הרצליה

אין רצף לשבילי האופניים

רוכבי אופניים בהרצליה טוענים כי מרבית שבילי האופניים בעיר מסתיימים באמצע, כשהם נחתכים על ידי מדרכה או כביש

שרון יונתן 15/08/2018
אין רצף לשבילי האופניים
שביל האופניים ברחוב סוקולוב. נקטע ולא ממשיך (צילום: אלן שיבר)

רוכבי האופניים בהרצליה מכירים את זה יותר טוב מכולם. הם רוכבים על שביל אופניים שלפתע מסתיים ללא המשכיות ורצף. על תופעה זו התריע השבוע רוני דובקובסקי, תושב העיר ורוכב אופניים ותיק שאמר: "מרבית שבילי האופניים בהרצליה נגמרים באמצע המדרכה או כביש שחותך אותם, ללא רצף. אם אני רוצה לרכב כמו שצריך אני נאלץ לבצע עבירה ולרכב על מדרכה ללא שביל אופניים. כך זה שביל האופניים המסומן בצבע כחול ברחוב סוקולוב שפשוט נחתך באמצע ללא המשך, כך זה בסוף אזור התעשייה לכיוון המרינה וגם ברחובות בריגדה ובגין. אחד המקומות היחידים בעיר שבו יש רצף כמו שצריך זה ברחוב פינסקר, שם יש שביל אופניים לכל אורכו כמו שצריך להיות".

דובקובסקי טוען כי העירייה צריכה לשנות מדיניות: "לא מדובר בדבר שעולה כסף רב. בהרבה מקרים זה פשוט רק לסמן. דיברתי עם העירייה כמה פעמים וחבל שעדיין יש יותר מדי מקומות שבהם אין רצף לשבילי האופניים. אולי דברים ישתנו עכשיו בעקבות הבחירות הקרובות".

שביל האופניים ברחוב פינסקר. רצוף לכל אורכו (צילום: שרון יונתן)

שביל האופניים ברחוב פינסקר. רצוף לכל אורכו (צילום: שרון יונתן)

מהעירייה נמסר בתגובה: "שבילי האופניים הם חלק מהרחוב העירוני והעירייה רואה בפיתוח רשת שבילי אופניים חשיבות גדולה כחלק מאיכות החיים של תושבי העיר.

"ככלל, בשכונות החדשות יותר בעיר תכנון שבילי האופניים הוא חלק אינטגרלי מהליך התכנון, וקל לתכנן ולבנות שבילי אופניים. עיקר הבעיות ליצור רצף שבילי אופניים הוא בשכונות קיימות ובמרקם בנוי ותיק.

"במקרים כאלה שבילי אופניים נקטעים ואינם מפותחים כרצף מכמה סיבות: לא בכל רחוב יש זכות דרך רחבה מספיק אשר מאפשרת להסדיר גם שבילי אופניים וגם מדרכה נגישה. ברחובות רבים יש מכשולים, תשתיות, כניסות לחניות, עמודי מתח גבוה, עצים בוגרים, מפרצי העלאה והורדת נוסעים או פלישות אשר מונעים את האפשרות ליצור רצף רכיבה. בעלויות קרקע אשר לא מאפשרות לעירייה לפתח שטח כגון שטחים בבעלות פרטית או בבעלות המדינה.

"במקרים אחרים יש תכנון עתידי להמשיך את הרצף של שבילי אופניים, אבל התכנון מתעכב בגלל בינוי עתידי או עבודות תשתית צפויות כגון הנחת תשתיות מים וביוב, חשמל וכו".

"העירייה מעוניינת לפתח את כל הרחוב בבת אחת ולא בכל פעם לפתוח ולסגור רחובות ולחדש פיתוח, וזאת מתוך רצון להימנע מבזבוז כספי ציבור ועל מנת למנוע חסימות כבישים כפולות אשר יקשו על התושבים".

  

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
בדד , ללא יד מלטפת
"אני מרגישה בודדה וממש משוועת לשוחח עם אנשים"
חוגגים סוכות בבאר-שבע
לך מיותר ולי זה אוצר
סרחיו חביאר גולצמן מצטרף לרשימת יש עתיד בפת
גולצמן מצטרף לרשימת "יש עתיד" בפ"ת
איילת רוסק, מנכלית מכלול
כמה באמת דירות נוספות לשוק כתוצאה מהתחדשות עירונית?
צעיר במצב קריטי לאחר שטבע באילת
פריסייל החורף של קמדן & שוז