות שווא ללא כיסוי, ולאחר מכן נעלם עם כספם

מיכאל פרוסמושקין 14/08/2018
נידון ל-23 חודשי מאסר (תמונה להמחשה iclipart)

23 חודשי מאסר נגזרו על דרור אלפונסו (46) מאשדוד, שהתנדב במשמר האזרחי, לאחר שהורשע בהונאה של קשישים, בין היתר ברעננה ובהרצליה.

במסגרת הסדר טיעון, שהוצג בבית משפט השלום בת"א, הוא הורשע בכתב אישום מתוקן אשר ייחס לו שבעה אישומים המגלמים שמונה עבירות של גניבה בתחבולה ושלוש עבירות של קבלת דבר במרמה.

באחד המקרים, בחודש ינואר השנה, פגש ברחוב היובל ברעננה קשיש כבן 90 והציע לו להחליף רכבים. במהלך השיחה ביניהם סיפר הקשיש לאלפונסו כי הוא אספן רכבים, אז הציע  לו הנאשם  לקנות ממנו שני רכבי סוסיתא וקורטינה תמורת סכום של 4,500 שקל. הקשיש שילם לו את הסכום, נחתם בין השניים זיכרון דברים, אך הנאשם מעולם לא העביר לקשיש את כלי הרכב. עוד נטען כי הנאשם גנב אלפי שקלים, אשר משך הקשיש מהכספומט תוך שהוא מציג לו מצג שווא. יש לציין כי הנאשם נעצר בעת שהיה אמור להיפגש פעם נוספת עם הקשיש על פי החשד על מנת להמשיך ליטול ממנו כספים.

באישום אחר נטען כי בעת שפגש אלפונסו תושב רשפון בבית קפה ברחוב אבא אבן בהרצליה, הציע לאחרון לרכוש רכב יוקרה באמצעות מכרז, כאשר הנאשם התחייב כי את הרכב יקבל המתלונן תוך 21 יום לאחר שיעביר לו סכום של 4,000 שקל. לאחר שהועברו לנאשם אלפיים שקלים ונחתם חוזה בדבר העסקה, ניסה המתלונן ליצור עמו קשר מספר פעמים, אך הנאשם טען בפניו טענות שונות בדבר דחייה בקבלת הרכב.

במסגרת ההסדר, התביעה עתרה לעונש של 24 חודשי בפועל מיום מעצרו, ואילו עורכת דינו, מירב בן שבת,  עתרה ל–16 חודשי מאסר בפועל. עוד הוסכם, כי כספים שנתפסו אצל אלפונסו בעת מעצרו, בגובה 18,210 שקל, יועברו לפיצוי המתלוננים, ואלפונסו יפקיד עוד סך של 8,500 שקל לפני שיטענו הצדדים לעונש, אשר יועברו לנפגע אחר, שהאישום בעניינו – נמחק בהסדר.

אלפונסו הודה במיוחס לו בכתב האישום המתוקן ובעדותו בבית המשפט מסר כי הוא מצטער מעמקי נשמתו. בסופו של דבר השופט  שמאי בקר, ששקל את מכלול הנסיבות שקשורות לתיק ולנסיבות חייו של אלפונסו, החליט לגזור עליו 23 חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי בן שבעה חודשים ופיצוי של אלפי שקלים לשמונה מקורבנותיו.

 


עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 21/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ירושלים במקום השני בהתחלות הבניה
הפועל כפר סבא במחנה האימון בפולין
למחנה יצאנו
שוד מזוין לאור יום בכפר סבא
מעל 1,000 רצים נרשמו למרוץ הלילה של שדרות ושער הנגב
אני לא מספיק לרשום חזרתי מחול
"אני לא מספיק לרשום חזרתי מחו"ל"
פתרונות הצללה המתאימים לכל עונות השנה
פרגולה נגד גשם - פתרונות הצללה המתאימים לכל עונות השנה
נפגעים רבים בשריפה בבניין בצפת
רוצים לגדול בשקט